Кога си приготвихте сака за родилното?

  • 3 641
  • 98
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Кога си приготвихте сака за родилното?

# 1
  • Мнения: 7 640
чак пък сак Laughing
 Вземи малко и най-необходим багаж, може и да няма кой да ти го носи и да се наложи да го влачиш сама.
Това са три дни, все пак, а и близките ти ще идват по сто пъти дневно Peace
Аз моя така и не успях да го приготвя, бебетата ме изненадаха много по-рано.
Мъжит ми ми донесе необходимото.

# 2
  • Мнения: 515
И аз много малко неща взех - само тези, които пишеше на вратата на предродилно. Приготвих ги 2-3 дни след като влязох в 9-тия месец. После като дойде денят не се мотах с приготвяне.

# 3
  • Мнения: 8 505
Когато лекарят ми ме прати в билницата.Терминът ми беше минал,но нямах никакви признаци да раждам (освен 2-та см разкритие,които изобщо не усещах).

# 4
  • Мнения: 5 103
Аз бях с планово секцио, деня преди да вляза в болницата си стегнах багажа.

# 5
  • Мнения: 6 164
Нощници и чехлички си накупих като влязох в 9-ти.
А самия багаж приготвих същия ден, в който отивах да раждам.

# 6
  • Мнения: 2 123
Багажът ми е на 99% готов отпреди 2 седмици, т.е. от както влязох в 9ти месец. Тъй като ми се наложи предварително да лежа в болницата, в която ще раждам, съм наясно, че доста неща ще ми трябват там. Затова багажът ми е в чанта, а не в пликче.

# 7
  • Мнения: 696
малко след като влязох в деветия месец

# 8
  • София
  • Мнения: 2 686
Като влезнах в 9-тия го приготвих. Понеже бях секцио, приготвих 2 сакчета. С едното постъпих в болницата, а другото ми донесоха на 2-рия ден, когато излезнах от реанимацията.

# 9
  • Мнения: 2 019
в 36седмица

# 10
  • Мнения: 5 228
Като влязох в осмия месец.  Mr. Green

# 11
Мисля да си приготвя багажа към края на 7-мия месец и да го сложа в коридора за да ми е под ръка

# 12
  • Мнения: 3 760
Още в 35-36 седмица.

# 13
  • Мнения: 70
Като влязох в 9-тия месец и почнах едно по едно всичко да приготвям. После чакам чакам , мина термина аз още не съм родила Crazy Но според мен най-добре към деветия месец Peace

# 14
  • Мнения: 902
Бяха ме посъветвали да си проготвя нещата раничко. И аz ги приготвих "раничко" , в края н а 8мия месец. То си беше повече от нетърпение, отколкото от нужда.  Wink

# 15
  • Мнения: 492
Като влязох в деветия месец.

# 16
  • Мнения: 1 101
Аз бях с планово секцио и си приготвих багажа предишния ден.

# 17
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Моят още не е готов, но трябва да го стегна, че време не остана. Praynig

# 18
  • Мнения: 2 910
В началото на 9м.  приготвих всичко необходимо за болницата.

# 19
  • Мнения: 5 790
Планово секцио бях, приготвих си багажа вечерта преди да вляза в болницата за секциото.

# 20
  • Мнения: 4 668
Като влязох в 8 - мия месец багажът ми беше на 100 % готов  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 804
В края на 8-ми , началото на 9-ти !

# 22
  • Мнения: 949
В края на 8-ми , началото на 9-ти !

# 23
  • Мнения: 2 849
В началото  на 9 месец ,всичко беше "под контрол "и "под конец" Joy

# 24
  • Мнения: 656
Като влязох в 9-тия месец и почнах едно по едно всичко да приготвям. После чакам чакам , мина термина аз още не съм родила Crazy Но според мен най-добре към деветия месец Peace
Peace

# 25
  • Мнения: 3 425
Беше ми полуготов(липсваха чаша, вилица и лъжица) от 7ми месец!Така ме посъветва гинеколога,зашото след влизане в 7мия месец вероятността да родя е доста голяма!

# 26
  • Мнения: 379
и на мен ми се наложи да лежа в болница в началото на деветия месец и така и не си разопаковах багажа след това; само взех още една чанта с нещата за бебо, когато тръгнах да раждам със секцио; есетествено изписаха ме с 2 пъти повече багаж Whistling /без да броим бебето Joy /

# 27
  • Мнения: 639
мисля в началото на 9 месец да съм готова с всичко ::

# 28
  • Мнения: 6 618
ще го приготвя в началото на деветия

# 29
  • Мнения: 4 362
Още в краят на 7-ми месец

# 30
  • Мнения: 5 500
Първия ден на 9-тия м.
Всичко ми е готово.
Само чакаме.

# 31
  • Мнения: 1 393
Седми месец.

# 32
  • Мнения: 321
Оoooooooo      Whistling 
моя мъж все се притеснява6е да нв забравим нещо когато дойде време. Аз си приготвих сака в края на 8 месец, приготвих и багажа за изписването. Всеки ден ме питаше "Багажа ти за болницата готов ли е, а за изписването"#Crazy #Crazy #Crazy

# 33
  • Мнения: 695
в началото на 9 месец Simple Smile

# 34
аз моя ще го приготвя когато вляза в 9-тия месец  Heart Eyes

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В 8-мия месец Peace

# 36
  • Мнения: 1 146
В началото на 9 месец.

# 37
  • Мнения: 2 957
До колкото си спомням в последния момент:)
Не се притеснявай-дори и да забравиш нещо,ще ти го донесат.Там няма да си в изолатор;)

# 38
  • Мнения: 1 284
в последния момент даже не беше и пълен мъжо ми носи после останалото, важно е кърпата, джапанките и телефона

# 39
  • Мнения: 559
8-я месец Peace

# 40
  • Мнения: 2 950
Още към 7-ия месец бях спретнала един огромен списък - за голяма чанта и за малка чанта. Когато влезнах да раждам, взех със себе си малката чанта с кърпички, превръзки, вода, дрешка, джапанки и т.н. После горе в стаята мъжът ми ми донесе големия сак, от който обаче връщах постоянно някакви ненужни неща. За второто раждане определено ще си взема по-малко неща. И без това роднините идват по 100 пъти на ден и ти носят всичко, за което се присетиш че ти трябва!

# 41
  • Мнения: 1 272
2 седмици преди термина  Peace Успех!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 969
малко след като влязох в деветия месец
И аз Simple Smile

# 43
  • Мнения: 948
В началото на деветия месец. Wink

# 44
  • Мнения: 2 587
Един ден преди термина.

# 45
  • Мнения: 7 640
Оoooooooo      Whistling 
моя мъж все се притеснява6е да нв забравим нещо когато дойде време. Аз си приготвих сака в края на 8 месец, приготвих и багажа за изписването. Всеки ден ме питаше "Багажа ти за болницата готов ли е, а за изписването"#Crazy #Crazy #Crazy
много си е прав човекът, ше знаеш Wink
Ако той трябва да ти донесе от вкъщи дрехи, обувки и пр. за изписването, считай, че освен огромна сметка за гсм, все нещо ще забрави или обърка Laughing. Не е лошо и тия работи да подготвиш или поне да му ги покажеш.
Имаше тема за куриози при изписването, не знам дали не бяха ТУК

# 46
  • Мнения: 4 358
Първият път не помня точно, но със сигурност е било в девети месец.
Вторият път събирах багаж на пожар, защото щерката ни изненада две седмици преди термин  Laughing

# 47
  • Мнения: 5 140
Сакчето си ми стоеше приготвено, защото лежах за задържане и имах тренинг, така да се каже.
Върнах се да раждам 10 дена след като излезнах от болницата, след престоя си там.

# 48
  • Мнения: 2 577
Първият път си мислех да го стегна в началото на деветия, но така и не го направих, защото спонтанно си родих в осмия. Нещата ми ги носеха едно по едно в болницата.
Сега обаче, мисля да вляза в осмия с готов сак. Доки ми даде вече един списък и ще гледам  до края на другата седмица да съм готова, че има някои неща които не съм купила още.

Хайде леко и успех   bouquet

# 49
  • Мнения: 3 456
Eдин ден преди термина. И да забравиш нещо- споко! И без това ще ти звънят през половин час по телефона да те питат, имаш ли нужда от нещо.
Желая ти бързо и лесно раждане и едно страхотно и здраво детенце!

# 50
  • София
  • Мнения: 508
В средата на 9тия и няколко дена след това родих  Grinning За малко да го приготвям в двежение

# 51
  • Варна
  • Мнения: 224
В началото на 9-тия. След това постоянно ту изваждах нещо, ту прибавях. newsm78 Абе луда работа. Не се притеснявай ако имаш нужда от нещо после ще ти го донесат.

# 52
  • Мнения: 2 672
май около месец по-рано / нямах др. какво да правя  Grinning/ ,но до последно го пренареждах Grinning

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Така и не успях да го приготвя напълно. Влязох в болницата в края на 8-мия месец заради високо кръвно, но по това време почти беше готов. Peace

# 54
  • Мнения: 8 917
Сутринта преди да отида - бях секцио Peace

# 55
 Аз още не знам какво точно трябва да съдържа багажа за родилното,  Wink
но мисля да го приготвя като вляза в 9 месец
 Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 562
В началото на деветия месец. Wink
И аз.

# 57
# 58
  • Мнения: 4 965
Сак не съм приготвяла, защото бях секцио и трябваше да мога да го нося (въпреки че ми го носеше акушерката, но все пак).
Приготвих си малка пътна чанта (нещо средно между плажна и тези винените на Грация). Носех си чехли, 2 нощнички, няколко чифта бабешки гащи, лигнин, четка и паста за зъби, тоалетна хартия, кърпа, чорапки, жилетка, гребен и зарядно.
Останалите неща ми ги донесоха в болницата - винаги може някой близък да ти донесе нещо необходимо.

Аз се приготвих още в 7-мия месец, защото знаех, че няма да мога да "устискам" до края. Планираното ми секцио беше в първия ден на 9-тия месец, а шушулките се появиха в средата на 8-мия.

# 59
  • Мнения: 43
В последния момент, бебето ме изненада  Grinning

# 60
  • Мнения: 136
Около три седмици преди термина

# 61
  • София
  • Мнения: 3 390
В началото на седмия месец.
Ама какъв ти сак?
Най-необходимото, останалите неща можеш да ги приготвиш в отделна чанта и после да ти я донесат.

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз от 1 седмица съм почнала да събирам най-важните уж неща ама.. нещо само с хавлийките си стои сакчето, все си мисля че е рано .. а то няма време всъщност  ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 967
Още в 7-ми месец, обаче влезнах в болица в 39 г.с. и родих на термин, така че , као всичко е наред може и накрая.

# 64
  • Мнения: 1 975
В началото на 8-я месец  bouquet
Родих 17 дни преди термина, нищо не се знае newsm78

# 65
  • Мнения: 1 353
Един месец преди термина

# 66
  • Мнения: 1 370
Седмица преди термина

# 67
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
В началото на 9 месец.

# 68
  • Мнения: 5 391
Малко преди да вляза в 8-я месец Mr. Green

# 69
Първите дни на 9-тия месец.

# 70
  • Мнения: 372
Първите дни на 9 м., 2 седмици преди да родя Simple Smile

# 71
10-тина дни преди плановото ми секцио. И добре, че го направих, защото когато отидох уж за изследвания ме изненадаха с новината, че днес ще ме режат Mr. Green Само звъннах на мъжа ми да донесе сака, а аз спокойно си го изчаках в болницата. Май той се беше шашнал повече от мен, добре, че не му се наложи да стяга багаж Laughing

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 01:04 от Lss

# 72
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
В последния момент.Родих изненадващо в края на 8я месец.Смятах следващата седмица да го приготвям лека полека  Simple Smile.

# 73
  • Мнения: 422
Месец преди термина.Бях с предварителни контракции. Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 100
И аз още не съм го приготвила и мисля, че е рано. След 2-3 седмици ще го направя

# 75
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
В осмия месец, нямах търпение. Така приготвен стоеше в един ъгъл срещу спалнята и като го погледнех ме обземаха вълнения за раждането.

# 76
  • Мнения: 287
Като влязов в деветия месец.
Което бях забравила да сложа или имаше нужда от нещо ми го носеха допълнително.

# 77
  • Мнения: 2 897
Ами три седмици преди термина и седмица преди планирано секцио,а Боби се роди три седмици преди термина Wink
Тъй като останахме в болницата 10 дена постоянно ми се носеха разни неща,по едно време се шегувахме,че съм си направила стаята уютна като втори роден дом Laughing

# 78
  • Мнения: 648
   В края на 8 месец Grinning Беба се роди 20 дни преди термина, и се радвам, че бях се подготвила Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 3 929
1 месец преди определения термин - за всеки случай.

# 80
  • Мнения: 3 334
в началото на 9-ти месец!

# 81
  • Мнения: 1 448
Като ми изтекоха водите  Laughing

# 82
  • Мнения: 419
Като ми изтекоха водите  Laughing
И аз така  Embarassed

# 83
  • Мнения: 329
Като влязох в деветия приготвих необходимите нощници, чехли, хавлийки и др., водите ми изтекоха десет дни преди термина, сложих всичко в сак и в суматохата забравих вилица, чаша , вода и др., с които се снабдих от кафето в болницата, тъй като храната в болницата не струваше.

# 84
  • Мнения: 992
В началотона 9-ти месец  приготвих най-необходимото, а всичко останало - четки за зъби, гримове и т.н когато ми започнаха контракциите, т.е. в същият ден преди да родя.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз.Връщах се донас да си го взема и бегом към болницата!

# 86
И аэ така !!! Grinning ,но само първия път , вево ни иэненада с около 20 дни... !!! А втория  път всичко си ми беше готово ... но си бях забравила личната карта Embarassed Grinning , абе шоу си е ...Съпруга да е наблизо и това е !!!

# 87
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
След първата ми консултация за 9 месец

# 88
  • Мнения: 4 621
В началото на девети месец Grinning

# 89
  • Мнения: 3 356
В началото на 9 месец-бях се настроила,че ще родя по-рано,но не би  Laughing

# 90
  • София
  • Мнения: 401
днес си го оправих,а утре ми е термина Crazy!

# 91
  • Мнения: 3 042
Със щерката всичкият ми беше готов още в началото на 9м.

А с малкият се размотавах до последно, все добавях по нещо пропуснато. Даже залъгалката я стерилизирах в деня на самото раждане   Joy Joy Joy. /2 дни след термина/ Но в началото на 9м все пак имах готовност да си събера най-необходимото на бързо и да тръгна за родилното ако се наложи. Grinning

# 92
  • Мнения: 3 323
Преносих 2 дни, и отидох да питам докторката - какво да правим? Тя ми рече ела към 18 часа - няма какво да го чакаме повече! Прибрах се , изкъпах се пак, обръснах се , клизма, приготвих сака и айде пак в болницата. Оказа се че имам 9 см- разкритие ( нищо не съм усетила), окситоцин и след половин час имах бебе. Пожелавам ти и на теб така!

# 93
  • у дома
  • Мнения: 965
Започнах в началото на 7мия месец и бях приготвила всичко за мен, в деня в който смятах да купувам нещата за бебето и родих преждевременно, та се наложи спешно да се търсят, перат и сушат пелени....Затова моят съвет е колкото по-рано толкова по-добре.  Peace  

# 94
  • София
  • Мнения: 3 825
Седмица преди термина.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 043
Нещо съм параноясала и мисля да си го стегна, когато вляза в седми месец.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 907
В началото на 9-тия месец.

# 97
  • Мнения: 5 026
 Седмица преди да влеза в 9 месец.

# 98
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Аз сега съм в 17 г.с. но смятам да го приготвя като вляза в осмия месец.И нека да попитам -от каде да знам какво да приготвя, този списак е изнесен в родилното така ли?

Общи условия

Активация на акаунт