Пратиха съпруга ми за зелен хайвер

  • 3 537
  • 50
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Не знам попадали ли сте на  това, но вчера и съпруга ми стана жертва на такава измама.
Обади се някакъв мъж, който го потърси по име и почна да му подмята, че му бил роднина и той да познаел кой е. При няколко предположения от страна на съпруга ми си избрал едно от имената и започнал да обяснява, че искал да дойде в къщи да го моли за помощ. Ставало въпрос за някаква доставка на някакви филтри, дето трябвало да ги вземе от някого в Търново, но той бил  в момента в Плевен и дал разни телефони за връзка с клиента и доставчика, като той бил посредник. По едно време мъжа ми ме пита да дадял ли пари за нещо си на което аз категорично отказах.
Аз се занимавах с децата, в момента обядвахме и не се включих активно в това което става, но след една камара телефонни разговори мъжа ми дойде и каза че се е обадил негов братовчед, който той не е виждал от много време, а аз така и не познавам въпреки над 5-те години съвместен живот и го помолил за услуга да отида до Търново и да вземе от някакъв човек някакви филтри, които спешно трябвало да се доставят до Варна на някого си. Аз се опитах да възразя, но той каза че навремето майката на братовчеда много му е помагала и той му е длъжник и след малко замина с автобус за Търново.  След 3-4 часа се обади да ми каже, че нещо става човека дето трябвало да даде филтрите не дошъл и му казал да отиде в Павликени, на което мъжа ми се усъмнил и ще си идвал със следващия автобус. Ако се обадел братовчед му да съм кажела, че има проблем и нищо не е станало. Чак тогава аз разбрах, че той даже няма номера на въпросния братовчед. Почнах из тефтера да издирвам номера на роднини, открих след няколко разговора номера на братовчеда и се оказа, че той няма нищо общо и че мъжът  ми е станал обект на измама.
Такъв страх брах сама с децата минала нощ докато се прибере.
За щастие не се беше съгласил да дава пари и си останахме измамени само с разходите за пътя, а мъжа ми с една разходка до Велико Търново Mr. Green
Разправих всичко това за да предпазя и някой друг да не изгори като нас.
Не знам сигурно сме много глупави и лековерни щом успяха така да ни прецакат  newsm45 newsm61

# 1
  • Мнения: 522
Днес сутринта ми звъннаха точно тези.Но аз веднага се усетих, защото четох тук във форума за тях, а и по Тв-то даваха.Понеже малко остро реагирах и им се развиках, сега се опитвам да ги омилостивя и да си определим среща да им `дадем` парите.Аз обаче ще ида с полицаите.Стискайте палци да стане!

# 2
  • Мнения: 1 937
Гледайте новини, гледайте новини....поне два пъти седмично!

Не сте глупави, хора сте!

Вече с обица на ухото...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз не бях гледала по новините за това...сега прочетох и темата  Thinking

Успех,desislava!!!

Despina,
радвам се,че ви се е разминало! Hug

# 4
  • Мнения: 4 053
Днес сутринта ми звъннаха точно тези.Но аз веднага се усетих, защото четох тук във форума за тях, а и по Тв-то даваха.Понеже малко остро реагирах и им се развиках, сега се опитвам да ги омилостивя и да си определим среща да им `дадем` парите.Аз обаче ще ида с полицаите.Стискайте палци да стане!

малее Деси,да разказваш после
стискам палци Confused

# 5
  • Мнения: 522
Не ми вдигат телефона тия гадове...
Ох така искам да ги хвана, тъпаци гадни, ще лъжат така бедните хорица

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
И аз чух по новините. Значи тая банда е навсякъде и продължава да прави престъпления. Ах, ако ми се обадят как ще ги напсувам. Ще се изчервят през телефона. Омръзна ми в тази държава от такава свободия. Ние не сме зе ЕС, а да ни пратят някъде на майната си.

# 7
  • Мнения: 7 474
Ей, гадове с гадове!  smile3515 smile3515
Дано ги хванат  #2gunfire

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Използват човещината, гадовете.  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 4 053
тъкму прекрасния ми каза,че и на него му звъняли преди 2 дни и му предлагали някакви лагери на много ниска цена,мъжми им казал,че и той е в бизнеса,а те му пожелали успех и го питали в кой раьон действал Mr. Green
гадове,жалко че много хорица се връзват Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 121
Мале, дано ги хванат овреме, че сигурно бая народ са излъгали... аман от крадци #2gunfire

# 11
  • Мнения: 5 228
И на баща ми скоро му се бяха обаждали със същата история, но той ги беше отрязал моментално. Притеснителното беше, че му имаха и мобилния, и домашния телефон.

# 12
  • Мнения: 2 407
Деспина радвам се ,че сте се разминали само с това.

# 13
  • Мнения: 522
За сега нямам успех с гадовете.
Сутринта като се обадиха, потърсиха мъжа ми и аз веднага се сетих,че са тия мошенници защото мъжа ми е турчин и няма кой да го търси в дома на майка ми в Димитровград.Много сериозно им се развиках и ги псувах - чак се учудих от себе си.
После се сетих,че можеше да се направя на тъпа и да им устроим капан с полицаите.
Накар мъжа ми да им пише смс и да им каже,че се извинява за държанието ми и,че е станала грешка.Те се вързаха и се запчана познатия разговор :
- позна ли кой ти се обажда
- не
- еми от кой град имаш познати
- ми от много градове
-еми кажи от кой де
- от Бургас
- и кой от Бургас
- иван
- ами аз съм иван....
и след това гада затворил телефона....

Сега търся начин да ги прилъжа и да се свържа с тях.Телефона го имам.
Дайте савети какво да измислим....

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хора, вие ме шашнахте  ooooh! Crazy

# 15
  • Мнения: 4 053
Хора, вие ме шашнахте  ooooh! Crazy

защо newsm78

# 16
  • Мнения: 13 770
Сега търся начин да ги прилъжа и да се свържа с тях.Телефона го имам.
Дайте савети какво да измислим....

Дай телефона на полицията. Ако не е с предплатена карта, ще го хванат. А и иначе сигурно имат начини  Peace

# 17
  • Мнения: 3 423
Ние не сме зе ЕС, а да ни пратят някъде на майната си.

Напротив, баш за ЕС сме си, защото това се случва и там.
Тук даваха преди половин година едно предаване за подобна
банда, дето прелъгва стари баби уж от името на някакви
далечни внуци. Та бабите трябваше да ходят и да теглят пари.
Това се случило и с бабата на една позната, трябвало с такси да
иде до банката (таксито поне платено от възпитаните бандити),
ама пустото бабе хитро, алармирало полицаите.
Сега знам само, че бабето е с нов адрес, та да не я погнат роднини
на мнимите роднини, дето им се е провалил бизнеса.
Та цялата тая работа не е нова, не само силиконът и "Стани богат"
са добри идеи за печелене на пари, ЕС ни учи и на това.

# 18
  • Мнения: 8 463
На мъжа ми също му се обаждаха да му продават някакви машинни части.Беше пуснал някаква обява и те от там му взели телефона.Само че той  ги отсвири с нещо от сорта-Ела аз да ти продам нещо и те явно са разбрали,че нямат шанс.

# 19
  • Мнения: 7 112
Лаком *** кръв ****.

# 20
  • Мнения: 522
Сега търся начин да ги прилъжа и да се свържа с тях.Телефона го имам.
Дайте савети какво да измислим....

Дай телефона на полицията. Ако не е с предплатена карта, ще го хванат. А и иначе сигурно имат начини  Peace
картата е предплатена

# 21
  • Мнения: 5 468
Предполагам, че Шани е шашната, защото се чуди и мае, как е възможно въобще да се върже някой на подобно нещо?! Какви части, какви лагери, какви братовчеди?! На мен ще ми звънне някой, дето не съм виждала от турско време и ще хукна аз по градовете да му давам пари за части, пък да ги купя, пък да ги продавам после... луда история!
Умът ми не побира, как се вързват някои...

# 22
  • Мнения: 687
Ами връзвата се... има наивни хора. Свекър ми е живият пример. Преди няколко дни му се обадиха . Абсолютен късмет, че отидохме у тях докато се чудеше от къде да вземе пари и да тръгва за Сливен. Набързо му охладихме ентусиазма, но не ми се мисли как щеше да се набута ако го бяхме изтървали ooooh!
Виж дядото на мъжа ми въпреки че е 75 годишен се е усъмнил и звъннал на въпросния братовчед.
Та си е до човека.
И на мен ми звъннаха на работа, но явно им се стори детски глас и потърсиха баща ми. Аз без да се усетя, казах че е грешка. Обаче типовете нагли, викат "Ама това фирма ли е? А управителя там ли е?". Е тогава ми светна и им казах, че управителя продава лагери в Ямбол. Човекът каза, че съм много любезна и ми пожела приятна работа  Mr. Green
Така че, момичета, предупреждавайте всичките си близки, роднини, познати. Особено по-възрастните и наивни такива  Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Преди 7-8 години така измамиха мой много близък с 10 000 лв. Накараха го да купи някакви кабели, които щели да препродадат на двойна цена и след, като ги купил, изчезнали. Естествено, самите кабели са с някаква смешна стойност и човека така си изгоря с парите. Подаде няколко жалби  в районното, в прокуратурата, даже нае детективска фирма, която да ги открие........нищо. Уж ги бяха хванали и щели да ги накарат да изкарат парите, за да му ги върнат, но нищо не стана... Още му е гадно на човека, не толкова заради парите, защото вече ги е прежалил, а заради това как гадно го измамиха.

# 24
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Измамниците се размножават.За съжаление,когато решат да мамят като за пръв път има доста хора,които се връзват.
Аз пък искам да ви разкажа,как преди година измамиха мъжът ми и олекнах ме със 500лв.като не включвам разходите по пътя за София.
Тъй като съпругът ми се занимава с покупко-продажби на строителни материали,естествено непрекъснато проучва пазара,къде има изгодно стока.
Та един прекрасен ден звъни един мъж на моят съпруг.От дума на дума представя се като Вальо и предлага на съпругът ми да му продаде подцинкована тел на полови цена от митницата.Вечерта като се прибра мъжът ми ми разказа,че на следващият ден ще пътува до София.Между другото само вметна,че се притеснява,тъй като ще носи парите с него си.
Рано сутринта на другият ден съпругът ми и един негов приятел се отправят към София.Срещат се със въпросният Вальо.Мъжът ми заявява,че в момента няма да купи телта а е дошъл само да я види и ако му хареса тогава ще направят сделката.Искат личната карта на приятелят на мъжът ми тъй като уж той ще бъде в камиона с телта а съпругът ми с нашата кола след тях.Да имали някакви данни.Момчето дава личната карта.Въпросният Вальо заявява,че за да оправят документите и тръгне камиона със стоката трябва мъжът ми поне 500лв.да даде.Моят мъж дава парите.Разказа ми,че по пътя към янкакво харе Вальо поздравил друг мъж с думите"Тръгнаха ли камионите за Силистра"Все едно бизнесмени хората.Накарал мъжът ми и приятелят му да изчакат докато предаде парите на колегата си и донесе документите.Точно две минути след това мъжът ми се усъмнява вече и звъни на телефона който има.Естествено отсреща се чува познатото"В момента няма връзка с този номер"Точно пък в този момент аз звъня на мъжът си,защото цяла вечер като,че ил нещо ме глождеше и не ми даваше мира.Обясни ми с дев думи,че чакат полицията защото така и така.......
Естествено полицаите нищо не откриха.Малко по-късно аз се порових в интернет и прочетох че въпросните мними бизнесмени9даже и имената им бяха същите) два дни преди фаталният ден за нас са излъгали човек от Стара Загора,като са му предложили да му продадът бетонна помпа.Е успокоихме се че се отървахме с малко,защото въпросният човек,тоест другият измамен е олекнал със 26 000лв.
Сега му е като за обица на ухото,но човек понякога се лъже,въпреки,че не е от вчера в бизнеса.
Въпросът ни обаче остана от къде измамниците са намерили телефона на мъжът ми и от къде аджеба са предположили че в момента разполагаме с парите за телта? newsm78
Е всъщност имаме някакви съмнения от къде но нямаме доказателства.Потърсих някакви данни за човекът от Стара Загора,защото съпругът ми искаше да поговори със него и да разбере как и пир него са разбрали,че в момента има наличните пари.
За съжаление обаче нищо не открих. Sad

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Преди години 4-5  и в Стара Загора на съпругът ми и съдружникът му се опитваха да им предлагат някаква такава далавера за лагери . Мъжът ми ги отряза.

# 26
  • София
  • Мнения: 104
Април месец се обаждаха и в къщи, абсолютно същия сценарии само че пращаха баща ми на Сточна гара тук в София и той се хвана, нали роднина уж е, и ние се хванахме, дадохме му 1000лв. (от тези за сватбата) за предплата и на следващия ден баща ми щеше да ходи, естествено казваше че ако се усъмни нещо няма да дава пари но не се знаеше какво щеше стане, ако леля ми като чу за кой роднина става въпрос не ни каза че бил лежал в затвора и т.н. и баща ми се отказа, така и не разбрахме дали бяха случайни или наистина беше тоя роднина......
Най интересното е че след като сега се шумя около тези измами и се даде гласност този се обади пак и пак старата песен!!!
та се оттървахме де, така че внимавайте!!!

# 27
  • Мнения: 522
Преди минути пак звънна същия `Иван` в къщи.Вдигам телефона и ми казва:
- Зравейте, здравейте
- Здрасти
- Моят човек в къщи ли е
- Нещо не те чувам - му казвам аз
И той прекъсна връзката.Какво става незнам.Ще пиша за развръзката

# 28
  • Мнения: 480
На мен също ми се обаждаха преди около месец на домашния телефон- мъжки глас,
пита ме - позна ли кой съм,
аз казах - не,
той - еееее, как така, твоя братовчед,
питах - кой,
той пак- абе, как не можеш, аз съм
Тогава го обърках с един братовчет на мъжа ми, който е в Англия и той казва да аз съм, ами тук съм в Кюстендил имам проблем,
там ли е мъжа ти,
казах - не,
той - дали ще можеш да ми помогнеш... Да оставиш едни пари в един склад за авточасти...
Директно го отрязах - не, не мога да мръдна, с бебето съм... и се усъмних - побърза да затвори...
Яд ме е че поне за адреса не го питах - та да изпратя ченгета...

# 29
  • Мнения: 3 423
Преди минути пак звънна същия `Иван` в къщи.Вдигам телефона и ми казва:
- Зравейте, здравейте
- Здрасти
- Моят човек в къщи ли е
- Нещо не те чувам - му казвам аз
И той прекъсна връзката.Какво става незнам.Ще пиша за развръзката

Абе, Десислава, тоя Иван да не би да иска нещо от теб,
да пита, дали мъжът ти си е вкъщи, а като го няма, да
вземе да скокне да разнообрази ежедневието ти...  Laughing
Нещо много съмнително често ти се обажда...

# 30
  • Мнения: 5 622
.Те се вързаха и се запчана познатия разговор :
- позна ли кой ти се обажда
- не
- еми от кой град имаш познати
- ми от много градове
-еми кажи от кой де
- от Бургас
- и кой от Бургас
- иван
- ами аз съм иван....
................

Това е толкова нелепо, че няма на къде  Joy То е от ясно, по-ясно, че нещо не е както трябва." Имам братовчед Иван"...."Ами аз съм Иван" Просто от тъпо по-тъпо  hahaha

Бахти олигофрените  hahaha

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжа ми също го търсиха няколко пъти тия гадове, но той не им се върза... Последния път го чувам да вика: Пак ли ти бе?! Каква Варна, нали беше от Бургас?!... Тоя отсреща затворил и повече не са ни притеснявали. После чухме по новините за тези случаи (по ТВ-то дадоха и нашия блок).
Преди години пак се опитваха да му измъкнат пари по подобен начин... Как е възможно някои да се лъжат?! #Crazy

# 32
  • Мнения: 1 370
Лелелеле, ама тия идиоти вече не знаят, каква глупост да измислят по-напред да гепят някой лев. Ужасия

# 33
  • София
  • Мнения: 1 105
РЕНИ, защо не сте звъннали в полицията още първия път, можеше да им чукнете някаква "среща"?

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, защо не сте звъннали в полицията още първия път, можеше да им чукнете някаква "среща"?
Можеше... Тогава още не бяхме сигурни, че става въпрос за имама. Тоя дето се обади беше навил мъжа ми да му заеме някаква тлъста сума (от което се очакваше мъжа ми също да спечели). Тогава много го увещавах да не се забърква и добре, че се отказа. Това беше още 90 и някоя си година.

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ех, Деспинка, хем я разправях тая история зимата миналата година  Confused
Преди две седмици и на мен ми звънна такъв нахалитет, но три дена по-късно се светнах, че е бил от тия измамници.
При нас разговорът умря още на представянето. Аз никога не познавам кой говори по телефона и, ако звъня и чуя познат глас, пак питам Удобно ли е да говоря с еди-кого си. Та господинът веселяшки ме караше да познавам, а аз изнервено и все по-изнервено обяснявах, че ще е по-лесно да се представи и пр и пр

# 36
  • София
  • Мнения: 1 105
Това беше още 90 и някоя си година.

90 и Shocked..начи отдавна е тази гадна измама

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това беше още 90 и някоя си година.

90 и Shocked..начи отдавна е тази гадна измама
Не става въпрос за същата измама. Тогава не го търсеха по име. Сега казват името и фамилията (тел. номер е на негово име). И тогава директно разказаха някаква измислена история с големи суми пари. Сега са се изпекли, първо ти печелят доверието, изкарват се познати...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 105
Да сега ровят по телефонните указатели и къдевто върже - върже. Хванали били трима от тях миналата седмица, но явно има и други!

# 39
  • Мнения: 3 405
На моя мъж така му се обадиха на имения му ден и искаха да продаде някакви части, знам ли какви бяха. Първо го поздравяваха и т.н. Телефонът му е разпространен, работата му е такава, че оставя визитки навсякъде. Но той се усъмни и му каза на тоя да си гледа работата. Иначе обещаваше голяма печалба и до колкото помня се държеше свойски по телефона.
За подобна измама имаше репортаж по някоя от телевизиите и го бяхме гледали.
Нямат задръжки тези измамници.
Трябва да се внимава.

Despina, добре че само с разходи за билети сте се разминали.

Впрочем, хванали са двама шмекери в Търново. Занимавали са се с точно такива измами.

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 20:19 от Анджелина

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Едни такива бяха звъняли на баща ми преди около месец - два. Само дето историята се размина със смях. Казали му че са от Бургас и той решил че е сина на негов приятел. Искали му 3000 лв да купят нещо си спешно и му обещали печалба. Той казал да звъннат малко по-късно а той ще потърси парите. Обаче после си легнал да спи. Те звъннали малко по-късно и майка ми казала че нямат 3000 лв и няма да го буди за глупости да си гледат работата. Обаче и двамата не бяха разбрали че е измама докато не гледали седмица по-късно новините.

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На баща ми му се обаждаха и той почти се върза, но майка ми като разбра за какво иде реч му взе телефона и го запсува и му го тръшна.

Хора, а от къде се снабдяват с информацията - името и телефона?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 437
Деспина, добре, че ви се е разминало...та този номер е от поне две години! Като номера със спукването на задна дясна гума...Тъжно е, че медиите не шумят около тези масови номера. Лично аз също не съм го чула по новините. Сблъсках се с тези в офиса ми и хич не бяха любезни, но пък и аз съм си устата и си го изкарах.

Ето, сега е момента да кажа за още два вида измами, които се случват няколко пъти на колежки на майка ми и на самата нея.

Първият е, на улицата те спира непознат мъж, който се представя за делечен братовчед. Обикновенно са невероятни артисти, засмяни, не пестят целувки и прегръдки. Не дават думата, много говорят и не те оставят да се замислиш. Казват, че са шофьори на тир, много искат да ви зарадват. Обикновенно стоката е месо, колбаси за без пари. И понеже заминават обратно, а тира е на паркинг, за да донесат по-бързо подаръка, трябва да услужиш с 10 лв за такси. Е, нашите познати не се връзват, но чак накрая...през цялото време в главата е буря от терзания кой е този засмян и симпатичен роднина, за който, срамота, не се сещаш.

Вторият е със златен пръстен. Вървиш си по улицата, намираш го и в този момент изкача някой и казва, че пръстена е негов или че той си го е видял пръв. Майка е попаднала на такъв, който казал, че това му е сватбената халка. Тя понечила да му го върне, но онзи казал, че се развежда, не му трябва, носи му лош късмет и да го запази. Само да му даде 10лв, колкото да не е даром. Тогава майка ми му казала, че отсреща има златарски магазин, да го продаде и не 10, ами 100лв ще вземе за халката. Онзи дръпнал пръстен аи избягал в уличките.
Другият вариант, на комшийка се е случило, този твърди, че пръв го е намерил и те настървява да му дадеш 10лв за да запазиш пръстена.

Обикновенно и двата номера ги правят в центъра, където има много хора.

Пазете се, хей! Няма човек, който да иска да спечелиш от него!

# 43
  • Мнения: 6 167
ето и от мен една такава:
много внимавайте, когато някой почине какво се случва след това.
просто .. имам чуството, че Те всичко знаят.
в архиви ли ровят..

татко почина преди 6 месеца.
веднага , на следващия ден му разбиха  инвалидното място на паркинга, както и колата ( за да я преместим веднага) , след което един почна да си паркира безнаказано до момента.
не искахме да се тровим в такъв тежък момент, но за пръв път разбрахме,  че не сме невидими. После са проверявали дали има някой вкъщи, което пък ни накара да махнем некролога, защото явно се ориентират И така.

преди 3-4 месеца се обажда един на майка ми и й казва, че е от девето коляно братовчед и че иска много бързо да прехвърли цялата земя на наследниците , да извади нотариален акт и тн.за целта трябваше да му изпратя пълномощтно. изпрати и нещо като модел на пълномощтно, който практически му даваше всякакви права.
ние проверихме има ли такъв роднина, и инфото беше " абе, май имаше такива братовчеди с такава фамилия ". мама ,  за да не се занимава беше готова да изпратим такова пълномощтно.
но добре , че брат ми е по-подозрителен му каза на тоя, че ще отиде лично да присъства при делбата.
от тогава, 3-4 месеца човека, който много бързаше не се е обаждал.
мисля, че се 'разминахме' с подобна шашма.

# 44
  • под тепетата
  • Мнения: 149
И на нас се е случвало да ни досажда един умник през интервали от поне 2 години все с подобни истори за някакви части. Мъжът ми въобще не се върза на тази история и с огромно търпение го изслуша по мобилния, като се правеше на заинтересован и само го разпитваше за подробности, та онзи изговори една купчина пари. След това си мислех къде му излиза сметката така да си урежда сделките, ако с всеки прави такъв дълъг разговор, но вече ми е ясно, че един да успее да измами и си покрива многократно разходите. Някои се чудеха откъде взимат телефоните и имената - много просто, от визитки, които хората раздават. Ние сме в рекламния бизнес и се сещам, че преди няколко години един тип ни предлагаше много приятна сума за всякакви визитки, които можем да му дадем. И понеже при нас има доста мостри от изработените, събрахме и му дадохме. Били му трябвали уж да си рекламира бизнеса, не помня вече какъв беше, но това беше преди да се сблъскаме с тези телефонни измами. Сега ме е яд, че вероятно е използвал данните на нашите клиенти  Sad, но от друга страна визитките са точно за това, да могат да се свържат с теб и с такива винаги можеш да се сдобиеш. Бъдете много подозрителни към подобни обаждания и говорете с по-възрастните си роднини, защото те са по-лесна плячка.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Моят съпруг не е бизнесмен, преподавател в университет е.
Не се занимава и не се е занимавал с бизнес. Поради внесената заблуда, че се касае за близък човек - синът на негова първа братовчедка, която е починала той просто реши да прояви човещина.
Не сме се лакомили за пари, както явно някой са решили, просто е решил да помогне на роднина в беда. Явно човекът отсреща е бил доста убедителен.
Калина, забравила съм какво си разправяла  Embarassed, имало глава да пати.
За телевизията и новините - виновни сме лятото почти не гледаме телевизия и сме пропуснали тази информация в новините, а и последните няколко дни всички изкарахме летния грип и хич не ни е било до новини.
На всички, които казаха че са много ербап и не биха се хванали на измамници пожелавам да не ви се случва да сте на наше място.

# 46
  • Мнения: 5 621
ето и от мен една такава:
много внимавайте, когато някой почине какво се случва след това.
просто .. имам чуството, че Те всичко знаят.
в архиви ли ровят..
..............
... но за пръв път разбрахме,  че не сме невидими. После са проверявали дали има някой вкъщи, което пък ни накара да махнем некролога, защото явно се ориентират И така.
Не само. Имаше статия в съботния 24 часа. От ГРАО им дават инфо, играят някакви комбини с чиновници и нотариуси и бая се облагодетелстват.  #2gunfire

# 47
  • Мнения: 877
Моят съпруг не е бизнесмен, преподавател в университет е.
Не се занимава и не се е занимавал с бизнес. Поради внесената заблуда, че се касае за близък човек - синът на негова първа братовчедка, която е починала той просто реши да прояви човещина.

А, така  Grinning Моят баща беше увлечен в същата работа. И той е преподавател в университет, доцент. Явно, те са по-лесни мишени. Съжалявам за случилото се, трудно го изживя, дано при вас мине по-леко. Поне седмица го държа. Успех!

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Съжалявам за случилото се и добре, че сте се разминали само с пътни разходи.
Аз и друг път съм разказвала, че когато на мен се случи същото, аз се "вързах", отидохме на срещата с полиция(полицаят се представи за мой съпруг), но или полицаите играеха с тях, защото избързаха да ги закопчеят и сделка не можа да се осъществи, следователно и обвинение не можеше да се повдигне срещу тях за измама, или са толкова некадърни, че не ги изчакаха да ги хванат в момент на измамата. У мен остана чувството да се съмнявам в полицията. А така ми се искаше да ги хванат, че да има по-малко измамени хора, макар, че такива измамници вече има много.

# 49
  • Мнения: 522
ето и от мен една такава:
много внимавайте, когато някой почине какво се случва след това.
просто .. имам чуството, че Те всичко знаят.
в архиви ли ровят..
..............
... но за пръв път разбрахме,  че не сме невидими. После са проверявали дали има някой вкъщи, което пък ни накара да махнем некролога, защото явно се ориентират И така.
Не само. Имаше статия в съботния 24 часа. От ГРАО им дават инфо, играят някакви комбини с чиновници и нотариуси и бая се облагодетелстват.  #2gunfire
Може да има нещо вярно.Няколко дни след като дядо ми почина, звъннаха на вратата на баба ми.... newsm78

# 50
  • Мнения: 2 657
Мацки снощи докато разправях за поредната пусната тема от вас по този въпрос на мъжа ми,той се обърна и ми вика ''добро утро'' #CrazyИ на мен ми звъняха преди 2 месеца ShockedНякакъв му се обадил и му казал,4е е негов приятел от София не се ли сещал кой е,и 4е трябва да направи някаква сделка незнам си къде и му трябват пари...;....и после щели да си поделят пе4албата.Моя мъж го оставил да си говори пове4ко да му идат пари4ките и го сиктеросал #2gunfire
А сега пред блока,като казах на комшийките и фризиорката каза,4е са звъняли на родителите и на село и пак са искали ......

Ей тия са за убиване #2gunfireЕбаси идиотите и ментраджиите къде са Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт