Изискваха ли нещо от вас при записването на детето на ясла?

  • 1 698
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Значи има някакво противоречие в общинските заповеди, защото на нашата пише точно това, което съм писала по-горе.

# 16
  • Мнения: 7 395
Значи има някакво противоречие в общинските заповеди, защото на нашата пише точно това, което съм писала по-горе.
      Не само,че има ,но е и ОГРОМНА.Всяка община си определя условията и средствата,които отделя за ДЗ.Дори в различните общини в София положението е различно.При нас например ХЕИ забрани всякакви хавлиени кърпи,ползват се домакинските рола за бърсане на ръце .Е, питам този разход кой го поема?А да не мислите,че някой купува мокри кърпи в ДЯ?До сега такава община аз не знам. По тази логика - да не се внася нищо от вън - трябва общината да ни купува и памперсите.
Добре е да се тръгва с доверие
    Това е едно от условията за нормални отношения между двете страни.Ако мислите,че някой е забогатял от тоалетните хигиенни средства,които носите ,моля ,кажете кой.
Е нали затова е таксата за детска?
Ако някой си мисли,че таксата ,която дава отива в ДЯ на детето му просто ще го разочаровям.Отива в бюджета на държавата и средствата необходими за децата се определят от държавата респ.общините.И не мислете ,че с 40 лв може да се издържа ДЗ.
... просто като има в повече, лелките и госпожите са облагодетелствани!
Много ми е любопитно С КАКВО са облагодетелствани.С тоалетна хартия? hahaha Joy Mr. Green Направо им завиждам 30 деца и ехеее ще си имат хартия и за внуците. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 456
Скъпа Гостенке, прочети пак въпросът на Чара и ако можеш да й отговориш, ще й помогнеш, ако не спри да се заяждаш- какво значи не трябва да се подхожда с агресия, защото детето го усеща и ... и другите ще го третират като аутсайдер. Ти нали наистина не вярваш , че някой ще запиши и води детето си на детска с "агресия". Що се отнася до небърсаното дупе мисля, че всяка майка с "изградени" хигиенни навици ще държи да не намира остатъци от аке по дупето на детето си вечер.

# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Дидиа по-добре ме застреляй да не се мъча!Направо си ме изяла със се парцалите!"Не подхождай с агресия!"А едната лелка от детската до нас живее в нашия вход и ми се похвали , че вече не можела да си взима санитарни материали, прах , мин. вода и др., защото родителите вече не носели.Сигурна съм че никой не е забогатял от това, но правилно ли е?А за памперсите съм виновна, просто ги забравих, защото ние отдавна не ползваме.

# 19
  • Мнения: 3 356
Didia,повярвай ми ,има хора,които дори да е тоалетна хартия,ама трябва да не са капо.
Както винаги темата се изроди.То е ясно,че щом става въпрос на община и държава,няма смисъл да го обсъждаме.Според мен трябва за всички детски заведения да се уеднаквят изискванията.Също е ясно,че няма майка,която да не иска да даде всичко,което би довело до по-добри хигиенни (и не само) условия за отглеждане на детето и.Въпросът беше дали са искали нещо,и какво е то,а не вкъщи дали ползваме тоалетна  хартия, или дали сме полуграмотни.
Що се отнася до "агресията"-аз съвсем с положителна настройка си пускам детето на ясла.И тъй както аз си изпълнявам служебните задължение,очаквам същото  и от персонала.Не приемам никакви компромиси,що се отнася до детето ми (предполага ,че и всяка майка).Търся си правата във всички случаи и изобщо не ми пука.За детето  #2gunfire.
Малко ОФФФФ
Що се отнася до гостенката,мисля,че е една от детските учителки,които постоянно дебнат за мнения за яслите или градините ,в които работят.Не ,че имам лоши чувства към тях,напротив,аз самата съм педагог,макар да не работя това.Но си спомням за една по-стара тема-майката беше разпозната и бяха и вдигнали бесен скандал,защо се възмущава от това, в какво състояние си прибира детето от яслата.Е това не мога да го разбера.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 390
И тъй както аз си изпълнявам служебните задължение,очаквам същото  и от персонала.Не приемам никакви компромиси,що се отнася до детето ми (предполага ,че и всяка майка).Търся си правата във всички случаи и изобщо не ми пука.За детето  #2gunfire.
Малко ОФФФФ
Що се отнася до гостенката,мисля,че е една от детските учителки,които постоянно дебнат за мнения за яслите или градините ,в които работят.Не ,че имам лоши чувства към тях,напротив,аз самата съм педагог,макар да не работя това.Но си спомням за една по-стара тема-майката беше разпозната и бяха и вдигнали бесен скандал,защо се възмущава от това, в какво състояние си прибира детето от яслата.Е това не мога да го разбера.
Аз също бих си търсила правата. Бих поискала да ми дадат наредбата или разпореждането, в което пише какво се носи.
А гостенката, ако е учителка, нека се представи!Много е лесно да се дават квалификации като гост! Ще се възмущаваме и ще изискваме децата ни да се гледат като хората и те ще ги гледат!Като не искат да ги гледат, ще се намерят други, които да ги гледат, както трябва!!! #2gunfire

# 21
Издръжката се определя от общината и в дадената община е една и съща,но тя е за отопление,осветление,ремонти,храна и сами разбирате,че разходите зависят от състоянието на  сградните,базата цялостното състояние  и условия  на заведения.Затова всеки следва да разговаря на място конкретно със своите учители. от какво имат нужда, за да се осигурят съвременни условия за децата.Аз познавам детски градини, в които 25 деца учат от един комплект  книжки,не рисуват, седят  се по цял ден и т н.Аз помня моето детство когато ходех на детска градина и носех носната си кърпа в джоба на престилката,тоалетна хартия и салфетки носеше моята майка,,а тогава таксата беше 36$.За моята дъщеря купувам тоалетна хартия,вода, блокчета,бои, книжки за учебния процес,а за играчки се обединяваме няколко майки и ги занасяме в групата.Така е в цяла Европа,родителите помагат с каквото могат и се надпреварват,кой повече да направи по добри условия.В България има много такива хора и затова се запазиха в много добър вид детските градини и училищата.Там където това не се случи ги приватизираха или дадоха под наем.
Мили майки,аз също съм като Вас с дъщеря на тази възраст,учудвам се от агресията и отношението,което имате,от мнението Ви лъхат други цели,може би за разпадане на държавните детски градини и училища,за да се възползват някои от Вас.
Държавата върви вече напред и издръжката и условията в държавните  учебни заведения ще се подобрява и те ще бъдат  такива каквито са в Европа,надявам се,че всички родители ще бъдат позитивно настроени .Ако не си подадем ръка родители и учители,да работима с доверие и откровено,то мисленето ни ще продължи  дълго да бъде  агресивно,към хората,които ни отглеждат и възпитават децата по цял ден.Едно агресивно семейство ражда агресивно дете. Въпросите,които поставяте тук ги поставете  там където е Вашето дете,това е откровена позиция,излезте с проблема лице в лиоце,така поставено тук  има други цели ....така звучи.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами много сладострастно звучат постингите на ГОСТИТЕ в тази тема, но не мислите ли, че по един или друг начин се изнудват родителите за пари. Нали всеки плаща такса за това, че детето посещава ДЯ, ДГ. А замисляли ли сте се колко нанагорно може да му дойде на този родител да плаща такса, да дава пари за играчки, за косумативи и незнам си още к'во, дето го изискват ВСЕКИ МЕСЕЦ. От тези консумативи едно малко дете колко ще употреби за целия месец ?

Цял сапун ли ? 4 рола хартия ли ? Голям пакет салфетки ? Цяло веро ли ?

Айде моля ви се, ставате смешни, очевадно е че от горе споменатите неща, няма как да се използват за 1 месец от едно дете, е, защо тогава ги изискват всеки месец ???
Къде отиват останалите, неизползвани консумативи???
Е, то е ясно къде, нали ???

# 23
  • Мнения: 649
Дадох  10лв. при записването на сина ми в ДЯ - за закупуване на всичко необходимо. Носим само по 1 руло тоалетна хартия, сапуни, мин. вода и всичко останало се осигурява от яслата. Имаше един период от месец-два, когато нямаха сапуни и трябваше да носим, но това беше изключение.

# 24
  • Мнения: 7 395
Didia,повярвай ми ,има хора,които дори да е тоалетна хартия,ама трябва да не са капо.
Няма нужда да ме уверяваш в това,но е много жалко заради единици да се изказва негативно мнение за всички.А и в  самата тема имаше изказване от рода ,нищо няма да им дам ....или нещо такова.Има тема ,в която мамите се хвалят от ДЗ на децата си.Нашият например не дава на едната баба да му смени памперса,пищи и се дърпа.Какво да я обвиним,че го е оставила с мръсно дупе - та тя едва успява да го смени,може и да е останало някъде нещо.Да я убием ли?Просто трябва да се разбере причината за недоволството,човека ,който е допуснал нередност,а не да се обвиняват всички.Не мога да приема метода , дайте да сравняваме на кого какво искат.Излиза,че някой се чувства ограбен защото е занесъл един пакет мокри кърпи повече.
Дидиа по-добре ме застреляй да не се мъча!Направо си ме изяла със се парцалите!"Не подхождай с агресия!"
 Ей, изобщо нямам подобни намерения.А и хора за сега не ям.Но със сигурност не съм употребила израза "Не подхождай с агресия".Просто съм цитирала Сузана  "Добре е да се тръгва с доверие" и съм подкрепила нейното мнение.Самата тема ме навежда на мисълта за известно "търсене на теле под вола".
               Лично мен ме интересува за колко време ще свикне нашия малчуган,как ще го посрещнат,ще приеме ли смяната на хората,които го гледат.За сега ние го наричаме "малкия лигунгел" /от лигльо/ и то не без основание.Дали изобщо ще приеме новите хора и даже през ум не ми е минало да разпитвам за хартия,кърпи и други материали,които за мен са без значение.И тонове да нося ,ако той не свиква и пищи все ми е тая.А и да е изцапан понякога ако ни посреща усмихнат пет пари не давам за дрехи и парцалки та ако ще и маркови да са.
              Не ме изяждайте ТОВА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ  и не задължавам никого с него нито оспорвам вашите мнения.
              Поздрави на всички войнствено настроени мами и дано след септември четем теми с по-ведро съдържание и с по-малко "подозрителни" отзиви.С една дума не си създавайте излишни проблеми преди да са ви дошли до главата. Mr. Green    bouquet
             Като чета мненията по темата ,тя заприлича на сергия на пазара:Кой колко и какво?Остава само да уточните цените и на кърпите и на ролата тоалетна хартия. Twisted Evil

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 20:48 от Didia

Общи условия

Активация на акаунт