Кръв от носа

  • 71 650
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9 990
На дъщеря ми за период от 2 седмици няколко пъти и се случи да и тече от носа кръв.Не се замислях сериозно до сега, все си мислех, че може да си го е разчоплила сама.Днес, както си стоеше, видях как шурва, без да е удряно нослето, без да си е бъркала в него.Вкъщи си бяхме, че е жега, гледам да излизаме по хлад сутрин само.На какво може да се дължи?Сега Педиатъра ни е отпуска, нужно ли е спешно да търся консултация с друг?

# 1
  • Мнения: 8 917
На дъщеря ми за период от 2 седмици няколко пъти и се случи да и тече от носа кръв.Не се замислях сериозно до сега, все си мислех, че може да си го е разчоплила сама.Днес, както си стоеше, видях как шурва, без да е удряно нослето, без да си е бъркала в него.Вкъщи си бяхме, че е жега, гледам да излизаме по хлад сутрин само.На какво може да се дължи?Сега Педиатъра ни е отпуска, нужно ли е спешно да търся консултация с друг?
Брат ми едно време редовно имаше този проблем - оказаха се слаби кръвоносни съдове. След време изчезна Peace Дано и при вас не е сериозно Peace

# 2
  • Мнения: 93
Не се притесняваи аз като малка толкова бях свикнала със кръвта от носа че през ноща като потечеше без да се будя реагирах обръщах се по груб и продължавах да спя.Лекарите ми казаха че имам слаби капиляри и може от горещините или по силна емоция да потече кръв.Доста време си го мъкнах това ама вече отшумя.Не се притеснявай не е нещо опасно.

# 3
  • Мнения: 1 116
Ако са слаби капилярите може да наблегнете на витамин С (повече плодове и зеленчуци).

# 4
  • Мнения: 3 360
пенелопа,тъкмо мислех да пускам същата тема и аз!Голямата ми дъщеря днес е със същия проблем.На два пъти и протече кръв-това се случва за пръв път и да си кажа честно съм притеснена.Отговорите тук ме поуспокоиха и ще поизчакам няколко дена да видим ще се повтори ли....

# 5
  • Мнения: 199
....и аз да се включа...
Синът ми на 5.5г, също миналата седмица на два пъти му тече кръв от носа! Аз се притесних и тъй като от година и половина не сме правили изследвания, му направихме. Според педито всичко е ОК! Миналата зима имахме кръвотечения от сливиците /малко хора са чували за такова нещо/, тогава влязохме в болница и му правихме пълни изследвания! Диагнозата беше слаби кръвоносни съдове! И сега си мисля отново да направя консулт с УНГ, за всеки случай....
....а може и от жегите да е....много вероятно! newsm78

# 6
  • Мнения: 9 990
Ами аз да кажа-при нас все още се случва да текне.Наблягам на вит.Ц, знам.Явно се случва често Thinkingто не е приятно-ходи си детето и шурне-на улицата къде да ляга, къде главата да вдига ConfusedИначе явно са слаби капиляри, дано отшуми.Защото аз по жегите не съм я извеждала, в началото се притесних да не е от това.Пък и големите жеги отминаха-сега температурите са нормални за лятото. Thinking

# 7
  • Мнения: 199
аз пак да споделя...Токущо идвам от аптеката, и попитах там, знам, че на времето имаше едно мазилце Ефидрин, намазваше се на тампонче и се слага в носа, но вече не се произвежда...Сега кръвоспиращо действа тампонче напоено с ампула адреналин... newsm78
Аз си купих една, за всеки случай...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И Гери е с такава диагноза - слаби капиляри /писала съм и друг път за това/. По принцип не е страшно, макар от страни да изглежда. Възможно е и да се предава по наследство - при нас това се потвърди - и майка ми и леля ми са били така.
Витамин С и тампони със солен разтвор в носа, по-големи, така че да притиснат кръвоносните съдове.
Когато изразих опасение пред докторката, че това може да се случи през нощта и детето да се задави, тя ми сподели, че е сварвала цели възглавници в кръв, но детето да не е усетило нищо.

# 9
  • Мнения: 534
Аз също като по-малка имах такъв проблем.При по-топло време или както вече се написа от силни емоции ми течеше кръв от носа,не е страшно- това наистина са слаби капиляри.Не се притеснявай-с времето ще отмине и няма нужда да караш детето да лежи като му потече кръв.Майка ми е мед.работник и каза че е излишно.Остави кръвчицата да си изтече и я попий вместо да караш детето да лежи.Дори и да ти се срува че е много като количество-не е .И без паника   bouquet

# 10
  • Мнения: 263
И аз като малка го имах този проблем. Израснах го с годините, но до пубертета бях така! Състоянието се влошава в жегите и при простудни заболявания свързани с по-упорита хрема. При мен причината бяга слаби носни капиляри. Понякога се е случвало и при по-силни емоции да ми протече носа. И някак си наистина се оправи от само себе си.
Спасяваха ме тампони със солена вода. Солта свива капилярите и кръвта спира.
Веднъж бях получила кръвотечение, което не искаше да спре освен с лекарства. Тогава ми биха известно време вит. К.
Но иначе не е нищо притеснително това! Стига да се реагира веднага.
Дано и при вас се израсте!

# 11
Здравейте и от мен като бях малък пътувах във влака беше през нощта и съм спял когато от горното рафт че е паднала стъклена бутилка пълна с вода върху носът ми беше някъде към 2-3 литрова най вероятно от тогава до ден днешен когато вече пораснах си спомням онзи ден и че от тогава до сега от време на време ми потича кръв от носа. В тази тема научих доста неща и смятам че в този случай само здравословния живот и вниманието може да помогне в този проблем.

# 12
  • Мнения: 941
може да слагате тампон напоен и с вит.С

# 13
  • Мнения: 2 567
Моята също имаше такъв проблем. При нея започна като беше на около 4 годинки. Течеше и дори вечерно време като си легне да спи. Колко пъти ме е хвърляла в паника и колко кървища съм прала. Говорих с личната ни и тя каза, че се дължи на слаби капиляри. Можело да се обгори, но гаранция нямало. Не съм я подлагала на тази процедура, защото и братовчед ми беше така като дете и го обгаряха. Ефект при него нямаше.
С времето го израсна и сега почти не и се случва. Но гледам да не ходи много по слънцето, че тогава по често и се случва.

# 14
  • Мнения: 417
Тъй като и ние имаме подобни проблеми искам да споделя какво открихме. В аптеката се продава една гъба /Геласпун/. Прилича на обикновенна бяла гъбичка /има нарязана на ленти за нос и цяла, която се нарязва на желаната големина с чиста остра ножица/. При силно кървене, което не спира  се слага в носа като се натъпква навътре. Кървенето спира моменталано. Гъбата не се вади от носа, т.е тя си се резорбира до 24 часа. В нашия случай - кървене на фонтан се оказа спасение, че я имахме.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз имах такъв проблем като дете и много често ми течеше кръв от носа. С годините по-рядко се случва, но все пак се случва понякога. Мъжът ми също има слаби капиляви, на него и капилярите май са му горили, но въпреки това и пак доста чете му тече кръв от носа.

zazi - и аз мислех да спомена за тези гъбички. Когато бях малка и майка ми такива купуваше и бяха много удобни, после обаче изчезнаха и не можехме да открием. Сега и аз ще взема за вкъщи, че около бременността пак зачести кървенето от носа.

# 16
моля за информация за положителен тест на туберколоза...може ли да е алергия или нешто друго?

# 17
На 23 години съм.До 15-16 годишна възраст редовно ми течеше кръв от носа.Консултирах се със специалист и ми направиха обгаряне.Ефектът беше много добър.Случваше ми се да протече пак,но много по-рядко.От три дена обаче постоянно си тече и мисля да ида пак на обгаряне.

# 18
Еми аз сам на 14 години сега сам настинал и от 2 дни ми тече квър от носа поне за 5 път и ми тече по 5 минути моля кажетеми какво да правя че вече се побърквам ...
Благодаря Предварително

# 19
  • Мнения: 3 591
Синът ми е на 5г. От седмица се събужда сутрин  с кървене от носа. За информация - не е настинал, никога преди не му е кървял носа, в стаята където спи влажността е около 60-65%(т.е. не е от сух или много влажен въздух), температурата е около 20-23 градуса(т.е. не е от топлото), не му е изсънало нослето... Сигурна съм че не си и бърка в носа и да го предизвиква така. Не мисля, че са и слаби капиляри, защото от носа му по друго преме кръв не тече(примерно като падне на носа си  Rolling Eyes). Може би трябва да напиша, че и тук, където живея сега е лято и не се отопляваме.

Не ме притеснява самото кървене, а това, че се случва всеки ден по едно и също време. Мислех, че е нещо временно, ама то стана много постоянно  Close
Някой с подобен проблем и идея какво може да го причинява?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 941
[desi], дъщеря ми до скоро беше така. Педито и пуска кръв за съсирване и каза, че всичко е ОК и вероятно се дължи на слаби капиляри. Нямаше и никъде по тялото спукани кръвоносни съдове. При нас нещата протичаха сходно на вашите - без да бърка в носа, дори понякога и няколко пъти дневно изведнъж шурваше. Изписаха й рутаскорбин и го пи един месец. Отшумя, сега се случва много рядко.

# 21
  • Мнения: 3 461
Дъщеря ми имаше този проблем до 9 годишна възраст. Редовно посещавахме ИСУЛ по спешност, защото кръвотеченията й бяха много силни, проверявах я дали се стича кръв в гърлото, най-често до там се стигаше и я оправяха единствено тампонадите, които не са най-приятното нещо, но детето ги понасяше геройски. Също и геласпон, май така се казваше. От тогава не е имала, въпреки че сега живеем на много горещо място. Брат й, на 3 години, също имаше за известен период през последните месеци, обгориха капилярче и за сега е добре.

# 22
  • Мнения: 511
аз все още го имам този проблем.при мен са слаби капиляри и пия едни хапчета които са ми предписани от доктор.да уточня че това ми е още от ранна детска възраст.

# 23
Здравейте. Аз съм на 24,5г. и тази сутрин се събудих с кървене от носа. В първия момент си помислих, че просто си подсмърчам, но като станах да си взема кърпичка, кръвта шурна. Случва ми се за първи път в живота ми. И, да си призная, малко се притесних... Нямам идея какво може да се е случило. Не съм болна, уж всичко ми е нормално. Някой има ли идея какво може да се е случило?
Благодаря Ви предварително.

# 24
  • София
  • Мнения: 553
Като по-малка поради слаби капиляри на мен също ми течеше често кръв от носа от най-малкото нещо, докато не получих един по-обилен кръвоизлив, в следтвие на който ми сложиха дренажи и бях на антибиотик около седмица и след това в Исул ми направиха някакво обгаряне и от тогава не ми е потекло кръв нито веднъж.

# 25
А аз съм на 15 пия по 1 кафе дневно... Може ли да е от кафето ?

# 26
  • Мнения: 3 591
На 15 определено не ти трябва кафе  Joy Вероятно е от "нанаместилите се хормони" - по добре не им се бъркай с кафета и други стимуланти  Wink Попитай доктора си, една консултация никога не е излишна, особенно пък в тази възраст.

# 27
И за нас е "болна тема". На моята дъщеря постоянно й тече кръв от носа. Лятото й правиха тампонация. Едвам изтърпя на болките. Но случи на некадърен лекар.Тече й кръв от носа повече от 23 мин. Затова потърсихме "Спешен кабинет". Болката беше ужасна. И сега продължава, от време на време, но не дава и въпрос да стане да отидем на лекар да видим за какво става въпрос.  Отдавам го на възрастта - в пубертет е. Но аз се безпокоя.

# 28
Здравейте, пак.
Виждам, че повечето отговори и публикации касаят случаи от пубертета или пък са се случвали откакто са били малки. Никой ли няма идея от какво на 24,5 годишен здрав човек може да му потече кръв от носа?
Благодаря!

# 29
здравейте,
аз съм на 21 и ми тече кръв от носа откакто се помня. лекарите казват че са слаби капиляри. като бях малък ми течеше доста редовно - 1-2 пъти седмично от какво ли не - жега, физическо усилие, шамар, кихане, вълнение, рязко ставане от леглото и какво ли не. веднъж ми се случи докато правех секс. правиха ми обгаряне 2 пъти с някакви тампони и химикали, но не ми помогна. сега вече ми тече по рядко (предполагам е от възрастта), но пак ме притеснява през месец.
а и от 2-3 години имам алергия към полени и пролетно време е ужас. преди 3 дни ми тече 6 пъти за 1 ден, 2 от които през нощта. 
ако не ви помага обгаряне и лекарства и причината са слаби капиляри:
1. кофеина разширява кръвоносните съдове -> никакво кафе, кола, енергийни напитки
2. аспирина затруднява кръвосъсирването
3. НЕ се ляга по гръб когато има кървене от носа - единствения ефект от това е че кръвта се стича в гърлото. трабва да се застане в седнало положение със наведена напред глава. ако кървенето е слабо кръвта се оставя да изтече. ако е обилно (при мен винаги е супер обилно) трябва да се постави тампон(сух или напоен със СЛАБО!!! солена вода, витамин С, адреналин и т.н.) в ноздрата (или и в двете) и да се изчака мининимум 30 мин. при изваждането му може кръвотечението да започне пак (в 80% от мойте случаи Sad). друга алтернатива на тампониете е да стиснете ноздрите и да стойте така докато кръвта спре - при този вариант в носа се образува съсирек, при издухването на който може кръвта да тръгне пак.
4. майките който се притесняват от нощното кръвотечение да се успокоят. няма нищо страшно. когато кръвта потече се събуждаш мигновено. спомням си как като бях 4-5 годишен ставах и отивах в банята без дори да събуждам нашите. понякога съм се събуждал преди кръвта да стигне от носа до възглавницата.
5. синузит и кървене от носа вървят ръка за ръка в 90% от случайте; както и полипи, ангини и други възпаления на дихателните пътища
естествено консултацич с лекар е задължителна - освен слаби капиляри причините може да са много други, макар и рядко
това е моят личен дългогодишен опит с кървенето от носа

# 30
Здравейте!
Моето момченце е на 5,5 г. и от месец насам в нослето му постоянно има по малко кръв и в двете ноздри.
Като по-малък му течеше често кръв от носа, водих го на уши,нос,гърло и казаха,че са слаби капиляри.
Пак ще започна да му давам Ruposkorbin , но той често си бърка в нослето и ако са му мръсни пръстчетата-не може да му заздравее.
И като има хрема е същия.

# 31
  • Мнения: 1 282
Брат ми и приятеля ми са с такъв проблем. Единият е на 18, другия на 24. Вчера брат ми беше на изпит и като се прибра му потече кръв от носа- предполагам от напрежението. За кървенето от носа през лятото просто няма смисъл да говоря- доста по- често се случва.
Правят два пъти годишно курс с Рутаскорбин.

# 32
здравейте! и аз като вас имам същия проблем...потърсих този форум защото преди малко си сложих една от въпросните гъби - геласпон и не успях да я извадя...а то се оказало че не е нужно....само искам да допълня, че при по-силни кръвотечения(всеки сам да си определи) НЕ триябва да се ляга назад...така корема се пълни с кръв и после повръщаш цели съсиреци....УЖАСНО Е! наведете се напред и затижнете отвън въпросната ноздра...
на мен ми се случва много често без значение от сезона...най-често докато сам "неразположена".

# 33
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Баща ми и сестра ми имат този проблем. При сестра ми дори когато се къпе или си мие лицето с по-топла вода и потича кръв от носа.Ходили са на лекар и са им казали , че имат слаби капиляри.

# 34
  • Мнения: 3 804
Аз съм била така,а след това и средната ми дъщеря-вече е на 13 -но все още нощем и тече кръв от носа-а като малка беше достатъчно да излезе на слънце и кръвта да потече.

# 35
Izwinqwam se predwaritelno,che pisha na latinica,no neshto ne moga da promenq bukwite. #2gunfire  Malko sam pritesnena,zashtoto dosega ne mi se e sluchwalo da mi teche kraw ot dwete nozdri,i to dokato spq bez da usetq.I kogato se sabudih usetih strashna bolka ot lqwata strana na ezika,kogato se poglednah w ogledaloto widqh,che sam go prehapala zwerski i bez da se sabudq  #Crazy  Chudq se dali krawotechenieto ot dwete nozdri i prehapaniq ezik imat neshto obshto pomejdu si i dali trqbwa da potarsq lekarska pomosht ili me hwashta paranoqta  newsm78

# 36
Моля, ако някой скоро е купувал въпросните тампончета или гъба Геласпун да напише на коя фирма е това чудо. В аптеката до нас не бяха и чували за подобно нещо, но се съгласиха да я търсят и евентуално поръчат но искат фирма.Моля, някой да помогне ако знае!

# 37
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Тъй като и ние имаме подобни проблеми искам да споделя какво открихме. В аптеката се продава една гъба /Геласпун/. Прилича на обикновенна бяла гъбичка /има нарязана на ленти за нос и цяла, която се нарязва на желаната големина с чиста остра ножица/. При силно кървене, което не спира  се слага в носа като се натъпква навътре. Кървенето спира моменталано. Гъбата не се вади от носа, т.е тя си се резорбира до 24 часа. В нашия случай - кървене на фонтан се оказа спасение, че я имахме.
Много моля, ако не те затруднявам погледни чие производство/фирма е тази гъба? В нашия град по аптеките не са чували за такова нещо и искат да ги ориентирам поне какво да търсят. newsm78

# 38
  • Мнения: 200
Благодаря ви за споделения опит. И ние го имаме този проблем от пролетта. През август се обостри. Детето е на 3г. Само да допълня че докато бяхме на море нямахме кръвотечения. Дали климата има някакво значение.

# 39
Здравейте! Тече ми кръв от 4 дни за около 10 минути. В събота когато станах от сън, в неделя след като излязох от банята, вчера след физическо и днес в немски и като се прибрах! На 16 години съм и съм много уплашена. Четох, че може да се дължи на някаква болест. Мисля да отида на лекар, но исках да попитам и тук. Дано ми отговорите защото съм ужасена!!!

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Голямата ми дъщеря имаше същия проблем. Водих я на доктор, който "изгори" капилярите, за кратко време нещата се оправиха. Кръвчица й течеше до 7 годишна възраст и след това край.

Меги, премери кръвното.

# 41
  • Мнения: 6 039
аз много добре си спомня, как когато бях в детската градина много често ми течеше кръв от носа. Ей така, какво си седя на столчето и ни четат приказка, бликваше като фонтан. Със сигурност, като тръгнах на училище вече нямах този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт