МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 15

  • 43 580
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 164
При нас проблемът са автоимунни заболявания, но и заушка е карал моят мъж, като тийнейджър. Уроложката изрично го попита и отбеляза това. Просто лошо стечение на обстоятелствата.

# 706
  • Мнения: 1 073
За съжаление заушката е мнооого често срещана причина за репродуктивни проблеми. Така, че има голямо значение този факт, да. Говорете с уролог-андролог. Успех

# 707
  • Мнения: 5 096
.
Здравей там е работата, че удара от тези изследвания е много голям, защото той никога не е пушил, алкохол пие много рядко, и то по малко , ходи на фитнес поне три пъти седмично храни се здравословно, пие хранителни добавки от рода на Омега, магнезии и мултивитамини. Не е пълен, има го момента обаче, че като малък е бил доста едър и през 20 те си години е отслабнал близо с 40  килограма. Последните 5 години теглото му е постоянно , варира с две-три кила нагоре или надолу, което според мен е нормално. Забравих да кажа, ме не е пил хранителни добавки за отслабване или каквито и да е там произволни на тях. От майка му знам, че е боледувал от заушка като малък, което пък изобщо не знам дали изобщо има връзка с лошите показатели.
[/quote]
С тази диагноза и още една СГ , правена поне месец след първата в друга ин витро клиника може да кандидаствате по фонда за ин витро с мъжки фактор.

# 708
  • Мнения: 128
Здравейте, момичета. Аз съм почти на края на стимулацията, но днес разбрахме,че мъжа ми май има Ковид. Не сме заедно т.е той си е в нас аз съм в друг град където правим процедурите. Интересува ме дали ще замразят фуликулите или всичко отива на вятъра?
зависи какво правите някъква процедура или само симулация
В Процедура сме. Тези дни ще ми бъде пункцията.
ами нямам опит но мисля че би трябвало да ги замръзят наи много да си платиш отделно за да ги замръзят но наи добре попитаи  доктора които посещавате

# 709
  • Мнения: 241
При нас е същата диагноза ,намален брой сперматозоиди както и много нисък процент морфология. Заушката е фактор защото и моят мъж я е карал на времето. Бяхме и на андролог,но ни казаха разширена вена, почти всички мъже са я имали и трябвало операция. На този етап няма да правим такава операция  защото съм склонна да вярвам,че може да стане по-зле и не е изключено като вариант. Моят мъж приема Полукс форте , трибестан и спимен, вече около 2 месеца и половина , скоро сме на изследване и ще видим резултата, дано има малко подобрение. Той не пуши и не пие, храним се здравословно, доколкото можем и спортуваме и двамата. Нямаме залежал начин на живот. Успех!

# 710
  • Мнения: 1 073
Beny, ММ се оперира от варикоцеле (разширената вена) подобри се много СГ-то. Чакаме бебе вече, аз бих те посъветвала да я махне. Успех ❤

# 711
  • Мнения: 5 096
Аз си мисля , че с варикоцеле няма да има особено подобрение с добавки.

# 712
  • Мнения: 241
Beny, ММ се оперира от варикоцеле (разширената вена) подобри се много СГ-то. Чакаме бебе вече, аз бих те посъветвала да я махне. Успех ❤

Много се радвам, честито! Живи и здрави да сте и всичко да е наред. Но мисля,че всичко е строго индивидуално, чела съм и съм слушала,че не винаги всичко клони в положителни резултати. Вие при д-р Кацаров ли се оперирахте?

# 713
  • Мнения: 1 073
Благодаря много 🥰, дай Боже.
Да, при Кацаров мина интервенцията. ММ беше констатиран с варикоцеле от 3 ма лекари, всички казаха, че ще трябва операция. 1 в казармата (както сигурно при повечето се случва) и 2ма, когато започна голямата борба. Наистина подобрение след 5 месеца беше огромно - нормозооспермия. 1 година след премахването на варикоцелето (3-та степен) аз забременях, вероятно можеше и по-скоро да стане, но се откриха неща и при мен, та трябваше и там да се маха.

# 714
  • Мнения: 241
Благодаря много 🥰, дай Боже.
Да, при Кацаров мина интервенцията. ММ беше констатиран с варикоцеле от 3 ма лекари, всички казаха, че ще трябва операция. 1 в казармата (както сигурно при повечето се случва) и 2ма, когато започна голямата борба. Наистина подобрение след 5 месеца беше огромно - нормозооспермия. 1 година след премахването на варикоцелето (3-та степен) аз забременях, вероятно можеше и по-скоро да стане, но се откриха неща и при мен, та трябваше и там да се маха.
Страхотно, реално сте забременяла по естествен начин ,не с процедура нали така?

# 715
  • Мнения: 1 073
Да, да! Само с лека стимулация (от първия път) , защото съм с една тръба и поликистозен яйчник.
Но не сме стигали нито до инсеменация, нито ин витро.

# 716
  • Мнения: 78
На етап предстоящо инвитро и вече получена заповед, едва ли има смисъл от операция, предполагам че тези които си дават още поне година опити със сигурност ще помогне. Ние вече чакаме другия месец да започваме процедурата и се надявам с ИКСИ метода да имаме успех въпреки лошата спермограма.

# 717
  • Мнения: 804
Както писах по - напред в темата и ние имаме подобрение в спермограмата 1 г. след операция от варекоцеле трета степен. Морфология от 1/4% на 9 %.  Също и в другите показатели. Сега карам.мъжа, да си я павтори и в още една клиника, тъй като съм чувала, че в ин - витро клиника София завишавали стойностите.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 20:48 от Kari_Di

# 718
  • гр. София
  • Мнения: 564
Момичета, само с лоша морфология, под референтни те стойности, кандидатства ли се по фонда?

# 719
  • Мнения: 804
Ние като кандидатсвахме трябваше да са два от показателите под норма, но това беше преди година. Нека да споделат момичетата с по - актуална информация.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт