С какво да почистя асансьорната врата

  • 726
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте, може ли съвет с какво да почистя асансьорната врата от въшната страна. Ива лепенки от преди 30 години още с кафявото лепило и няма мърдане. Някои са късани и върху тях има други..абе мизерия страшна и никой не пипа нищо. Може ли да се напръска с нещо и с какво, за да се разяде и после да се боядиса наново?

# 1
  • Мнения: 6 622
Кореселин.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 23:55 от _limonche_

# 2
  • Мнения: 2 998
За почистване на лепенки ползвам това и съм много доволна. https://bauhaus.bg/preparat-za-pochistvane-na-lepilo-mellerud-250-ml/p/9928

# 3
  • Мнения: 8 806
Защо не извикате някой да оцени асансьора дали е безопасен, и като се докаже, че не, най-добре съберете пари във фонд ремонт за нов. Така ще пропуснете чистенето на вратата.

Ако горното  е невъзможно, почистете го с шлайф машина. Химически- може да използвате HG Sticker Remover

# 4
  • София
  • Мнения: 966
Пробвай с олио. Зависи колко е зле положението, надявам се да помогне.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 428
Кореселин и твърда шпакла. Задължително с ръкавици, кореселинът е силен.
След това - шкурка, облепяне с хартиено тиксо и спрей-боя. Това за вратата. За стените - зависи какви са, кореселин или меглио, след това вода и сапун, накрая ако е грозно - мебелно фолио.
Ще стане съвсем чисто и спретнато и приятно.
Успех!

# 6
  • Мнения: 11 624
Защо не извикате някой да оцени асансьора дали е безопасен, и като се докаже, че не, най-добре съберете пари във фонд ремонт за нов. Така ще пропуснете чистенето на вратата.

Ако горното  е невъзможно, почистете го с шлайф машина. Химически- може да използвате HG Sticker Remover

От къде ти идват такива странни идеи? Какъв стикер, какви 5 лева?-това е едно кафяво лепило, канцеларско, дето го имаше още по соц-а във всяка книжарница.

Авторката, пробвай първо с обезмаслител. Ако ли не стане, виж какво са те е посъветвали за коресилин или пък да вземеш една шпакличка за почистване на стъклокерамични плотове ( в магазините за левче има по 2-3 лева) и да се опиташ да изстържеш старото лепило.

# 7
  • Мнения: 4 348
Аз съм махала такова лепило със сода каустик. Пробвай и с обезмаслител, според МП, това също помага. Неразреден. Напръскай вратата, нека да попие. При необходимост повтори няколко пъти.
Сложи домакински гумени ръкавици, вземи  метални телчета и търкай. Пръскай и с вода редовно. Преди цялата процедура осигури достъп на чист въздух в коридора - отворен стълбищен прозорец напр.
Не е невъзможно, но е трудноемко.

# 8
  • Мнения: 11 624
Сетих се още, че това сигурно е декстриново лепило (имаше едно Рила). То се разтваря с вода.
Имаше и едно "Кале", но то май беше на друга основа.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 742
С пистолет за топъл въздух и шпакла.

# 10
  • Мнения: 18 998
И аз съм за пистолет с топъл въздух или парочистачка, да се размекне. Ако е от това кафявото лепило, въобще не бих размазвала с олио, или да използвам обезмаслител. То е водоразтворимо и не съдържа мазнини.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 428
Само да внимава съфорумката с пистолета,  хората без опит често лошо се изгарят с такъв 👍🏼

Общи условия

Активация на акаунт