Болка и световъртеж от стрес след раждане?

  • 454
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте! Наскоро родих и от тогава ме хвана лека депресия. Преди години ме почнаха и паник атаки, уж се пооправих, но напоследък ме обвзе някакъв страх. Много бях напрегната тези дни, постоянно плачех, ядосвах се и се започна едно вдигане на кръвно, световъртеж, болка в гърба и ребрата. Възможно ли е да е от стрес? А болката в ребрата може ли да е от вдигане на тежко, на какъв доктор се ходи? Не знам какво ми стана, но изведнъж започнах да мисля за всякакви болести, да се паникьосвам сама... Вечер като легна и като си чувам сърцето (пулса ми е нормален) ми се струва, че е много бавно и се плаша, и се започва сърцебиене. Постоянно като ме заболи нещо, влизам в интернет  и чета какво може да е и се стресирам. Преди година и половина пак така вдигах кръвно, но само на работа. Бях на кардиолог, нищо ми няма, изпрати ме на невролог и се оказа, че е на психическа основа. Страх ме е да си гледам вече детенцето, имам чувство, че полудявам. Като съм вкъщи ме боли всичко, а навън нищо ми няма освен леко замайване. Искам да отида на 10 доктора само и само да се успокоя, но в това положение ме е страх. Има ли друг като мен Sad

# 1
  • Мнения: X
Има, това е депресия някаква. Най-добре се консултирай с психиатър. Няма нищо срамно в това.

Вбесява ме стигмата - "Как ще пиеш лекарства", "Стегни се", "Всичко е в главата".
Понякога човек се разболява от грип, друг път от депресия, такъв е животът. Най-добре е да споделиш всичко на най-близките си, НО също така и на специалист - психиатър, а не невролог. В зависимост от тежестта на състоянието може да се 'разминеш' само с разговор, препоръки за дневен режим и хранене, или терапия чрез говорене при психотерапевт/психолог.
Ако състоянието е по-тежко, пак тези неща, но и пиене на лекарства поне 6 м.

Няма нищо срамно в това. Но е важно да не мълчиш за това, което ти се случва. Разбира се, очакванията трябва да са разумни - не всеки ще те разбере, доста хора дават досадни съвети тип "Стегни се", "Всичко ще е наред" и т.н. Но поне някой би могъл да осигури повече разбиране и подкрепа.
Медицинската помощ също не трябва да се подценява. Хората учат с години за да бъдат лекари, психотерапевти, психолози, ама най-лесно е да се каже - "Ще се оправиш, стегни се", и да се разчита само на самостоятелната помощ. Това е много голяма бариера в мисленето.
Когато болката е голяма, понякога човек наистина не може да се справи сам.

Желая ти успех, мила!

Общи условия

Активация на акаунт