Математически турнири 1-4 клас. Тема №57

  • 59 951
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 285
Питане относно Олимпиадата по математика, тъй като изобщо не съм наясно. В един от публикуваните протоколи от софийско училище е записано, че СМГ ще бъде домакин на областния кръг. Има ли някаква официална информация по въпроса и дали това ще е единственият домакин?

# 721
  • Мнения: 7 128
Миналата година имаше 4 училища-домакини на областната олимпиада за четвъртокласниците. СМГ не беше сред тях. Те публикуваха резултатите.

# 722
  • Мнения: X
Вероятно СМГ е координатор. Домакините могат да да повече от един.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 1 003
Здравейте.
Извинявайте, но моля, ако някой има дете в 3ти клас, записано на курсовете на СМГ тази година, да ми помогне. Търся по кой сборник решават задачи., освен Немо. Знам, че е розов. Благодаря. Може на лично да ми пишете, за да не занимаваме всички тук Simple Smile

# 724
  • София
  • Мнения: 1 930
Здравейте.
Извинявайте, но моля, ако някой има дете в 3ти клас, записано на курсовете на СМГ тази година, да ми помогне. Търся по кой сборник решават задачи., освен Немо. Знам, че е розов. Благодаря. Може на лично да ми пишете, за да не занимаваме всички тук Simple Smile
Този ползвах моя син миналата година

# 725
  • Мнения: 1 829
И тази година е същият учебник.

# 726
  • Мнения: 356
Някой има ли идея грамоти за колко точки получава дете, явило се на Иван Салабашев, че от съобщението не става ясно. Детето е 2 клас.

# 727
  • Мнения: 2 285
Някой има ли идея грамоти за колко точки получава дете, явило се на Иван Салабашев, че от съобщението не става ясно. Детето е 2 клас.

Какво пише на грамотата? Ако пише " за максимален резултат", значи е за 60 т.
Надолу са за отлично представяне. Не знам до колко точки, обаче.
Точките на всички участвали са публикувани на сайта.

# 728
  • Мнения: 6 323
Може ли да попитам за КМС, че нещо не разбрах, какво значи вътреучилищно - всяко училище ще си прави своя класация на явилите се в него деца ли? Ще има ли обща класация за всички?

# 729
  • Мнения: 29 938
Детето ще може да се яви на състезанието, ако в неговото училище се организира такова. Досега винаги е било провеждано в 125 СУ и още 2-3 училища на територията на София, плюс поне по едно в големите градове. Заради пандемията това се отменя тази организация.

# 730
  • Мнения: 6 323
Да, това го бях разбрал, ама класацията ще е обща за всички, нали? Извинявам се за тъпия въпрос, но точно това не ми беше станало много ясно.

# 731
  • Мнения: 29 938
Би трябвало. Обаче не е ясно...
Черноризец Храбър също бяха казали, че ще има общо класиране на присъствено явилите се, но нямаше.

# 732
  • Мнения: X
На " Черноризец Храбър" не е имало официално обобщено класиране за страната, поне откакто аз го следя.
Съобщението е: Учениците, участвали в онлайн състезанието, няма да бъдат класирани.
Тоест, не участват в класирането за градовете, в които състезанието беше проведено присъствено. То и там класиране обикновено няма. Само списък по азбучен ред. През предходни години имаше награждаване от организаторите по места. За София, малко по-авторитетно.

# 733
  • Мнения: 433
За КМС на сайта на СМБ - секция Изток има следното съобщение: http://iztok-smb.com/ . Вероятно същото важи и за другите секции.

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 366
Миналата година имаше 4 училища-домакини на областната олимпиада за четвъртокласниците. СМГ не беше сред тях. Те публикуваха резултатите.

Разпределят учениците според района на училището, което представят.
А СМГ е домакин, но за ученици от 8-ми до 12-ти клас. Голямото ми дете се явява там.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт