Диета на Пиер Дюкан - 2

  • 125 132
  • 320
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 806
новата тема >>>>>>>>>>>>>>>>>  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128069.0

# 316
Момичета, малко новини от мен: оня ден си почнах стриктно диетката, но до края на деня ми се гадеше и повръщаше ужасно много. По принцип не съм много месоядна и досега съм наблягала повече на плодове и зеленчуци, но защото много ги обичам. И... вечерта, като правих салата на дъщеря ми, не издържах и си направих и на мен. С хляб. После се нахвърлих като бик на червено на де що имаше за ядене вкъщи. Крах!  Twisted Evil

Та, реших вместо Дюкан, да карам НВД, заради зеленчуците, като сутрин мога да си слагам лъжица мед в овесените трици и да ям плодове. Да ви кажа, тези овесени трици са вълшебни! Не съм спазвала диета стриктно, но откак правим упражнения с моята съмишленичка вкъщи всеки ден и откак взимам триците по 2-3 пъти на ден между яденетата, а някой път вместо ядене, съм свалила 2 кг за 5 дена! Впечатлена съм, и сега съм решена да ги взимам твърдо 3 пъти на ден с малко обезмаслено мляко между храненията.

# 317
каква е в основата тази диета? бихте ли ми казали къде да търся какво трябва да се яде и т.н.? предполагам че във форума го има ....

# 318
  • Мнения: 2 950
Иди в новата тема: Диета на Пиер Дюкан-3. Там има всичко обяснено и пишем актуалните си резултати.

# 319
# 320
Меню за ударния режим:
Понеделник:
Обяд:Стек тартар,200 гр. кисело мляко или 200 гр. извара
Вечеря:варена риба по избор, 1 крем или 100 гр.  кисело мляко

Вторник:
Обяд:Твърдо сварени яйца с майонеза
200 гр. кисело мляко/извара/
Вечеря:телешко фрикасе
1 крем или 100 гр. кисело мляко

Сряда:
Обяд:1 пилешка кълка,1 крем или  1 палачинка от овесени ядки
Вечеря:Заешко с горчица, плаващ остров или  200 гр. извара

Четвъртък:
Обяд:Телешки котлет на тиган,1 крем или 200 гр. извара
Вечеря:пиле с пилешки дробчета,1 крем или 100 гр. кисело мляко

Петък:
Обяд:Половин печено пиле,200 гр. кисело мляко /извара/
Вечеря:Филе от риба по избор във фолио,плаващ остров или  200 гр. извара

Събота:
Обяд:Пилешко суфле,1 крем или  1 палачинка от овесени трици
Вечеря:Говежди език със сос  равигот, 1 крем или 200 гр. извара

Неделя
Обяд:Телешко фрикасе,плаващ остров
Вечеря: филе от риба/по избор/-едностранно запечено, 1 крем


РЕЦЕПТИ ЗА УДАРНИЯ РЕЖИМ НА ДИЕТАТА:
Сос равигот:Смесете едно намачкано твърдо яйце, 3 ситно нарязани корнишона,1 малка глава настърган лук и една китка магданоз и мащерка с 200 гр. нискомаслено кисело мляко,1/2  ч.л. горчица и сол.
Сервира се с риба , твърдо сварени яйца ,меса и зеленчуци.
Сос тартар: Забърквате 75 гр.диетична майонеза със ситно нарязани 10 гр.лук,1 корнишон и крехки листенца магданоз.Поръсете с черен пипер.
Подходящ е за студена риба,стек,език,шунка.
Стек тартар: Вземете 200 гр. млян стек и го размесете с всички съставки на соса тартар,докато получите хомогенна смес.За любителите на сурово месо.
Телешко фрикасе: Вземете 1/2 кг. постно телешко, нарязвате го на парчета и го сварявате .Кипвате една голяма чаша нискомаслено прясно мляко,към което сте прибавили нарязана на ситно мащерка.Посолявате и поръсвате с черен пипер.Оставяте да изстине и изсипвате млякото върху 3  разбити жълтъка.Разбърквате добре и заливате телешкото със соса. Затопляте, без да варите.
Говежди език  със сос равигот: Отстранете тлъстината от езика и го поставете в литър и половина вода с мащерка,дафинов лист и една глава лук.Посолете и поръсете с черен пипер.Варете 1,15 ч. и поднесете езика, след като изстине,нарязан на филийки със сос равигот и корнишони.Консумирайте само предната част на езика-колкото по-близо до върха, толкова по-постен е той.
Заек с горчица: Намажете с горчица една заешка задница,поръсете с мащерка и увийте във фолио.Сложете заека в нагорещена фурна и печете 1 час.След това го извадете о фолиото.Смесете 1 с.л. парафиново масло със 100 гр. нискомаслено кисело мляко,добавете сол и черен пипер и разбийте хубаво сместа.След това залейте с този сос заека.Затоплете ястието във фурната и о поднесете с кръгчета корнишони.
Плаващи острови: Счупете  4 яйца,като отделите белтъка  от жълтъка,после разбийте белтъците на сняг в купа.Кипнете 1/2 л. нискомаслено мляко с една ванилия.Грабнете с черпак белтъците  и пуснете няколко малки топки  в още топлото мляко.Когато топките се надуят,обърнете ги,после ги извадете с решетеста лъжица и ги извадете да се изцедят в чиния.
Разбийте жълтъците в  тенджерка и  изсипете в тях млякото,после сложете  тенджерката на слаб огън.Бъркайте,докато кремът започне да се сгъстява. Тогава  го дръпнете от огъня,за да не се пресече и добавете изкуствен подсладител.Внимателно поставете  снежните острови върху  крема  и го поднесете,когато изстине.


Овесените трици-проверено средство за отслабване
Овесените трици са най-богатата на разтворими влакна храна.Благодарение на своята разтворимост тези влакна могат да абсорбират вода в количество 40 пъти по-голямо от обема им.Днес знаем,че ри консумация,по-голяма от 10 гр.  на ден,разтворимите влакна образуват в червото мрежа,която улавя хранителните вещества-изключително полезно свойство за тези,които имат прекалено висок холестерол, както и за диабетиците,но още по-ценно за предразположените към напълняване чрез обилно хранене.
Тоест, Овесените трици разхищават част от нежеланите калории,извлечени от хранителните вещества.

Ето и една рецепта за  палачинки от трици:Смесвате 2 с.л. овесени трици със същото количество пшеничени трици.Прибавяте 1 яйце или един белтък,в зависимост от това колко сте гладни и 1 с.л. извара с 0% масленост.Посолявате или подсладявате на  вкус.Разбивате добре и изпичате-по 1 мин от всяка страна в тефлонов тиган, в който сте капнали 2 капки олио.Триците,заедно с яйцето и изварата ,произвеждат мощен засищащ ефект,който в комбинация със способността им да "крадат" калории, ги превръща в истинска храна за отслабване.

Имам нужда от помощ.4-ти ден съм на диета,а корема ми се подува.

Общи условия

Активация на акаунт