Детски книжки - от кога?

  • 1 259
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 601
Ехо!

Ние четем книжки от 5-тия мес. Не е рано. Синът ми не само разглежда , но и слуша. Вече е на 8 мес и имаме 5-6 книжки. Освен това слушаме детски песни и танцуваме.
Даже гледах по ТВ, че към5-6мес трябва да се почва с книжките. Joy
Кои сте тези дето четете ? Ти може би ...
Децата наистина се радват на шареното и цветното , както и на шумоленето , но на 5 месеца да ме убеждаваш , че знае кое е куче , малко  Crazy
Точно затова съм казала , че гумените книжки са подходящи за тази възраст ... по - нататък се минава на други .



     Ама специално теб,никой не те убеждава,че на 5 месеца детето знае кое е куче и че въобще може да различава животните.Момичето уточнява,че на детето и му е интересно и по този начин му насочва вниманието.Хайде да четеме по внимателно и да не разбираме накриво казаното Tired

# 16
  • Мнения: 111
Тедито- Thanks!  bouquet

# 17
  • Мнения: 949
Ние от 4-5 месечен си четем и си разглеждаме книжки.

# 18
  • Мнения: 596
От 5 месечна бебка се кефи на гумените книжки. Най - много обича да ги дегустира! Laughing

# 19
  • Мнения: 422
Ами май от 3-я месец започнах да му чета Grinning

Цитат
Аз не очаквам, че утре като й купя книжка и като й я покажа и след ден-два ще казва мяу или бау-бау.......

Ники от около два месеца имитира котката ни как мяука , така че не се знае Laughing

# 20
  • Мнения: 2 924
Бебетата обичат да разглеждат книги ,заради картинките в тях. Поне аз до този извод стигнах, наблюдавайки дъщеря си. Тя се радва на картинките още от сериозната възраст 2 м и половина:) Сега за сега и давам да разглежда списанията ми, но вчера се замислих ,че е добре да и купя някоя и друга книжка. Не ,за да я чете ,разбира се , а само като едно от средствата за опознаване на света около нея:) Нямам си на представа как вижда картинките- дали и с е струват реални същества и ги има за приятели.
И да допълня, аз  разлиствам списанието- бебето ми е почти на 3 месеца и още не го прави само ,така ,че не е генийче:)

# 21
  • Мнения: 1 084
Никога не е твърде рано за книжки. Бебетата може и да не разбират думичките и картинките, но те спомагат за емоционалното и умственото им развитие. Колкото повече думички и звуци чуват, толкова по-богат ще бъде и речниковият им запас след време. Започнах да чета на сина си едва ли не от първия месец, сега, с дъщеря ми, също. Когато нямам възможност да й чета от книжка, й разказвам или рецитирам някое забавно детско стихче. На 4 месеца и половина си има любими приказки, знам, че по-скоро й харесват интонацията и промените в гласа ми, но за мен това е вид комуникация, който не бих пренебрегнала. Децата не се раждат научени, но това не означава, че не трябва да им говорим, показваме и окуражаваме. И още нещо, книжките в ранна възраст създават навици и любов към четенето в по-късна възраст (бебетата правят връзка между вас, гласа ви и книгите), нещо, което за мен е особено важно днес, когато все повече и повече дечица предпочитат телевизора и компютъра Sad( пред добрите стари книги от нашето детство Sad(

# 22
  • Мнения: 5 877
От когато ти е приятно. Със сигурност не вреди!
Четях от време на време, когато ми беше кеф - даже не задължително детска книжка, така или иначе за едно бебе удоволствието е от гласа на майката (или бащата), от вниманието, от това, че се гушкате и нещо там му говориш.
Иначе за разпознаване на картинките... около годинката, може би малко по-рано. Ама лошо няма и по-рано.

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ха, сега ви надцаках всички, на пък!  Laughing
Ние четем на Самуил, още когато бях бременна, и то - от самото начало. Пък той всичко разбираше, даже правеше кратък преразказ. Гений!  Joy Joy Joy
Истината е, че аз (като страстен любител на детската литература) реших да дообразовам мъжа си. Всяка вечер той четеше, аз слушах с наслада, а онзи в корема нямаше думата.  Laughing
Така прочетохме куп детски книги (например "Романи за деца" на Ерих Кестнер, "Роня" на Астрид Линдгрен), както и някои "възрастни".
Сега първо четем на Самуил преди сън, после на нас си.
Така де, и ние сме хора, и ние искаме да ни се развива вниманието и въображението, ама ха!

Общи условия

Активация на акаунт