откога да почна да давам не напълно смляно пюрето?

  • 1 747
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
А аз за пореден път да си ти кажа, че ужасно бързаш и си припряна с детето си. Малко е, разбери, малко беше и за куп неща, дето вече му даваш да яде. Моят син е на годинка и още яде напълно пасирано. Някъде към 9-ти месец ще започнеш да опитваш с малки И МЕКИ парченца  Peace
напълно подкрепям...
и аз забелязах че много бързаш  Peace

По темата, към годинка започна да яде на парченца... постепенно не правиш пюрето гладко, оставяш по едри и по едри парченца и така

Но е важно да има и зъби детето Wink за да може да размачква парченцата  Wink

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още си ядем всичко гладко пасирано.Ако усети парченца и се дави.Иначе съм давала парченца хляб или бисквита и  се опитва да ги дъвче,но на самото хранене не.

# 17
  • Мнения: 878
момичета аз попитах ,защото не аз бързам ,а защото заешкото например стои на едни зрънца и от тях му се гади и повръща.Аз не му давам парченца,ядем си пюретата за 6 месеца
  bouquet

# 18
  • Мнения: 695
мисля ,че някъде към 7 -8 месец

# 19
  • Мнения: 4 358
Детето самО ще ти покаже кога е готово за пюре с парченца. Пробвай го от време на време, но не настоявай.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Заешкото найстина стои на зрънца,но ако го загрееш почти до завиране става еднородна консистенция.Аз го загрявам в микровълновата и после доста чакаме докато изстине,но пък ни е любима храна.

# 21
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Рано му е на детенце, Гого е на годинка и все още сме на пълна пасация Laughing
Към 9,10 месец можеш да пробваш , но то детето само ше ти покаже кога е готово за непасирана храна

# 22
  • Мнения: 4 629
Ние май започнахме да даваме на сина ни към 8-9 месец меки неща за дъвчене

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 446
Аз започнах да им давам по-наедро към 10-ия месец. Но от към 8-9-ия съм давала да ръбат бисквитка или коричка хляб.

# 24
Детето само ще си покаже кога е готово да смила по- едри парченца. Аз имам две момичета на 7 и на 2 и половина, но всяко нещо при тях протича по корено различен начин. Моята е философия е че колкото повече настояваш , толкова нещата не се случват по твоя начин. Децата ни се раждат съвършени и следват инстинктите си от първата секунда на бял свят, затова не е зле понякога да им се доверяваме! 

Общи условия

Активация на акаунт