Кръв от носа

  • 71 651
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте!
Моето момченце е на 5,5 г. и от месец насам в нослето му постоянно има по малко кръв и в двете ноздри.
Като по-малък му течеше често кръв от носа, водих го на уши,нос,гърло и казаха,че са слаби капиляри.
Пак ще започна да му давам Ruposkorbin , но той често си бърка в нослето и ако са му мръсни пръстчетата-не може да му заздравее.
И като има хрема е същия.

# 31
  • Мнения: 1 282
Брат ми и приятеля ми са с такъв проблем. Единият е на 18, другия на 24. Вчера брат ми беше на изпит и като се прибра му потече кръв от носа- предполагам от напрежението. За кървенето от носа през лятото просто няма смисъл да говоря- доста по- често се случва.
Правят два пъти годишно курс с Рутаскорбин.

# 32
здравейте! и аз като вас имам същия проблем...потърсих този форум защото преди малко си сложих една от въпросните гъби - геласпон и не успях да я извадя...а то се оказало че не е нужно....само искам да допълня, че при по-силни кръвотечения(всеки сам да си определи) НЕ триябва да се ляга назад...така корема се пълни с кръв и после повръщаш цели съсиреци....УЖАСНО Е! наведете се напред и затижнете отвън въпросната ноздра...
на мен ми се случва много често без значение от сезона...най-често докато сам "неразположена".

# 33
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Баща ми и сестра ми имат този проблем. При сестра ми дори когато се къпе или си мие лицето с по-топла вода и потича кръв от носа.Ходили са на лекар и са им казали , че имат слаби капиляри.

# 34
  • Мнения: 3 804
Аз съм била така,а след това и средната ми дъщеря-вече е на 13 -но все още нощем и тече кръв от носа-а като малка беше достатъчно да излезе на слънце и кръвта да потече.

# 35
Izwinqwam se predwaritelno,che pisha na latinica,no neshto ne moga da promenq bukwite. #2gunfire  Malko sam pritesnena,zashtoto dosega ne mi se e sluchwalo da mi teche kraw ot dwete nozdri,i to dokato spq bez da usetq.I kogato se sabudih usetih strashna bolka ot lqwata strana na ezika,kogato se poglednah w ogledaloto widqh,che sam go prehapala zwerski i bez da se sabudq  #Crazy  Chudq se dali krawotechenieto ot dwete nozdri i prehapaniq ezik imat neshto obshto pomejdu si i dali trqbwa da potarsq lekarska pomosht ili me hwashta paranoqta  newsm78

# 36
Моля, ако някой скоро е купувал въпросните тампончета или гъба Геласпун да напише на коя фирма е това чудо. В аптеката до нас не бяха и чували за подобно нещо, но се съгласиха да я търсят и евентуално поръчат но искат фирма.Моля, някой да помогне ако знае!

# 37
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Тъй като и ние имаме подобни проблеми искам да споделя какво открихме. В аптеката се продава една гъба /Геласпун/. Прилича на обикновенна бяла гъбичка /има нарязана на ленти за нос и цяла, която се нарязва на желаната големина с чиста остра ножица/. При силно кървене, което не спира  се слага в носа като се натъпква навътре. Кървенето спира моменталано. Гъбата не се вади от носа, т.е тя си се резорбира до 24 часа. В нашия случай - кървене на фонтан се оказа спасение, че я имахме.
Много моля, ако не те затруднявам погледни чие производство/фирма е тази гъба? В нашия град по аптеките не са чували за такова нещо и искат да ги ориентирам поне какво да търсят. newsm78

# 38
  • Мнения: 200
Благодаря ви за споделения опит. И ние го имаме този проблем от пролетта. През август се обостри. Детето е на 3г. Само да допълня че докато бяхме на море нямахме кръвотечения. Дали климата има някакво значение.

# 39
Здравейте! Тече ми кръв от 4 дни за около 10 минути. В събота когато станах от сън, в неделя след като излязох от банята, вчера след физическо и днес в немски и като се прибрах! На 16 години съм и съм много уплашена. Четох, че може да се дължи на някаква болест. Мисля да отида на лекар, но исках да попитам и тук. Дано ми отговорите защото съм ужасена!!!

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Голямата ми дъщеря имаше същия проблем. Водих я на доктор, който "изгори" капилярите, за кратко време нещата се оправиха. Кръвчица й течеше до 7 годишна възраст и след това край.

Меги, премери кръвното.

# 41
  • Мнения: 6 039
аз много добре си спомня, как когато бях в детската градина много често ми течеше кръв от носа. Ей така, какво си седя на столчето и ни четат приказка, бликваше като фонтан. Със сигурност, като тръгнах на училище вече нямах този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт