Име за момченце и момиче

  • 1 619
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, какво мислите за женско име за момиченце Емелиа, и за момченце Матео? Вариантите Емилия и Матей не ми допадат на мен.

# 1
  • Мнения: 1 375
Предлагам Емилия и Матео. Звучат добре.

Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 13 173
Емилия и Амалия/Амелия ми харесват повече от Емелиа (последното има вероятност да бъде често грешено).
Матео и Матей ги приемам еднакво.

# 3
  • Мнения: 13 549
Емелиа ми е странно име. Ема и Матео предлагам.

# 4
  • Мнения: 5 546
Емелиа цял живот ще се обяснява, че не е Емилия или Амелия, така мисля аз.

# 5
  • Мнения: 5 349
Емелиа е измислица. Емили и Матео е супер.

# 6
  • Мнения: 25 633
Емелия цял живот ще я пишат Емилия и все ще трябва да се обяснява. Аз на мое дете не бих го причинила, ама ти си знаеш.

# 7
  • Мнения: 300
Емелиа за пръв път чувам, споделям другите мнения, че ще й усложните живота. Не ми харесва.
Матео е италианско име и се пише с 2 "т". Българското е Матей. Рядко име, харесва ми.
Ако детето ще ходи да живее в Италия, може да го побъркат, защо е с 1 "т". Ако е в Бг, децата  може да го питат баща му италианец ли е.
Децата понякога са непредвидими.

Ама и вие - 2 деца и двете със странни имена. 😉 Или може би едно, но не знаете още пола. Няма лошо, трябва на вас да ви се харесват и на таткото.

Аз бих избрала Емма - хубаво, кратко  музикално име. За момче Матей, Мартин/Марти.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 173
Италианският вариант на Матео е с 2 т, наистина. Испанският обаче е с 1 и двете се приемат за правилни като изписване.

# 9
  • Мнения: 388
Амелия по добре звучи. А за Матео и Матей, изобщо не са редки. Напоследък всяко второ бебе е Матео. Наскоро даже попаднах на две приятелки с две момченца, едното е Матей, другото Матиас.

# 10
  • Мнения: 300
Италианският вариант на Матео е с 2 т, наистина. Испанският обаче е с 1 и двете се приемат за правилни като изписване.

А.. не знаех за испанския вариант. Тогава всичко е правилно, както си решат родителите.

Моя приятелка като мислеше име за детето си, се беше концентрирала да е хубаво, да е лесно за произнасяне, да е донякъде интернационално, за да може като обикаля света, учи/работи, да му е по-лесно.

# 11
  • Мнения: 5 349
Матей вече под път и над път, наистина. Но Матео само един знам.

# 12
  • Мнения: 5 148
Буквално звучат като деца на някой, който иска да ги кръсти Емилия и Матей, но иска да е "по-орогинален". В същата графа са ми Ивиан, Микаела, Мартен...
Матео не е моето, макар да набира популярност барабар с Матей и Матея. Емелиа е Емилия и Амелия, но с а накрая. Не разбирам защо.
Ако ви харесват - давайте Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 195
Емелиа е като име, дадено от много неграмотни родители... После и на диплома, на СиВи за работа... Съжалявам, но е ужасно.

# 14
  • Мнения: 3
Буквално звучат като деца на някой, който иска да ги кръсти Емилия и Матей, но иска да е "по-орогинален". В същата графа са ми Ивиан, Микаела, Мартен...
Матео не е моето, макар да набира популярност барабар с Матей и Матея. Емелиа е Емилия и Амелия, но с а накрая. Не разбирам защо.
Ако ви харесват - давайте Simple Smile

По-скоро променените ми звучат по-добре в моята глава, някак си Емилия и Матей не ми допадат като произнасяне, звучат ми скучно, освен това са често срещани вече и тн. Знам ли, явно всеки с вкуса си 😀 Благодаря ви! 🙂

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 15:52 от KimbiB14

Общи условия

Активация на акаунт