Ще почивате ли това лято - море, планина...

  • 19 394
  • 210
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 505
Надявам се Борисов да не премахне карантината от 14 дни за всички екскурзианти в страни с Ковид19.
Не може от нас да се искат ограничения, децата да не ходят на детска, а някой да си вее ... банските из Европа.
На мен също ми се ходи в Гърция, но няма да отида!!!
Подкрепям!
Напълно разбирам егоизма на младите хора без деца и факта ,че не осъзнават с какво се сблъсква един родител. От огромната отговорност да си на крака за да  осигуриш финансово всичко от което се нуждаят, през отговорността за физическото им гледане ако за малки ,та чак до ужаса от последствията които виждаш върху психиката им от принудителното затваряне   у дома с месеци( особено тежко за деца преминаващи през пубертета).
Не ги съдя! Не знаят какво е да си в обувките на другите. Само ще ги помоля колкото и интелигентни да са и те да не си въобразяват ,че всичко разбират и всичко им е ясно!
 По темата еднодневни екскурзии с кола в страната без преспивания и без хранене по заведения на този етап 18 май 2020 .
То хич не е егоистично да настояваш българите да стоим затворени до второ пришествие, защото ти тъпиш накакъв дискомфорт! Параноиците си стойте дома, но бъдете така добри да не настоявате всички да се погребем живи.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 14:32 от +-123

# 46
  • Мнения: 4 405
Kъде прочетохте да настоявам за каквото и да било? Цитирайте моля!
Подкрепям решението за налагане на 14 дневна карантина за пристигащите от страни с активни огнища поради ...изложените съображения .Поне до момента в който някой не ми  се гарантира ,че няма да се повтори  наложеното ни през периода 13 март-13 май .

# 47
  • Мнения: 891
Най-добре е карантината за влизащи да си остане до края на лятото или дори до края на годината.  Знам, че ще предизвикам критики, но преди да критикувате се замислете какво ще стане, ако чужди туристи или наши на връщане внесат зараза - пак същото, но тогава следващо отхлабване на мерките ще се влачи много по-дълго. И не гледайте само този летен сезон. Пандемията ще повлияе и на следващите туристически сезони, а дали и кога ще се върнем към старото положение (преди пандемията) въобще не се знае.

# 48
  • Мнения: 3 505
Kъде прочетохте да настоявам за каквото и да било? Цитирайте моля!
Подкрепям решението за налагане на 14 дневна карантина за пристигащите от страни с активни огнища поради ...изложените съображения .Поне до момента в който някой не ми  се гарантира ,че няма да се повтори  наложеното ни през периода 13 март-13 май .
Горе не беше баш така, а имаше подкрепа на пост, в който се искаше карантина за тия, които си веят банските и разсъждения на тема какви егоисти са.
Докато прехвърляте проблема от болната на здравата глава и подкрепяте безумия, все по-големи гадости ще ни сервират.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 15:31 от +-123

# 49
  • Мнения: 4 405

То хич не е егоистично да настояваш българите да стоим затворени до второ пришествие, защото ти тъпиш накакъв дискомфорт! Параноиците си стойте дома, но бъдете така добри да не настоявате всички да се погребем живи.
Повтарям.
Най-учтиво отново ви моля да цитирате къде точно в моя пост прочетохте ,че настоявам българите да стоят  ''затворени до второ пришествие''!
Надявам се Борисов да не премахне карантината от 14 дни за всички екскурзианти в страни с Ковид19.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 16:17 от mamamari

# 50
  • Мнения: 10 818
Не видях mamamari да е искала вечна карантина за всички.
Абее, нека ходи кой където иска, после само да не ревете, че пак не ви пускат в парка и на мола Simple Smile

# 51
  • Мнения: 6 993
Имаме резервация от януари за някаква специална вила на планина, на която кумът ни искаше да ходим. Лошото е, че те са в чужбина и не се знае дали въобще ще се върнат, а ако успеят и трябва да са в карантина - пак не става, нямат толкова отпуска. Така че още не знае ще ходим ли, няма ли да ходим, предполагам, че на мъжа ми няма да му се ходи толкова далеч без тях. На мен ми се ходи иначе някъде, та поне за един уикенд ще отидем.

# 52
  • Мнения: 3 505

То хич не е егоистично да настояваш българите да стоим затворени до второ пришествие, защото ти тъпиш накакъв дискомфорт! Параноиците си стойте дома, но бъдете така добри да не настоявате всички да се погребем живи.
Повтарям.
Най-учтиво отново ви моля да цитирате къде точно в моя пост прочетохте ,че настоявам българите да стоят  ''затворени до второ пришествие''!
Надявам се Борисов да не премахне карантината от 14 дни за всички екскурзианти в страни с Ковид19.

Много-удобно пропускаш частта с веенето на .'........  банските.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И кое е удобното? Пределно ясно е казано - тези, които държат "да си веят банските" в държави с много случаи на короната е редно да си изтърпят карантината след това. Какво общо има това със затварянето вкъщи? Това ли са единствените алтернативи - вкъщи под ключ или в Турция примерно?

# 54
  • Мнения: 3 505
И кое е удобното? Пределно ясно е казано - тези, които държат "да си веят банските" в държави с много случаи на короната е редно да си изтърпят карантината след това. Какво общо има това със затварянето вкъщи? Това ли са единствените алтернативи - вкъщи под ключ или в Турция примерно?
Не ви е проблем, че тук ще почиват без карантина хора от държави с много заразени, но ви е проблем, че българи искат да почиват в такива държави без да бъдат карантирани след завръщането си. Иначе варианти има много. Най-добре е хипохондриците да си стоят вкъщи и мият с белина през два часа

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Къде съм го казала това? Още в първия си пост по темата заявих, че да почиват тук чужденци без карантина ми е точно толкова голям проблем, колкото и завръщането на българи без карантина. Нито съм хипохондрик, нито съм минавала с белина каквото и да е, нито стерилизирам и дезинфекцирам до несвяст, това не значи тотално да загърбя всеки риск. Някои хора си умират да залитат в крайности, очевидно е. Нямам намерение да споря повече с подобни.

# 56
  • София
  • Мнения: 28 585
Имаме резервация за море (Гърция), на което държа да отидем, но ми се ще да отидем и на планина.

# 57
  • Мнения: X
Аз малко да изместя темата: някой резервирал ли си е почивка последните дни? За България става въпрос? Дали някой в съвсем близките дни/седмици е решил да посети някой от родните хотели и е направил резервация?

# 58
  • Мнения: 1 069
Да, но задай си конкретно въпросите Simple Smile

# 59
  • Мнения: X
Да, но задай си конкретно въпросите Simple Smile
Нямам конкретни въпроси, просто оставам с впечатлението, че повечето хора се страхуват да почиват и се чудех дали има други (като нас), които едва са чакали да паднат ограниченията и са готови да почиват в хотел в България. Толкова.
Ние ще направим един дълъг уикенд края на юни. Повече време за сега не можем да си позволим...

Общи условия

Активация на акаунт