Нощен тормоз, помагайте моля!

  • 2 377
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 683
Много лошо сте научили децата си, гледайте си ги както ви харесва, отговорът ми беше отправен към Мишок, аз така бих я посъветвала, пък тя си има акъл да си прецени сама.
Аз си научих детето да не заспива с цица. Wink))

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 15:25 от stef_z

# 16
  • Мнения: 422
Не виждам нищо лошо в това бебето ми да спинка до мен и да го кърмя нощем....вместо да му давам добавки или вода...А да не говорим , че те  така се чувстват най-сигурни.И за биберон ме ползва и си хапва , но поне за сега  не се събужда ..само ако не си намери гърдата Laughing Понякога се буди чак на сутринта , но в тези жеги може и да ожаднява.
Мишок,вярвам че е период само , недей да съжаляваш че спинка при теб...после като станат по-големи ще ни се иска да ги гушкаме и да спинкат до нас ..ама те няма да искат. Simple Smile
Искрено ти съчувствам и на мен също ми писва по някога ..но какво да се прави.
Дано скоро се поуспокоят нещата!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 909
Аз приложих на дъщеря ми на 4 месеца един метод, който може да изглежда безчовечен, но подейства радикално. Прочетох го в една книга за съня на децата, препоръчана ми от педиатъра и ми се видя много логично, така че бях убедена че така трябва да се постъпи.  Много е важно човек да не отстъпва след като е решил веднъж.
Първо, установено е че след 4 месеца децата имат достатъчно резерви за да нямат нужда да се хранят и през нощта, само че имат рефлекс да се събуждат. И ако всеки път им се дава да сучат, остават си с рефлекса, че като се събудят, трябва и да ядат. Така че ако някой не спре да го прави, те сами няма да се сетят че трябва да си заспят сами.  Просто трябва да се спре нощното хранене и да се изтърпят няколко нощи врясъци.
Аз използувах момента, когато таткото го нямаше, така че само аз се измъчвах, но си казвах че е за добро. 4естна дума, на третия ден врясъците вече не бяха толкова убедителни, и детето определено разбра, че няма да се яде по това време. За няма и една седмица. Известно време се събуждаше малко по-рано за сутрешното хранене, а и сега го прави понякога (към 6.30, търпимо е!), но понякога издържа чак до 8 сутринта.
Кураж!

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Много лошо сте научили децата си, гледайте си ги както ви харесва, отговорът ми беше отправен към Мишок, аз така бих я посъветвала, пък тя си има акъл да си прецени сама.
Аз си научих детето да не заспива с цица. Wink))

 ooooh! ooooh! ooooh!

"Нямам" каво да добавя след това, просто... Само, че това изказване някак си няма място точно в този форум.
Или всички, които спим с децата си ги учим "лошо", или сме малоумни, та друг да трябва да ни налива акъл... ?

# 19
  • Мнения: 804
Chumbi,  моля те разкажи повече за тези твои луди нощи #Crazy Вярвам, че ти е било трудно, но все пак имаш успех. Мисля че и детето е по нервно, когато се буди постоянно за цица. За това искрено съчувствам на Мишок, дано скоро се оправят нещата и поспиваш повечко. Моят педиатър също каза, че след 3-4 месеца бебето вече няма нужда от нощно хранене, но си се буди, по навик. Аз му зададох въпроса още на първата консултация, само след няколко такива нощи Embarassed, а то колко имало още да не си доспивам Mr. Green И пак не мога да се оплача, бебето ми се буди 1-2 пъти през нощта, спинка си в леглото, папка бързо и за 10 мин си спим отново. Таткото дори не ни усеща кога папаме Hug Но пък ми се ще с порастването и вече да си спим непробудно, но как newsm78

# 20
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
При нас ситуацията беше подобна, докато не изникнаха 2 зъба наведнъж. От тогава се буди само веднъж вечер.

# 21
  • Мнения: 219
9 to 12 months: Baby won't stay asleep
9 to 12 months: Feedings during the night
Мишок, дано са ти от полза тези съвети. На думи изглежда лесно де....

# 22
  • София
  • Мнения: 44 106
И ние имахме такъв безумен период на будене през час и наистина беше свързан със зъбите. От първия до шестия с всеки следващ ставаше все по-зле....сега от месец не му ръстът нови и се буди към 4, 6-7 и става в 8-9. Което ме устройва. Гледам , че малко по малко започва да избутва събуждането си първо беше в 3, после към 4 днес се събуди чак в 5. Даже от 2-3 нощи има моменти в които проплаква, но успява да продължи да спи. Не вярвам в това децата да не спят от глад...всички, може да има едно-две такива, но далеч не е това причината за всички, не вярвам и в това, че има такъв рефлекс като се събуди и да търси да суче. Ако това е вярно защо в 8-9 като става стрин и почва да си играе и гука и няма никакво желание за сучене. Или защо денем като спи не се буди също с такова желание. Мисля, че просто нощем си преживяват разни неща децата, обработват информацията от деня, сънуват си, вълнуват се и простао от време на време имат нужда от успокоение и сигурност, а за едно кърмаче най-сигурното и прекрасно място е в прегръдките на мама сучейки. Знам, че е тежко , но със сигурност ще дойде един ден, в които ще се събудим и ще разберем, че е 9 сутринта и че мъника е спал непробудно цяла нощ. Вярвам, че когато е готово детенцето това ще си дойде съвсем естествено. Също съм сигурна обаче че като подкарат следващите зъби ни очакват още такива безсънни , ужасни периоди...но ще се преживее. Wink Кураж мишок, дано при вас скоро да дойде края на този период и мъничкия да се успокой и ти също да си починеш Wink

# 23
  • Мнения: 171
Много много благодаря на всички, които сте се включили  Hug
Имам ужасен интернет и снощи изобщо не можах да публикувам нищо.

Първо искам да се похваля, че спахме добре и бебо се буди само 2,3 пъти  Grinning Не е плакал и бързо се успокояваше като давах цица. Дано да е период и да го израсте  Praynig

Bubu_to - дано си права и да е от зъбки. Но си имаме само 2 и не знам как ще стане с останалите 18 май бяха.... Като му бъркам в устата нищо не напипвам.

Иначе съм сигурна, че не е от глад. Той доста добре си хапва и суче от двете гърди преди да заспи (нарочно го местя, за да съм сигурна, че си е сукнал). Пък и не винаги суче като се събуди, понякога съм само бибка. Той има същото поведение и през деня. Като легне за следобеден сън може за 30 мин да се събуди 2 пъти да търси цица...

Отново гледам се е заформил редовния спор цица или не  Laughing

Вие ме обезкуражихте - до 1,2 годинки да се буди по много пъти.... направо не знам как ще я караме като се върна на работа (след месец  newsm78)

Шошка - благодаря за линковете, много са полезни и аз съм чела за някои от тези виждания. Обаче май съм най- близко до Сиърс. Не мога да издържам как малкия се дере. А той го прави доста добре и се засинява.

На мен много ми харесва да го приспивам на цица. Просто се гушкаме и е много хубаво. Но може би наистина той така като се буди си търси цицата...
Плюс това си мисля, че можеш да оставиш по-малко бебче да се дере, той вече разбира и няма спиране докато не получи своето.

Май имам 2 варианта - да си цокаме така и да се примиря, че няма да има сън още няколко години или да предприема драстични мерки.... Ще ви кажа как съм се справила Simple Smile

Знам, че във форума има мами, които са спрели нощното в по-късна възраст моля ви да споделите как, ако не ви мързи  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 251
Ами детето е гладно! Направо се изумявам как тук се толерира спането на бебчетата в леглото на родителите и тези нощни кърмения по 2-3 и не знам колко  си пъти... и какъв е резултатът - нервно бебе, недоспали и още по-изнервени родители... ми щом ви доставя удоволствие, продължавайте така и не се оплаквайте...
Моят син вечер след като го накърмя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изпива 120 мл. АМ и си спинка сладко от 10 вечерта до 6-7 сутринта. Заспива докато смуче шишето и понякога не изпива всичко. Така сме още от 2-я месец, сега е на 7 месеца и няма никакви изгледи да се отбие заради това, че му давам АМ. Ако искаш пробвай, ако не, продължавай с мъките и безсънните нощи...
Ако случайно се размърда през нощта, тати му дава шишето с водичката, без изобщо да го вдига от кошарата и той пак си заспива, но се случва да се събуди само ако е много горещо.
Напълно споделям това мнение.Ние също доскоро се мъчихме по този начин, в резултат- безсънни нощи, нерви, недояло и недоспало бебе.То дори не акаше като хората, щото не си дояжда милото.Бебето е гладно,сигурна съм.Сега я къпя в 20.00ч. Давам кърма докато има, дохранвам с АМ /около 100 мл изпива/ и я слагам да спи САМА В СОБСТВЕНОТО Й ЛЕГЛО, където винаги е спяла нощем.Бебка заспива сама с бибата спи от 21.00 ч до 04.30 непробудно.В 04.30 давам малко кърма или водичка и тя спи до 08.00ч. И двете сме доволни и щастливи.Какво толкова му има на АМ-а, да не е отровен.Нали основно е на кърма, нищо няма да му стане от 100 гр.Защо си мъчите детето и себе си.То ги усеща тия нерви, да не би те да не му се отразяват зле?!Една педиатърка ми казва - нищо не давай ни вода ни нищо само кърма.И аз се мъчех всяка нощ като теб.Мисля, че майката най-добре си усеща.Сега съм спокойна и щастлива, малката също.Успех. smile3555

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
аз също се чудя защо толкова се вманиачават повечето хора тук на тема АМ.аз в началото дохранвах,като нямах достатъчно след секциото,след това минахме на кърма само.напоследък емахме проблеми с наддаването и ако трябва пак ще давам добавка,по-добре така, отколкото да държа бебе на 50 дни гладно!

# 26
  • Мнения: 6 243
Мишок,
на въпроса ти. Детето не реве от глад. Дете на 9 м. не може да реве от глад по цяла нощ. Но растящите зъби са сериозен проблем и не се учедвам, че сте имали кошмални нощи. Аз съм преживявала тези изпълнения и все си виках - добре че е цицата, че иначе какво щях да правя. Вярно е, будила се е по десет пъти на нощ, сигурно и по двайсе пъти на нощ... в просъница имах чуството, че не спим изобщо и само се кърмим. Но истината е, че колкото и зле да се е чуствала, засуче ли, се успокоява, унася и така до сладващия пристъп на болка от растящите зъбки.

Докога ще сте така зависи от това кога ще ви избият зъбите. При нас имаше един тежък период малко след годината, когато излизаха кучешките. Първитекътници излязоха лесно и неусетно, но на последната двойка (преди месец) видяхме всички голям зор. Вече нямаме повече млечни зъби да ни растат и спи по зяла нощ.

Напълно съм съгласна и с това, че като няма дразнител (болест, зъби), нощните събуждания, непровокирани от глад, са въпрос на навик. В такива случаи помага леко милване, потупване по гръбчето... такива неща. Много търпение също, защото от някои мами в този форум разбрах, че е отнело няколко седмици. Белинда и Зори имаха добри успехи в "отучването" от нощните будения заради навика.

Аз направих друго - сменихме си местата с баща й на спалнята. Той легна до нейното креватче, което е долепено за нашата спалня, а аз - от другата страна. През нощта, ако се събуди, тя не ме вижда. Баща й казва, че се поразмърдвала, опитвала се да ме открие с пипане и после дзаспивала. Явно няма сили да прави дълги преходи до другия край на леглото и се отказва. Но този номер не се получава, ако й избиват зъби.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас също на периоди се редуват безсънни и "щастливи" нощи. Както е описала Хапка, ако е болна или пробиват зъби, може и по 20 пъти да се буди. Обикновено след избиване на поредното зъбче има спокойни нощи, най-много с 1 кърмене рано сутрин.

През 7м. имаше период, когато бях решила да разредя дневните кърмения и изобщо хранения на 4 часа и момата нямаше нищо против. Но през нощта се будеше на всеки час да си дояде. Това го разбрах след 3 дни, когато отново предлагах да хапва горе-долу през 3 часа - нощните будувания силно се редуцираха. Може да опиташ през деня да се храните по-често и да прецениш дали това не е причината.

Девойката я приспивам на гърда и след това местя в нейното креватче. През нощта ако се събуди обикновено я взимам при нас, защото сутрин обича често-често да си суче. От както се научих да кърмя легнала, почти не помня колко пъти точно е сукала. Преди няколко месеца махнахме 2 пръчки от решетката и с учудване установавам, че сутрин се събуждаме 3-ма на леглото, при положение, че всеки си е заспал на неговото място. Девойката сама си идва при нас и дори не ме буди. Сигурно още по-удобно е, ако детското легълце е залепено да спалнята, като едната решетка е свалена.

Сега остават последните горни кътници да пробият, но за момента положението е спокойно.

Не мисля, че даването на АМ ще ограничи нощните събуждания. Може би е по-скоро въпрос на нагласа - ако приемете, че събужданията ще приключат с избиване на млечните зъби, много по-лесно ще ви бъде /или поне по-поносимо/ буденето през нощта. Поне при мен е така. Единствено нощните будувания ми тежаха през първите месеци, когато още не се бях научила да кърмя легнала. Тогава редовно си подремвах във фотьойла, докато чакам момата да се нахрани.

# 28
  • Мнения: 2 631
Моят син вечер след като го накърмя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изпива 120 мл. АМ

 newsm34 ignore2

# 29
  • Мнения: 171
Момичета благодаря ви отново  Hug

На много обсъждания глад - сигурна съм, че не е! Той ходи задължително по 1 път всеки ден, а даже и 2,3 пъти по голяма нужда и то по доста, даже си мисля, че го прехранвам горкия. Той си суче добре през деня и яде по 3 пъти твърда храна като още поне 5 пъти се кърмим (това е грубо казано, защото не ги броя)

Искрено се надявам да са зъби, защото снощи отново не спахме. Аз също го кърмя легнала, но сега като е нервен и плаче, се налага да ставаме и да се разхождаме. Пък и като е толкова горещо като тези дни и той е залепен за мен цяла нощ ми иде да се гръмна  #2gunfire
Приемам, че го боли нещо мъничето и вече не му се ядосвам. Само се чудя как ще тръгна на работа при това положение, но ще видим.
Ще пробвам различни трикове, за да не съм му пред очите вечер, но за сега няма да стане, защото сме сами.

Общи условия

Активация на акаунт