Помощ!! Проблем с лепило Loctite на плота

  • 618
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте,

не знам дали тук е мястото на този въпрос,но имам нужда от помощ. Снощи се опитвах да отворя една малка тубичка с моментно лепило,но не успях и го оставих на плота в кухнята с надеждата да опитам пак. На сутринта станах и видях,че тубичката е била спукана(явно от моя опит да я отворя) и е потекло върху плота в кухнята.Видях в интернет,че има някакви течности за разграждане на лепило,но ме е страх да не падне боята на плота. Петното не е голямо,колкото монета от 1 ст е ,но все пак искам да го махна. Някой знае ли как се почиства това?

# 1
  • Мнения: 13 604
Опитай с вода, не твърдя, че това е начина. От ръцете се почиства с вода, е не веднага, но след няколко измивания пада. От текстил със сигурност не се маха, но от гладка повърхност може да стане. Успех.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 11:26 от Пролетно цвете

# 2
  • Мнения: X
Пробвай с олио или зехтин, или с алкохол (примерно водка). Другият начин е механичен - с леко и внимателно стържене с пластмасова шпатула. Дали ще пострада плотът зависи от качеството му... И още един вариант - нагряваш внимателно мястото със сешоар и пробваш да търкаш с мокър плат. Химическите агенти са за краен случай, преди да ги ползвам бих пробвала на някакво скришно място по плота, ако имаш такова.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 004
Изопропилов алкохол (изопропанол). В момента можете да го намерите и под формата на дезинфектант, продава се и като чист алкохол за дезинфекция (виждала съм в Баухаус).

# 4
  • Мнения: 10 618
Стъргалка за винетки / керамичен котлон

# 5
  • Мнения: 183
Благодаря ви за съветите. Пробвах лекичко с нож и почна да пада,но много прецизно трябва,за да не се надере плота. За щастие се оказа,че е Loctite гел,което е по-малкото зло. Ще пробвам съветите ви!

Общи условия

Активация на акаунт