Кухо яйце/ Бременност без ембрион

  • 1 749
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,мили дами!
От известно време посещавам сайта и с интерес и доверие чета мненията на всички Ви по различни теми. Днес за първи път пиша. С кофти тема. Болезнена. Преди 3 дни преживях спонтанен аборт и се сблъсках с аномалията "кухо яйце". Бях "бременна" в 9 г.с. Толкова щастливи бяхме,че сме си направили бебче. Прокървях,отидох при акушерката си и тя откри плоден сак без ембрион. На следващия ден по естествен път го изхвърлих. Пиша Ви,за да се допитам до Вас,ако ви се е случвало после опитвахте ли отново,след колко време и успешно ли беше. Споделете с мен някоя друга щастлива развръзка,как след това сте си изкарали бременността без проблеми. Дайте ми съвет,ако имате желание как да процедирам след такава случка. 😔
Много ще се радвам и ще съм благодарна да чуя и от други момичета,преживели същото.
Благодаря Ви!
Изпращам на всички здраве и късмет,на Вас и дечицата Ви!

# 1
  • Мнения: X
Преживях същото миналата година. Тъй като АГ видя, че сакът не отговаря на седмицата си според изчисленията, ме извика отново след 15 дни - тогава видяхме, че не нараства. След още едно мнение, назначихме час за кюретаж. Прокървих 2 дни преди процедурата, но поне знаех, че е кухо яйце.
И двата гинеколога ми обясниха, че 40% от бременностите завършват с такъв ранен аборт. Реално може и да не разбереш, че си бременна, ако не забележиш закъснението в цикъла. Също така ми казаха, че чак след 2ри или 3ти такъв случай трябва да се търси допълнителна причина - обикновено природата си знае работата, просто този плод е щял да бъде проблемен.

Сега за щастливата развръзка - 2 седмици след кюретажа, след профилактичен преглед, попитах кога мога да опитам пак. АГ каза, че по принцип всички казват да се изчака 6 месеца, но тя досега не е открила точна причина защо. За 2 редовни цикъла организмът се възстановявал. Все пак имай предвид, че при мен всичко беше изрядно на прегледа, та затова имах нейното позволение да пробвам дори след 2 месеца. Е, пробвах, стана и сега си имам живо и здраво дете, след безпроблемна бременност (без гадения, кървене и т. н)

Но със сигурност изчакай поне 2 месеца, за да се изчисти всичко и отиди на преглед, за да си сигурна, че може да почнеш пак с опитите.

Успех и не губи кураж!

# 2
  • Мнения: 10
Мила ,благодаря за споделеното.
Прекрасно е да прочета щастлива развръзка. Едно хубаво и топло ми става за Вас,сърдечно се радвам,че Ви се е случило така,че после всичко е било наред. Четейки вашата история имам надежда и за себе си,че в крайна сметка след време може и на мене да ми се усмихне съдбата.
Да бъде здраво и да расте в прекрасно детство твоето малко съкровище! 🌞
Пожелавам го на всички жени,преживяли спонтанен аборт!

# 3
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен след 7г непрестанни опити за бебе, преди 2г "забременях " правя тест положителен, правя кръвен положителен, отивам на гинеколог, не при моята защото многооо заета, а при един млад доктор на около 30-32г който не откри нито бременност нито нищо, каза че това е биохимична и че организма сам ще се изчисти, а забравих да кажа че отидах на прегледа с леко кървене и болки като при ц. След ден ми дойде, не ме чистиха нито ми дадоха лекарства. Каза ми че може да не се пазим но аз след този шок нито секс ми се прави нито нищо. След 2,3 месеца започнаха пак опитите и до ден днешен нищо... Единствено ще споделя, че ми се получи полип на матката от тогава. След като нищо не стана подадохме документи по фонда за инвитро миналата година и април бяхме одобрени, започнах веднага при нов доктор по репродуктивни проблеми да ходя, не че предната ми и тя уж не бе същият специалист.. Та започнаха проблемите с този полип постоянно противозачатачни но полипа си седи, задържани фоликули.. Започна се борбата и ада, и в крайна сметка януари направихме пункция извадихме яйцеклетките и поради тази задебелена лигавица ги замразихме и ще правим замразен трансфер. Махнахме полипа март месец и сега действаме за трансфер пък каквото стане, защото това е адско напрежение, хиляди лекарства ежедневно, инжекции, разправии притеснения абе мъка. За жалост е все по-често срещано явление, и аз си мислих, че ще стане веднага но не стана. Но късмет, пожелавам ви от сърце да стане при вас и да не изживявате този дълъг път по - който ние вървим. Важен е доктора, и всичко е на късмет. ❤️ Пожелавам Ви здраве, и скоро положителен тест и да чуете ❤️

# 4
  • Мнения: 2
Мами. Здравейте.
Имам един въпрос. В 5-тата г.с. Аг Кироваков в Бургас му следи бременността. Та ходих на преглед при него преди 4 дни. Той видя оформен сак с плод в него. Днес ми беше предписал нов преглед, но когато ме прегледа не се виждаше плод в сака. Той не ми каза нищо само ми предписва час за след 3 дни. Възможно ли е да е кухо яйце или е рано да се каже. Много се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт