С какви пюрета започнахте?

  • 1 857
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 364
. Затова всеки път се чудя защо толкова се бърза като кърменето е къде къде по-лесно.
newsm10

# 31
  • Мнения: 1 288
захраних първо с пюре от ранни моркови на хип. след това включих моркови и картофи на хип, после тиква и картофи и т.н. въвеждах по един нов зеленчук поне през 5 дни. след месец и половина включих и каша за следобедна закуска. безмлечна на нестле, после и млечни на милупа. аз обаче захраних чак на навършени шест месеца и половина.
според мен има няколко неща, които трябва да обмислиш. надявам се не се сърдиш, че ти ги казвам. първо, много ви е рано за захранване. второ, праскове кайсии, мъхести са силен алерген. не ги давай. има толкова други плодови пюрета- банани, круши, ябълки, сини сливи. за доматите няма да коментирам. трето, много набързо въвеждаш новите храни. ако направи алергия от нещо няма да разбереш. а алергична реакция може да се наблюдава до 3 дни след като си дала храната. четвърто, можеш спокойно за храниш с лъжичка.
има една тема как върви захранването. там можеш да се включиш и да четеш и питаш за всичко. пожелавам ти леко и безпроблемнно захранване!

# 32
  • Мнения: 2 672
плодови на Ганчев

# 33
  • Мнения: 3 760
Задължително се започва с един продукт, а не с микс. Зеленчуците са по-щадящи, а и често при започване с по-сладките плодови пюренца, бебето не желае да прояде и зеленчукови.

# 34
  • Мнения: 988
Щом ще даваш пюрета, бих те посъветвала да не са само плодови, а  поне да редуваш плод и зеленчук. За бебето е все едно дали ще е плод или зеленчук, стига да даваш едно по едно както са ти писали горе, но ако даваш един месец само плодове ще свикне на сладко и иди го отучвай после  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 351
 Ние утре започваме захранването. Криси става на 6 месеца и мисля да се почерпим кой с торта, кой с картофено пюре Laughing.

За сладкия картоф- благодаря на форума за откритието   bouquet. Това е страхотна храна, особено пък за бебета. Няма готово пюре. Правя го сама на пара. Купувам го или от Пикадили или от Хит.

А той с какво е по-различен от обикновения? И аз искам да го захраня със сладък картоф.
 

# 36
  • Мнения: 272
Сладкият картоф прилича по-скоро на тиква.

# 37
  • Мнения: 988
Нарича се "сладък картоф" но е просто друг вид кореноплодно, не е картоф изобщо доколкото знам - май че се наричаше още "ямс"  newsm78

# 38
Аз също захраних със зеленчук - морков, после картоф.. а след това тиквата стана любима и по-късно прибавях всичко към нея. Тя също е подходяща за захранване като първа.
а как приготвяш пюрето от морков,от картоф,че ми предстои да започвам да давам на малката? Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 3 826
Със зеленчукови и после с плодови.

Общи условия

Активация на акаунт