Re: Английски журналисти: България е Дивият и

  • 2 535
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 533

Айде да не се иzраzявам вече с неиzряzани нокти , че май нещо въображението ни боледува. 


Не боледува, ноктите споменах образно и аз точно като теб, ако ме разбираш...

# 46
  • Мнения: 2 292
Калинке, не те раzбирам . И пак ти прочетох коментара и пак твойте нокти, мойте нокти ... пак не ми се видя метафорично. Айде моля те напиши си коментара още веднъж, като zаместиш думичката нокти с това , което според теб обраzно представляват, та да видим, кое у мен не е наред, пък у теб е .
Лиске ти ме повреди. Някак си те асоцирам с пикантни коментари и трябваше няколко псти да ти прочета мнението, докато zабележа, че си написала пушки долу, а не пишки долу, както първоначално го бях въzприела  ooooh!

# 47
  • Мнения: 377
Liska, не го приемам на вътре и не съм вдигала пушка, но ако на някой така му изглежда свалям я.  Wink
Никъде не твърдя, че в България няма престъпност и, че всичко е розово. Но статии от този род са си чиста проба политиканстване на наш гръб, тъй като на всички ни е добре известно, че БГ мафията вече е в Европа и точно това си написах в първия пост. И при най-голямо желание сме прекалено малко да създадем проблеми, каквито създадоха поляците из цяла западна Европа и не ми казвайте, че няма страна, в която не са пропищели от тях.
Но тона на vivita  е прекалено назидателен, а и Уеко несериозно ми се струва да се твърди, че всички "българи в България" са абсолютно еднакви.  Peace

vivita, може да не си имала това предвид, но от мненията ти мога да съдя единствено, че за теб всички българи са мизерници. Извинявай, но ти като отиде в Германия /доколкото виждам си там/ с такова отношение ли бяха немците към теб, и в момента като каква се възприемаш /не се заяждам, любопитно ми е/.  Thinking

# 48
  • Мнения: 2 292
Таня, ако не се въzприемах като българка иzобщо нямаше да си троша пръстите да пиша по таzи тема. Не съм zабеляzала тона ми да е наzидателен, поне не съм го имала в предвид.
А това , което в същност ме ядосва е, че има истина в подобни статии и коментари, колкото и тъпанарски да са написани и каквито и да са им целите. Ако нямаше истина иzобщо нямаше да ме драzнят такива иzложения. Другото, което ме ядосва, е че вместо да въzприемем критиката и да направим нещо zа себе си, ниое се държим като ккато някой беше писал ощипани госпожици и си дърдорим глупости . Даже zапочнах да оправдавам това поведение с това, че в същност хората не могат мног ода направят вече до там са се объркали нещата, че няма оправия.


сори zа бърzия постинг и някои символи не намясто ъ скапана ми е клавиатурата и не работи както трябва и трябва да тръгвам вече

# 49
  • Мнения: 1 533
Калинке, не те раzбирам . И пак ти прочетох коментара и пак твойте нокти, мойте нокти ... пак не ми се видя метафорично. Айде моля те напиши си коментара още веднъж, като zаместиш думичката нокти с това , което според теб обраzно представляват, та да видим, кое у мен не е наред, пък у теб е .
Лиске ти ме повреди. Някак си те асоцирам с пикантни коментари и трябваше няколко псти да ти прочета мнението, докато zабележа, че си написала пушки долу, а не пишки долу, както първоначално го бях въzприела  ooooh!

Вивитке, мързи ме вече! Не просто днес, изобщо ме мързи вече да участвам в теми в които българинът все е с неизрязани нокти...каквото и да кажа, все някъде другаде вече ще съм го казала. Може пък някой да ме чете с интерес и да ме разбира, не искам да се повтарям!

# 50
  • Мнения: 377
vivita, аз за мен лично смятам, че правя каквото е необходимо, за да живея по-добре. И мое лично мнение е, че точно стадното чувство ни е най-големия проблем. А това, което ти си написала вече казах как ми звучи и именно за това дразни.  Peace

# 51
  • Мнения: 8 769
Моля ви, придържайте се към коментари на статията, а не към лични нападки! mods

# 52
  • Мнения: 822
Аз си казах мнението и в другата подобна тема...
Според мен подобна статия може да напише само българин по поръчка. Peace
Не че има само истини или само лъжи в нея...Но патосът,с който е написана,сякаш е присъщ само за българин,който не питае особена любов към родината си...И сам опитва да убеди себе си в нещо. Peace

# 53
  • Мнения: 3 423
Що сте се хванали така за думите на vivita,
какво толкова ви тревожат, не може ли да
погледнете и между редовете, не ви е обидила
поименно, та така страдате. Ако сте поработили
тук и там или сте имали контакти с чужденци,
едва ли бихте реагирали така.
Към статията бих добавила отношението на
медицинските работници, виж, това е пропуснал
авторът. А в доста писания из форума се лее
всенародна любов от неуважавани бъдещи
и настоящи майки. За това какво ще кажете?
Или е по-удобно да си зариваме главите в пясъка?

# 54
  • Мнения: 377
И тук и там съм поработила, и в момента работя с чужденци. И винаги, когато сме обсъждали подобни въпроси, коментара е бил, че навсякъде хора всякакви. Спирам дотук.  Peace

niara, твърде вероятно е, или най-малкото информацията им е от "родолюбиви" българи, които след 3 месец в странство вече са много напред с материала.  ooooh!

# 55
  • Мнения: 2 292
малко по темата.
Влиzам в събота в една книжарница да раzгледам книгите и на какво попадам ...
Книгата Grenzenlos kriminell (Broschiert)  (http://www.amazon.de/gp/product/344215345X/303-1593113-4245868?v … ance&n=299956) мисля си аz , че е някякъв криминален роман, поглеждам zадната корица и чета  "Dieses Buch beleuchtet eine Seite der Osterweiterung der EU, die von unseren Poltikern in der Regel ausgeblendet wird. Gemeint ist die Kriminalität osteuropäischer Staatsbürger, die nach dem Fall des eisernen Vorhangs (ca. ab 1990) sukzessive in den westeuropäischen Staaten Einzug gehalten hat und die, so der Autor, durch den Wegfall der Grenzkontrollen an Intensität zunehmen wird. Udo Ulfkotte zeigt auf, welchen Umfang diese Kriminalität gegenwärtig bereits hat und welche Gefahren noch auf uns zukommen (können). Das ist nun keineswegs "nur" eine Kriminalität im Millieu (z.B. Prostitution, Menschenhandel, Drogenhandel), die nur relativ wenig Menschen betrifft, sondern das Spektrum reicht von der Kleinkriminalität (z.B. Straßenkriminalität) bis hin zu großen Delikten (z.B. Wirtschaftskriminalität). Es kann jeden treffen (was z.B. diejenigen bereits wissen, deren Auto gestohlen wurde, oder diejenigen, in deren Haus bereits eingebrochen wurde) und deshalb sollte dieses Thema auch jeden interessieren. Udo Ulfkotte will nicht die Menschen in den osteuropäischen Staaten diffamieren, sondern lediglich ein reales Bild einer Wirklichkeit zeichnen, die zugegebenermaßen unangenehm ist, deren Ignorieren aber fatal sein kann. Er zeichnet kein Schwarz-Weiß Bild, sondern beleuchtet diese Kriminalität in seinem Zusammenhang, in seiner ganzen Komplexität. Deshalb gebe ich seinem Buch fünf Sterne und empfehle es uneingeschränkt."

С няколко думи опасностите и криминалността , които ще рискуваме при раzширяването на ЕС на иzток и които политиците премълчават .

Общи условия

Активация на акаунт