Пълномощно за саниране??

  • 1 283
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте,
Съсобственик съм на апартамент със майка ми. Аз имам малка част. Блокът ще подава документи за саниране и се иска от мен да направя пълномощно /на името на майка ми,по нейните думи/ да ме представлява. Не съм на ясно с тези неща и бих искала да попитам дали на някого му се е налагало да подписва такова или нотариално пълномощно за целта.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 306
Тия санирания са умряла работа. Но продължава да има доброволци да им омажат блока. Класическото подлъгване е как след саниране се вдигала цената на апартаментите.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
Формалност са тези пълномощни. Направете й едно, няма нужда от нотариална заверка.

# 3
  • Мнения: 12 771
Ако имате доверие на майка ви, че ще защити Вашите интереси, защо да не й направите, а щом го иска нотариалмо заверено, едва ли ще ви излезе повече от 6 лв, понеже не виждам материален интерес.
Въпросът по-скоро е, вие наясно ли сте с какви разходи ще се задължите с майка ви и какво ще получите. Тя по всяка вероятност е възрастна и да не би да не знае с какво се захваща - самоучастието например какво е, понеже нали тези безплатните санирания са вече минало.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 656
По тази програма, която е посочена в пълномощното, няма самоучастие. Пълномощното служи, за да може упълномощеният да удостоверява с подписа си разни неща - например декларации за вида на съществуващата дограма в жилището, желания за остъкляване или не на балкони, информираност по различни административни въпроси и др. Има смисъл да се прави единствено, ако всички съсобственици са възпрепятствани да присъстват при необходимост и да се подписват. Но щом майката е съсобственик, всичко това спокойно става и само с нейния подпис, не е необходимо всички съсобственици да се подписват поотделно или някой да ги представлява.

# 5
  • Мнения: 170
По тази програма, която е посочена в пълномощното, няма самоучастие. Пълномощното служи, за да може упълномощеният да удостоверява с подписа си разни неща - например декларации за вида на съществуващата дограма в жилището, желания за остъкляване или не на балкони, информираност по различни административни въпроси и др. Има смисъл да се прави единствено, ако всички съсобственици са възпрепятствани да присъстват при необходимост и да се подписват. Но щом майката е съсобственик, всичко това спокойно става и само с нейния подпис, не е необходимо всички съсобственици да се подписват поотделно или някой да ги представлява.

Много благодаря за информацията.
Ще съм възпрепятствана да присъствам наистина,но тя е там.

Благодаря и на останалите. Наистина е излишно това със спирането и тепърва ще се коментира. Лек ден

Общи условия

Активация на акаунт