На море в Гърция 2020 - II

  • 54 986
  • 775
  •   1
Отговори
# 45
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223
А бе, цялата работа "мижим да те лажим". И ако тук четат статистици и докладващи мнения, то определено ще ни държат с карантина т. е. От което най-много се страхуваме... Но съм сигурна, че тия с имотите в Гърция са част от вземащите решения, така че им чакаме кефЪ...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Благодаря на Параход за новата тема Flowers Tulip!
Според мен тестовете за влизане в Гърция няма да са PCR, защото са твърде скъпи и ще откажат много туристи - ако в БГ в момента те са по 100-120 лв., то за Австрия и Германия са от порядъка на 190 евро, което си е съществен разход, дори за западноевропееца, особено ако трябва да си изследва цялото семейство. Подобно мнение четох и в гръцка медия миналата седмица, но за съжаление не мога да цитирам. Идеята беше, че до юли вероятно ще има по-евтини и по-надеждни тестове за около 10 евро.
За съжаление обаче остава валидна забележката на Параход, че ако точно преди пътуването се окаже, че тестът на някой от пътуващите е положителен, всичко гори. Ако и тестът е възможно да е фалшиво положителен, може да изгори пътуването и без някой да е реално заразен и опасен. Но явно такъв риск ще трябва да поеме всеки, който иска да почива в Гърция това лято.
А докато истинското пътуване бъде разрешено, може да пътувате виртуално:
- пътуване из област Ханя, Крит - https://www.discovergreece.com/itinerary/8-day-road-trip-experience-best-chania - направо ми се насълзиха очите от интрото -  спомените от прекрасното лято на 2019 оживяха
- пътуване из Пелопонес - https://www.discovergreece.com/itinerary/10-day-road-trip-around-peloponnese - от тези места за жалост още нямам спомени, но ми влизат в бъдещите планове категорично.

# 47
  • Мнения: 3 408
Аз продължавам да не знам какво да правя с предплатената почивка с изхранване в края на юни. От агенцията ме отрязаха - чакаме решенията от 13 май. Но аз карантина 14 дни след почивката не мога да си позволя... не разбрах какви срокове имам, за да отложа във времето. Изобщо, пълна каша.

# 48
  • Мнения: X
И все пак, някой уточни ли какъв точно здравен сертификат?От кого издаден,какъв тест?
Ако е бърз тест и бележка от лекар, няма да е толкова скъпо и страшно?
За антитела теста ,дали би свършил работа ? Май не
Ние имаме полет на 28.07 от Германия . Не е отменен
И аз се вълнувам и следя няколко фейс групи на гърци в Германия. И те не знаят, само питат и чакат. Казват, след 25 май ще има повече инфо.
Параход, мерси за темичката! Дано не я гледаме Гърция само на снимка тази година. Hug

# 49
# 50
  • София
  • Мнения: 15 280
Ако българските туристи изберат почивка в Гърция, задължително подлежат на  14 дневна карантина, след като се завърнат в България.
ОБАЧЕ пияните англичани и други заблудени чужденци, решили да почиват в България, ще могат да влизат тук с... ДЕКЛАРАЦИЯ! Щото, нали, влизали тук на собствен риск! А рискът за българските им домакини?
То толкова вируси от внос си имаме вече - що пък да не ни докарат още няколко хиляди - нали ще си плащат, чуждестранни туристи са, техните вируси са по-така....
Но не разбирам, ако внесем вирус от Гърция, с какво той ще е по-опасен от вируса, внесен от чуждия турист тук?
Нещо много сбъркано има .....

https://www.economic.bg/bg/news/12/angelkova-plazhovete-shte-sa- … -6WzgntTMglPFdXfM

# 51
  • Мнения: 90
Благодаря за темата!
Чета, следя, гледам снимки и бърша сълзи Sad
Много искаме да заведем бебетата тази година на морето, но ако опцията е “да бъдем патриоти” мисля да пропусна. 14 дневна карантина не е Ок и имам усещането, че ще се опитат да спрат хората да пътуват до морето в Гърция и Турция точно с този инструмент. Дано не съм права.
Хубавото е, че много обичаме и планините, а в България те са прекрасни. В краен случай ще оцелеем една година без море, през 2021 ще наваксваме.

# 52
  • Мнения: 2
Какво ще кажете за това?
Българин при влизане в България задължително под карантина, а
чужденеца който идва на почивка у нас - не?
Това не е ли дискриминация?

# 53
  • София
  • Мнения: 853
Пълна дискриминация. Още една причина, да се пека в двора на вилата, ако остане 14 дневната карантина за връщане от море в чужбина.

# 54
  • София
  • Мнения: 14 821
Все се надявам, че гърците ще натиснат на правителствено ниво да отпадне задължителната карантина, все пак сега ще разчитат най-вече на балканските туристи. А и румънците как ще минават през страната - с екскорт, без спиране?
Ако останат скъпите тестове нашето семейство ще остане само с една голяма почивка, за малки отскоци няма да ни се върже сметката.

# 55
  • Мнения: 2
А политиците натискат българите да не отиват другаде на почивка ... само в България. Така и ще спестят от помощи за заетите в туризма...

# 56
  • Мнения: 3 642
Тази година щяхме да почиваме в Турция, платихме си резервацията 100% на хотела още февруари за края на юни, уж невъзращаема, но предвид ситуацията, хотела ми върна цялата сума по картата, а хората букнали през нашите агенции не могат да си вземат парите...
Супер щастливо си ги сложих на депозит и чакам да падне карантината за връщането в България и газ към Ситония. Не сме били там, мисля да наемем самостоятелна вила и на децата ще им хареса.
За момента съм се ориентирала към района на Агиос Николаос, четох, че най-близкия плаж Трани Амудиа е на 2,3 км и е от хубавите плажове.
Предполагам, че от Агиос Николаос ще може да достъпваме плажове и от двете страни на ръкава или е по-планински района, с много завои и трудно се пътува?

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Аз си знам , че земята е плоска ама понякога теориите на конспирацията ми идват в повече.Никога не е имало РЕАЛНО действаща спирачка да ходим в Гърция , Турция или където и да е било и принуждаваща ни да си ходим из България.Ако внимателно сте слушали Генерала при Светльо той самия каза , че не само НОЩ ами и никой по света не знае как да действа утре , след седмица или месец.Ще гледат какво става по света и ще решават в движение , което е и най - разумно де.Уточниха че за влизане в Гърция здравния сертификат трябва да съдържа отрицателен ПСР тест за максимум 72 ч. преди граница и лекар да посреща гостите на рецепция и да определя дали могат да отседнат.Не вярвам много хора де се завтекат при около 500 лв. за сертификати за едно 4 членно семейство и карантина при връщане.Като знам колко са богати и останалите балканци които достигат до там с автобус или кола и при почти пълно отсъствие на чартъри  те самите гърци ще си видят какво реално се случва.А и самите им хотелиери също добре смятат и около 1/3 от тях въобще няма да отворят и да работят на загуба.То и много от политиците им добре смятат и си дадоха сметка , че няма как да постигнат и 30% от обема за минали години.Всъщност до разгара на сезона има още 1 1/2 месеца и дотогава със сигурност много неща ще се променят вкл. нелепите сертификати и карантини при връщане.



# 58
  • София
  • Мнения: 14 821
Работи се по двустранно споразумение относно преминаването на туристи и пълно или частично отпадане на карантината. Отговор на гръцкото посолство на журналистическо запитване. https://m.dnevnik.bg/sviat/2020/05/11/4065435_gurciia_moje_da_ob … ef=home_NaiNovoto

# 59
  • София
  • Мнения: 2 893
Дайте да оставим тия споразумения и други подобни настрана - кажете ми вие лично бихте ли поели риск да тръгнете, още повече с деца? Независимо дали Гърция или другаде. Никога не съм харесвала ранни записвания, поради редица причини, ето и още една и то много сериозна. Та тука по форумите всички са много смели и още утре тръгват, ама реално?

Общи условия

Активация на акаунт