Какви витамини за бременни?

  • 3 852
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Първите месеци пих фолиева киселина. Към края на бременността Матерна, но за кратко, защото я спряха и минах на Центрум. Взимах и желязо, заради нисък хемоглобин. При различните бременни нуждите от витамини са различни и невинаги плодовете и зеленчуците са достатъчни.

# 46
  • Мнения: 156
Докторката ми  изписа  матерна  и аз ги взех и пих от тях.

# 47
  • Мнения: 3 456
Аз пиех Матерна, макар, че сега чета , че по-добре нищо да не се пие. Пък и те най-малкото са синтетични. И не знам, дали от витамините ама беба се беше "угоила" до 4 кг., което за моите размери после се оказа проблем

# 48
  • Мнения: 299
NEOXID+ Vit.C

# 49
Аз също съм ползвала матерна и съм доволна.Съжалявам,че няма внос.

# 50
  • Мнения: 3 360
Изписаха ми Матерна,но ме болеше корем от нея.После си взех Центрум и всичко беше о.к.Пиех го отвреме навреме,като се стараех от храната да си набавям нужните витамини!

# 51
  • Мнения: 948
Пиех Матерна. Wink

# 52
  • Мнения: 4 915
Първата бременност пиех Матерна.
Сега пак чакаме бебе и си купих Хип - витаминозното сиропче.

Не смятам, че може да се разчита на витамините, които се поемат чрез ежедневната консумация на храна. Бременната има повишени и специфични нужди. Ето една таблица какво е необходимо и в какво съотношение:


Витамини и бременност



# 53
  • Мнения: 74
Най-добре е първо да ти направят пълни изследвания и тогава доктора да реши кои витамини ти липсват в организма /ако имаш някаква липса на витамини въобще/. Първите месеци се пие фолиева киселина при всички положния, а към края ти намалява по принцип желязото и калция. Аз например бях с нисък хемоглобин и анемия, така че пиех витамини през цялата бременност / и все още, ще раждам скоро/. Иначе се чувствах като парцал и постоянно ме болеше глава.
И естествено - много плодове и зеленчуци.

# 54
# 55
  • Мнения: 261
През първата бременност /завършила неуспешно/ пих матерна. И качих страшно много килограми, които сега не мога да сваля още. После само фолиева киселина и накрая желязо. и аз смятам, че най-добре е никаква синтетика. Грехота е в този сезон, когато има изобилие на естествени витамини да се ползват химии.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 405
Никакви, както казва мойта докторка. Яж плодове и зеленчуци + фолиева кис-на до 3-4 мес. и това е  Peace

П.П. Все пак се консултирай с доктора си, това което важи за една бременна, не винаги важи за друга. И има значение дали бебето е зимно или лятно .

Ето същата тема, ще ти е интересно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111271.0
Peace

# 57
  • Мнения: 1 910
Витамини от плодове и зеленчуци. Синтетичните вече не се водят за особено добър вариант.

# 58
  • Мнения: 2 950
Най - добре залагай на тези, в естественото им състояние: в плодове и зеленчуци. Аз по време на моята бременност не съм взимала никаква синтетика! Peace
Hug

# 59
  • Мнения: 324
Аз пих матерна, почти през цялата бременност. Накрая тъй като й беше спрял вноса, пих сок за бременни на Hipp.

Общи условия

Активация на акаунт