За допълнителното здравно осигуряване???

  • 1 262
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Искам да помоля модераторите засега да не ми местят темата предвид факта, че тук все пак влиза най-голям брой потребители.
Питането ми е следното: знам, че навлиза полека на пазара вече т.нар. допълнително здравно осигуряване-тоест, подобен тип застраховки. Интересуват ме конкретно условията и дали мога аз лично да избера в коя болница искам да бъда лекувана или самата компания работи с конкретни болници.
 Моя позната ми предлага подобен тип застраховка-влизат на пазара им от есента някъде. Аз искам да знам дали мога да ходя да се лекувам  на едно определено място, на което съм върл фен.
Та.....споделете опит, моля, или поне инфо.

На старата ми работа ни бяха осигурявали здравно в някакъв фонд - имат договори с разни болници и лекари и прегледите са без направление и безплатни. Ако отидеш на какъвто лекар си искаш или в някаква болница ти поемаха таксака като ти трябва да си вземеш фактура. Също имаше и определена сума годишно за лекарства, която ти поемат. Сетих се - в Закрила бе. Peace

# 16
  • видин
  • Мнения: 358
и аз съм към ЗАКРИЛА. от три години вече, но първата изобщо не бях ползвала никакви услуги. но от две години вече ползвам и мого да заявя, че това наистина е нещо за което си заслужава да плащаш. моята осигуровка я поема фирмата, а на бебето си съм направила аз. имат сключени договори с много лечебни заведения, едва ли мога да ги изброя.

# 17
  • Мнения: 7 640
На старата ми работа ни бяха осигурявали здравно в някакъв фонд - имат договори с разни болници и лекари и прегледите са без направление и безплатни. Ако отидеш на какъвто лекар си искаш или в някаква болница ти поемаха таксака като ти трябва да си вземеш фактура. Също имаше и определена сума годишно за лекарства, която ти поемат. Сетих се - в Закрила бе. Peace
май тове те интересуваше, а Депешарки?
А каква е месечната вноска за такова нещо?

# 18
  • Мнения: 8 917
На старата ми работа ни бяха осигурявали здравно в някакъв фонд - имат договори с разни болници и лекари и прегледите са без направление и безплатни. Ако отидеш на какъвто лекар си искаш или в някаква болница ти поемаха таксака като ти трябва да си вземеш фактура. Също имаше и определена сума годишно за лекарства, която ти поемат. Сетих се - в Закрила бе. Peace
май тове те интересуваше, а Депешарки?
А каква е месечната вноска за такова нещо?

Нас понеже ни осигуряваха като цяло предприятие и уаксата сигурно бе занижена за сметка на осигурените лица - 20 лв. Доколкото знам имало е 3 пакета услуги - този е минималният като включва прегледи, лекарства и някои операции - например на баща ми/ Бог да го прости/ му поеха тази на простатата и преди това - на хемороиди. Само трябва фактура. За по-високите такси се поемат други видове операции, а като най-скъпата бе тази с трансплантациите. Но това бе преди 3 години. Сега нямам представа как е. А в Ст.загора имаше и някакъв център Здраве - идваха да си предлагат картите - 20 лв годишно. Включваха 4-5 прегледа при различни лекари и намаление на лекарствата в определени аптеки - и това важи за теб ио за цялото ти семейство. Но нея - слава Богу, не се наложи никой да я ползва и така си изгоря Wink

# 19
  • Мнения: 5 370
Много благодаря за отговорите.
Мисля, че си дадох отговор на това, което ме интересуваше.
Сега остава да намеря с коя компания работи конкретната болница, която ме интересува. Hug

Общи условия

Активация на акаунт