За защитата на личните данни или анонимността на виртуалното пространство

  • 3 405
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 937
И pandora, и УРИЕЛ и averbod усетиха донякъде посоката на мислите ми...

Не намеквах за сателити и пр., но и не искам да убеждавам никого...

Споделих някакви притеснения, относно наивността ни - визирам и моята собствена...

А тя - наивността, понякога е признак и на ограниченост...



# 76
  • Мнения: 14 490
Нищо лично, ама при няой хора тука, излиза от нормалните граници на предпазливостта. Все пак, да се страхуваш, че те снимат със сателит докато простираш  Sick. Ами да, непрекъснато минава сателит заснемащ земята, има такава програма в google, можеш да си видиш блока, входа, заснети. Е, и?  Shocked ГолЕм праз. Аз прашките си ги простирам на втория ред.  Joy Пък и ми изскачат от дънките,като се наведа, така че не ги крия. Как издържате на тази параноя , не знам !!!

не се страхувам, че ме снимат като простирам. имах предвид, че ако искат и това могат да видят, че и етикетя на прашката ти.
а програмата на гугъл използва снимки от преди няколко години, не ти дава реална картина на това какво има точно там на земята.ти виждала ли си блока с нея? за нашия град няма нищо. защо? щото просто няма качени снимки. както и за други градове, дори и в чужбина.
клеми, аз също не се заяждам. ни бих искала така да ти звучи поста ми.

още повече - много си ми симпатична

# 77
  • Мнения: 2 292
а най подоzрителни са самите собственици на сайта, които имат достъп до цялата информация наготово и нямат нужда дори да търсят  Wink
но като се zамисли човек от колко време съществува сайта и че до сега, поне на мен доколкото ми е иzвестно, при цялата налична информация, няма сигнали zа zлоупотреби към членове ... докато преz същото време сигурно има сума народ обран и тормоzен от роднини, съседи и поzнати ...
Аz също мисля, че трябва да се внимава, но не трябва да ни хваща чак параноя. Никой от нас не живее сам zа себе си. Всички сме иzложени на опасност. 

# 78
  • София
  • Мнения: 6 798
Всъщност виждала съм блока, в който сега живея, блока, в който съм живяла 20 години -  в друг град и бока на сестра ми,която е в Италия.  Laughing Т.е., каквото съм търсила, съм го намирала до сега, през този сателит.

# 79
  • Мнения: 3 423
човек не се усеща като пише колко много инфо дава, по което пълен портрет може да му се направи.

После четем в една друга тема как всички
оргазмуват от попаденията на юзърката
crossamaia, без да се замислят, че като се
поразголят, няма как да не се види, че имат
цици, стрии, пиърсинг, бенки и какво ли още не.
И че през целофан всичко се вижда. И пак
повтарям, глупостта и наивността са прозрачни.
А интернет-пространството не е най-добрият приятел.
Но чойсът ис йорс, така че кой каквото го акъл учи.
Там силикон не се налива за внушителност.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 408
Знаете ли, скоро се наложи да се замисля, по-точно мъжа ми е малко.. по-параноичен, да кажем, но като цяло смятам, че трябва да сме малко по-дискретни и внимателни, защото злупотреби са напълно възможни.
човек не се усеща като пише колко много инфо дава, по което пълен портрет може да му се направи.

После четем в една друга тема как всички
оргазмуват от попаденията на юзърката
crossamaia, без да се замислят, че като се
поразголят, няма как да не се види, че имат
цици, стрии, пиърсинг, бенки и какво ли още не.
И че през целофан всичко се вижда. И пак
повтарям, глупостта и наивността са прозрачни.
А интернет-пространството не е най-добрият приятел.
Но чойсът ис йорс, така че кой каквото го акъл учи.
Там силикон не се налива за внушителност.
Лиска, замисли ме  newsm78, аз май съм към списъка с "оргазмуващите", ако в това има доза истина, бих се почувствала като пълна тъпанарка  newsm78

# 81
  • Мнения: 46 520
Колко са отвлечените деца за последните 10 години, аз освен Съвестин, друг не съм чула, не броя циганчетата, които ги продават собствените им родители  Sick

Да ви кажа те най-ненормалните педофили не работят с Интернет, те са в градинките и площадките, замислете се и спрете да си извеждате децата! Вкъщи, зад тъмни стъкла + охрана.

# 82
  • Мнения: 1 937
Допълвам относно посоката си на разсъждения - ако приемем, че "големите" са в състояние да се "предпазят" от риска, който предполага виртуалното пространство и че тук споделеното от мен е по-скоро параноя, отколкото разум - валидно ли е това и за децата ни, които правят първи стъпки в Интернет?

Опасност не е равно само на педофилия, бе хора, нито само на кражба...

# 83
  • Мнения: 1 277
За съжаление 100% сигурност няма никъде. Общо взето, внимавам какво споделям-без да ме тресе излишна параноя.
А че ненормалните педофили не работят с интернет- нещо не съм много съгласна. Преди време във форума прочетох нещо, от което се разтреперих. Някакъв извратеняк споделяше с подробности как си представял секс с дечица  Twisted Evil. Дори да беше глупава тинейджърска шега, това което описваше звучеше гнусно и ужасяващо #2gunfire.  Добре, че модераторите реагираха бързо и изтриха темата.

# 84
  • София
  • Мнения: 10 825
Опасност не е равно само на педофилия, бе хора, нито само на кражба...


Добре де, може ли да ми обясните каква е точно опасността. Мислих, мислих и нещо не мога да се сетя какво точно ще направят извратеняците с информацията за потребителката Х и съпруга и У.  Blush

# 85
  • София
  • Мнения: 6 798
Добре де, аз наистина не виждам къде е опасността, от това, че си си сложил снимката? Хайде, много ви моля да ми обясните. Или аз съм тъпа, или...не знам. Аз, съвсем честно ви акзвам, не виждам до какво може да доведе това? Shocked

# 86
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами, не не се страхувам. Не съм си показвала къщата, детето, колите, и тем подобни, снимки не съм сложила...броени хора биха се досетили кой стои зад моя ник. А и да се досетят все тая. Който трябва да знае - знае. Не бих казала, че другите са наивни, всеки сам си решава как да се представя...
 Peace

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Добре де, аз наистина не виждам къде е опасността, от това, че си си сложил снимката? Хайде, много ви моля да ми обясните. Или аз съм тъпа, или...не знам. Аз, съвсем честно ви акзвам, не виждам до какво може да доведе това? Shocked

Ами тъпите ставаме две. Щото и аз никак не зацепвам за какво изобщо иде реч в темата  Rolling Eyes ЕГН- то считам за лични данни, които трябва да са защитени, номер на ЛК и подобни. Но и те присъстват на толкова много места, че и в нета да ги изтипосам, същата работа  Thinking

# 88
  • Мнения: 25 633
Добре де, аз наистина не виждам къде е опасността, от това, че си си сложил снимката? Хайде, много ви моля да ми обясните. Или аз съм тъпа, или...не знам. Аз, съвсем честно ви акзвам, не виждам до какво може да доведе това? Shocked

Ти пусни няколко  #2gunfire и  #Cussing out по адрес на свекърва си или зълва си, пък после пак ще си говорим...  Wink Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 755
Добре де, аз наистина не виждам къде е опасността, от това, че си си сложил снимката? Хайде, много ви моля да ми обясните. Или аз съм тъпа, или...не знам. Аз, съвсем честно ви акзвам, не виждам до какво може да доведе това? Shocked
Проблемът не е в публикуването на снимките, а в това, което пишем. Добре, споделяме си, но предвид, че всеки може да го прочете, не е необходимо да пишем твърде интимни неща. Naughty Неща, които биха могли доста да ни навредят в личният или професионалният ни живот. Добре е, споделянето да има граница.

Общи условия

Активация на акаунт