МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 15

  • 43 587
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 385
Всички добавки които изпитват са хубави, но зависи и каква е причината за отклоненията в СГ. Ако има нужда само да се подсили спермогенезата в повечето случаи помагат. Ако има обаче съпътстващо заболяване като варикоцеле, инфекция, проблем със щитовидната и кр. захар, хипертония и т.н., не може да се разчита че с витамини ще се оправи положението

# 61
  • Мнения: 13
Здравейте,може ли коментар по спермограмата

# 62
  • Мнения: 107
Здравейте,може ли коментар по спермограмата

Добре изглежда спермограмата, но подвижността а+б е ниска. Останалите параметри са в норма. Това разширена спермограма ли е?

# 63
  • Мнения: 13
Това проблем ли е,че а+б е ниска и как се регулира,не сме ходили още да я разчитат.Разширена е да

# 64
  • София
  • Мнения: 23 190
а+б според мен е 61 и изобщо не е ниско.
ако е коректна си е съвсем добра спермограмата.

# 65
  • Мнения: 107
а+б според мен е 61 и изобщо не е ниско.
ако е коректна си е съвсем добра спермограмата.

Да, така е. Сега видях, че съм се объркала.

# 66
  • Мнения: 73
Здравейте, можете ли да ми помогнете с разчитането на тази спермограма... Честно да си кажа не разбирам почти нищо, пуснахме я просто профилактично за да видим как са нещата..

# 67
  • Мнения: 793
Здравейте,момичета. С мъжа ми правим от 2 години опити за бебче,като миналия октомври имах неуспешна бременност и 2-3г.с направих спонтанен аборт. След това си пуснах всички хормони профилактично, но всичко излезе в норма... Затова миналата седмица записах час на.мъжа ми за спермограма и доколкото разбрах не е.добър... Докторът е казал на.мъжа ми че могло да е от стрес или притеснение, след 2-3 месеца пак да направи повторно изследване, но все пак... какво мислите възможно ли е нормално успешно забременяване или ще се.наложи инсеминация или ин витро..?

# 68
  • Мнения: 339
Здравейте,момичета. С мъжа ми правим от 2 години опити за бебче,като миналия октомври имах неуспешна бременност и 2-3г.с направих спонтанен аборт. След това си пуснах всички хормони профилактично, но всичко излезе в норма... Затова миналата седмица записах час на.мъжа ми за спермограма и доколкото разбрах не е.добър... Докторът е казал на.мъжа ми че могло да е от стрес или притеснение, след 2-3 месеца пак да направи повторно изследване, но все пак... какво мислите възможно ли е нормално успешно забременяване или ще се.наложи инсеминация или ин витро..?


Спермограмата на ММ е подобна и правихме инвитро. За съжаление, с подобни резултати естественото забременяване е почти невъзможно...но пък при вас е имало бременност, макар и за кратко.
Моят съвет е да не губите време, а да се обърнете към репродуктивна клиника, която да ви изготви документи за кандидатстване по Фонда за асистирана репродукция.

# 69
  • Мнения: 5 096
Здравейте,момичета. С мъжа ми правим от 2 години опити за бебче,като миналия октомври имах неуспешна бременност и 2-3г.с направих спонтанен аборт. След това си пуснах всички хормони профилактично, но всичко излезе в норма... Затова миналата седмица записах час на.мъжа ми за спермограма и доколкото разбрах не е.добър... Докторът е казал на.мъжа ми че могло да е от стрес или притеснение, след 2-3 месеца пак да направи повторно изследване, но все пак... какво мислите възможно ли е нормално успешно забременяване или ще се.наложи инсеминация или ин витро..?


Трябва ви още една спермограма минимум месец след тази , за да кандидатствате по фонда. Има добавки , с които може да подобрите евентуално показателите, но първо потърсете причина за този резултат.

# 70
  • Мнения: 13
Здравейте, при разширена спермограма резултата на мъжа ми е : Концентрация на сперматозоидите - под нормите, сперматозоиди с добра подвижност - 15%
(норма: ≥ 25%), сперматозоиди с добра морфология - 3.8% (норма: ≥ 4%). Откриват се
основно дефекти в големината и формата на главичката. Концентрация на кръгли клетки в
еякулата - 2.5 мил/мл ( норма < 5 мил/мл). Може ли да споделите дали има варианти за естествено или ин витро оплождане? Благодаря Simple Smile

# 71
  • Мнения: 5 096
Здравейте, при разширена спермограма резултата на мъжа ми е : Концентрация на сперматозоидите - под нормите, сперматозоиди с добра подвижност - 15%
(норма: ≥ 25%), сперматозоиди с добра морфология - 3.8% (норма: ≥ 4%). Откриват се
основно дефекти в големината и формата на главичката. Концентрация на кръгли клетки в
еякулата - 2.5 мил/мл ( норма < 5 мил/мл). Може ли да споделите дали има варианти за естествено или ин витро оплождане? Благодаря Simple Smile
Историята познава всякакви случаи, т.е. и с доста по-лоша спермограма са се случвали чудеса и са забременявали момичетата естествено. Иначе с тези показатели може да кандидатствате по фонд за ин витро. В репродуктивна клиника ли е пускана спермограмата?

# 72
  • Мнения: 13
Да, в репродуктивна клиника е правена.

# 73
  • Мнения: 726
Какви са ни шансовете за естествено забременяване с тази спермограма?
Проблемът е, че нямам 1-2 години, а трябва да забременея до 6 месеца, защото тъкмо ме оперираха от ендометриоза и може да се върне. Лекарката ни посъветва още 6 месеца естествени опити и после инвитро. Аз се чудя изобщо дали може да стане с такава морфология и подвижност?


# 74
  • Мнения: 34
Здравейте момичета,
на моя мъж днес му правиха спермограма обаче преди 2 дни изпи 2 чашки бира. Забрави, че не трябва и исках да попитам проблем ли е защотото ние попитахме лекарката, но тя нямаше никакво отношение и не ни обясни абсолютно нищо. По принцип до колкото знаем след еякуация веднага трябва да се изследва, докато са качествени спермазоидите, а тя отишла на кафе наща. Чакахме я над 15 мин. и спермата се втечни попитахме я дали е проблем, а тя каза, че не е. ИЗОБЩО НЕ СМЕ ДОВОЛНИ ОТ ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ. Един лекар трябва да общува с теб, да разбере проблема ти, а не да се прави на голямата работа само защото си седи на столчето и не прави нищо.
Момичета предложете ми някоя лаборатория в Пловдив, че ми писна вече от такива хора и такова отношение.
Благодаря, предварително!

Общи условия

Активация на акаунт