Изгорях лошо от развален солариум.

  • 2 098
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Няма такова нещо, като настройване! Регулира се само продължителността на сеансите.

Възможно е да съм в грешка. Правя си изводите от сравнението ми от ходенето на два различни солариума, и двата не са нови. За едно и също време престой в различните машини, имаше драстична разлика в резултата. Затова реших, че нарочно в единия салон го настройват на по-ниска степен, за да ходиш повече пъти, докато постигнеш желаното и съответно да плащаш повече.

# 16
  • Мнения: 1 937
AQ, надявам се днес да си по-добре!

Всичко, което написах в темата ти, беше единствено с оглед личен опит.

Без да влизам в спор за ползата и вредата от солариумите -  могат да бъдат точно толкова опасни, колкото и безразборното излагане на слънце.

При тези машини, най-скъпият консуматив се явяват лампите. Те имат живот, който се измерва в часове. След изтичането му, коректният собственик е редно да ги подмени. За да се спестят средства (!?!), се случва да се подменят през една, а в твоят случай, нищо чудно и само на горната плоча.
Това е пълен абсурд, но явно се е случило.

Повечето клиенти дори не подозират, а и няма как да проверят.

Аз също съм за подготовката на кожата преди море и за сериозна сленцезащита след това.

# 17
  • Мнения: 4 915
Аз пък бях чела по разни списания, че слънцето било по-вредно  newsm78

........

Ето една статия: :
Солариумът - 15 пъти по-вреден от плажа

И още две със съвети:
Солариумите могат да бъдат опасни

Ако ходите на солариум!

И да, с дете не може да се стои главно под чадър. Но ако се мажете с висок фактор половин час преди да отидете на плажа, и през интервали от 2-3 часа /също и след продължително плицикане във водата/, не се печете между 11:30 - 16 часа, слагате детето да играе на сянка /с кофички, в лодка с водичка и т.н./, вие също ползвате чадър и носите шапки, вероятността да изгорите се свежда до минимум. Съпругът ми и дъщеря ми са с много бяла кожа и с горното, приложено на практика този август, дори не им се зачерви кожата.
От тази гледна точка, ползването на солариум става излишно.

Приятно моренце!
  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 254
В зависимост от вида на машината, първите 25-50 часа на лампите имат до 30% завишено облъчване!
Един грамотен консултант е трябвало да те предупреди!

мдам. така си е!
и некомпетентността е голямо зло, но явно на чужд гръб  Rolling Eyes

AQ, все пак си изгоряла сериозно, понеже явно имаш чак спукани капилярчета. поне според това, което описа.
Постарай се добре да се погрижиш за изгарянето!
Пантенол със сигурност! Той подпомага заздравяването на кожата.
Крем след слънце на Талодерма (аз пък, ако не похваля мойто си не може  Blush  Mr. Green) ще ти помогне също. С Д-пантенол, ментол, билкови екстракти от Лайка, Невен и Слез, вит. А и Е.

и приятно плажуване!  Peace

# 19
  • Мнения: 7 186
Да не би солариума да е бил такъв модел, който пече по- силно отгоре? Защото има такива и трябва да се обръщаш на половината време. Не съм ги ползвала обаче, защото обичам да лежа и ме мързи да се обръщам. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 739
- някои солариуми се настройват за по-силно или по-слабо или средно

- ходих няколко пъти по 5мин. и после като взех 10 изгорях, но по-малко от теб. Явно е бил много мощен. Продължих да ходя по 5 мин. Не ми се беше случвало преди.
А колежката ми изкара цяла карта 60мин на 1 солариум. Смени го, взе направо 10мин от първия път и също изгоря!  Shocked Внимавайте с минутите!

- т.е. бил е силен, не са те предупредили, трябвало е да вземеш по-малко минути за начало.

# 21
  • Мнения: 1 540
извинявам се, че отклонявам малко от темата, но вие като ходите на солариум какво обличате? Чух, че трябвало и гърдите да са покрити, било вредно иначе.
Не че като цяло солариума не е вреден де... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 186
По принцип като се сменя солариума с друг е хубаво първоначално да се влезе за по- малко минути, дори и да имате тен и постепенно да се увеличава.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също не бих стъпила на солариум, чела съм, че са доказано вредни. А и напоследък по - модерен е естествения тен - този, с който си се родил(а).
Конкретно, след като поразията е налице те съветвам да се напръскаш много обилно с Пантенол и да се мажеш с кисело мляко. Peace

# 24
  • Мнения: 1 737

Пфу, човек вече да не знае на какво да вярва! На мен даже много научно и с термини ми бяха обяснили, как солариумите не излъчвали някакви вредни лъчи, които слънцето само излъчвало и колко по-безвредни били. Сигурно някой собственик на солариум ми го е обяснявал това, не помня вече.  #Cussing out
То е ясно, че повече никога няма да ида, смея ли?!

Точно с Пантенол се пръскам.

# 25
  • Мнения: 1 937
И това, че са вредни е пресилено...
Повечето съвремени машини са с балансирани UVA и UVB лъчи...
Както за повечето неща важи принципа - умереност и информираност.

Общи условия

Активация на акаунт