Каква козметика е необходима за новородено?

  • 9 071
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Здравей   bouquet
Горещо ти препоръчвам Бюбхен всичките им продукти са много добри  Peace , а като за начало ти трябва душ гел, крем против подсичане и олио за тяло.

# 16
  • Мнения: 8 242
За баня - гел за глава и тяло на Мустела - много е добро! И е против корички на главата. (0,5 л. е около 17-18 лв, но ще изкаряш мнооооого дълго време с него.. Аз като гледам с тия темпове поне до годинка ще караме  Crazy)
За след баня - олио на Бюбхен - като е студено или мляко за тяло на Мустела сега в жегите.
За подсичане - Бочко или едно мехлемче, правено в аптеката - страхотно е.

Друго не ти трябва  Peace

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 32
Ние пък от самото раждане използваме Джонсън(душ-гел и олио).Много съм доволна.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 406
Все още не ползва козметика! Никакви сапуни, шампоани.... Единствено кремче против подсичане (на Бюбхен) и като беше на 4-5 месеца - няколко пъти бебешко олио (Евент). Това е. Никакви пудри, мазила и др.
П.С. Смятах до 6 месеца да не ползва измивни вещества, а после вече да ги включим, но просто няма нужда - и кожата, и косата й са разкошни.
+ зехтин за мазане, когато е по-хладно и лосионче на Мустела /или която друга фирма решиш/ за по-топло време  Hug

# 19
  • Мнения: 313
Необходимата козметика се определя от индивидуалните нужди на детето. Моята дъщеря от бебе е с много суха кожа така, че използвам старателно подбрана козметика. На пазара има голяма разнообразие от гелчета за коса и тяло, поддържащо мляко, крем за смяна на пелени. Според възможностите си прецени коя марка да използваш. От по достъпните съм с две ръце за Бюбхен, а иначе съм много доволна от серията на A - Derma.   

# 20
  • Мнения: 372
Бюбхен  Peace

# 21
  • Мнения: 1 294
Къпя малката само със сапун на NIVEA , след баня мажа с хидратиращо мляко за масаж на KLORAN и на NIVEA.Пудра не ползвам, струва  ми се че идва в повече.За подсичане опитах много неща, но само Пиоктанин 1 % помогна.
  bouquet

# 22
  • Мнения: 299
Bubchen Wasch Gel+ Bubchen пудра+Bubchen сапун.
Мия го само с душ-гела(навсякъде), пудрата и сапуна още не съм ги ползвала.
Когато сменям памперса, мажа дупето с овлажняващ бебешки крем на Johnson`s или Бочко.

# 23
  • Мнения: 2 000
Единствената козметика на Пламен е бебешкото олио и сапуна на Джонсън.

# 24
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Ники е зимно бебе и бях купила олио и душ гел за глава и тяло на Чико и бях много доволна,но после минахме на Бюбхен, който ползваме и до днес.  Peace

# 25
  • Мнения: 592
И аз.И съм много доволна.Сега мисля,че пак нея ще ползвам.

# 26
  • Мнения: 4 399
За новородено, никаква козметика не ти трябва. За пъпчето трябва пудра, но най-добре питай педиатъра. Ако кожичката е много суха можеш да го намажеш с някакво бебешко олио и това май е всичко. Но можеш да опиташ и със зехтин. За крем за подсичане не мога да ти препоръчам нито един на козметичните фирми, нито един от тези които съм опитала не е добър. Според мен най-добри са медицинските кремове, но за тях също трябва да разговаряш с педиатър. Но пък бебетата не се подсичат веднага след като ги изпишат от болницата, така че имаш време.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз ползвах различна козметика.Крем Пенатен, пудра Нивея, сапун Нивея, и специален бебешки крем направен в аптека, защото Влади ми се изрина от олиото на Джонсън  Peace

# 29
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Трябва ти задължително крем Бочко.Много е хубав.Досега друг не съм ползвала.Един шампоан или сапун и олио или тоалетно мляко за мазане след баня.Аз лично ползвах шампоан за коса и тяло и олио на NIVEA и съм доволна.Имах и такъв сапун,но чак сега го ползвам като и мия дупето.Ползвала съм и олио на Bubhen и също съм доволна.Сега ползвам козметиката на Event и съм изненадващо доволна.

Общи условия

Активация на акаунт