Ученически пособия за първи клас

  • 25 478
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 272
Вчера ни беше родителската среща. Казаха ни да купим по 8 тетрадки с тесни и широки редове и с големи квадратчета. И тетрадките, и учебниците трябва да са подвързани / по наша преценка с какво/. Казаха ни да купим черни моливи /меки/, цветни моливи, сметало, букви, цифри, пръчици, темперни бои, четки - обли и плоски, гуменки или маратонки за физическото и анцунг, гланцово блокче, ножичка, блок №4. Важното е на децата да им се купи здравна карта или да се вземе тази от градината, за да са отбелязани в нея ваксинациите и алергии на детето, ако има такива.
В нашето училище - 23-то - часовете на първокласниците започват в 8,30 ч. и през цялата година ще са първа смяна. Другото интересно е, че само за първокласниците ще има ваканция от 9 до 12 ноември включително Simple Smile Часовете са с продължителност 35 мин. Споделете и вие впечатления и изисквания от родителските срещи.

# 31
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте и от мен!Ние също сме първокласници,вчера имахме родителска среща,за да уточним подробностите около първият учебен ден!На нас ни дадоха списък със задължителните неща,които трябва да купим,трябват ни и пластмасови букви и цифри!Никои не е споменал за тях,дали ги има и в Метро или да ги търся по книжарниците newsm78.Еми, ако някои знае моля да ми каже!Успех на всички!

# 32
  • Мнения: 2 274
Здравейте и от мен!Ние също сме първокласници,вчера имахме родителска среща,за да уточним подробностите около първият учебен ден!На нас ни дадоха списък със задължителните неща,които трябва да купим,трябват ни и пластмасови букви и цифри!Никои не е споменал за тях,дали ги има и в Метро или да ги търся по книжарниците newsm78.Еми, ако някои знае моля да ми каже!Успех на всички!
   Миналата година в Метро имаше комплекти: дъска за пластелин с ножчета, букви и цифри и 2 пакетчета с пръчици! Комплекта беше към 3,50лв. би трябвало и тази година да ги има, но на нас нали не ни трябват, та не съм гледала за тях като пазарувахме за 2 клас!
   Lea, на нас по 12 тетрадки не ни стигнаха! Много съм взискателна явно, но доста често се налагаше да късам листа  Crazy, а и като си оставиш по една за упражнения в къщи...! Иначе и при нас миналата година в 39-то беше така  Peace!
     Лека учебна година на първолаците и на техните майки   bouquet!

# 33
  • Мнения: 1 492
irka7 видях буквите в Метро, но бяха в комплект /букви,цифри,пръчици по математика,дъска с ножче и пластелин/.  Но питай по книжарниците, почти във всяка ги има по отделно. Успех на първолака.

# 34
  • Мнения: 1 492
benighted ех, ама си бърза Hug

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И ние сме с първокласник тази година, но родителската ни среща ще е на 13.09. Купила съм доста от нещата, които като гледам навсякъде са стандартни, но се причудвам още за темперните бои. Докато обикалях за някои дребни покупки/тетрадките, блокчетата и другите основни неща купих от метро/ разглеждох и темперните бои, но видях, че са 2 вида - едните са течни в бурканчета, а другите са като тези, които бяха по мое време - в тубички. Какви точно купувате вие, защото аз много се чудя. От една страна тези в бурканчетата са по-удобни за рисуване, но са със шест цвята, от друга тези в тубичките са с по 12 цвята, но пада едно мацане докато ги извадиш от тубичката. Незнам.

# 36
  • Мнения: 1 492
Ооо, задължително бурканчета, иначе рискуваш всеки път да сте с нови тубички/изстискват ги на веднъж/ а и  дрехите....

# 37
  • Мнения: 525
Съветвам ви неща като темперни бои,флумастери и пластелин да купувате тогава,когато го поискат в училище,зощото те изсъхват,а може и въобще да не потрябват.

# 38
  • Мнения: 2 768
Аз пък съм затруднена с избора на екип за физическо  Sad Искам да е спортен, готова съм да дам и повече пари, но да е качествен, не от 20лв, а употреба 2 седмици  Confused Обиколих спортните магазини във Варна, но без успех. Някой да е мяркал (и в София) хубави спортни екипи номер 122-128?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
По въпроса за пръчиците - продават се в книжарниците. На нас учителката изрично ни каза, че преминават направо към темперни бои, т.е. да не купуваме водни. Задължително е да си носят найлон, когато имат рисуване. Аз лично съм купила бои в тубички. Общо взето, учителката каза да не се тревожим, защото винаги всичко може да се намери по книжарниците и когато потрябва нещо, тя ще ни казва.

# 40
  • София
  • Мнения: 223
Благодаря ви за бързите отговори  bouquet

# 41
Вчера ни беше родителската среща. Казаха ни да купим по 8 тетрадки с тесни и широки редове и с големи квадратчета. И тетрадките, и учебниците трябва да са подвързани / по наша преценка с какво/. Казаха ни да купим черни моливи /меки/, цветни моливи, сметало, букви, цифри, пръчици, темперни бои, четки - обли и плоски, гуменки или маратонки за физическото и анцунг, гланцово блокче, ножичка, блок №4. Важното е на децата да им се купи здравна карта или да се вземе тази от градината, за да са отбелязани в нея ваксинациите и алергии на детето, ако има такива.
В нашето училище - 23-то - часовете на първокласниците започват в 8,30 ч. и през цялата година ще са първа смяна. Другото интересно е, че само за първокласниците ще има ваканция от 9 до 12 ноември включително Simple Smile Часовете са с продължителност 35 мин. Споделете и вие впечатления и изисквания от родителските срещи.

lea, а защо ще почиват от 9 до 12 ноември ?
Нашата род. среща ще е чак във вторник.

# 42
Аз пък съм затруднена с избора на екип за физическо  Sad Искам да е спортен, готова съм да дам и повече пари, но да е качествен, не от 20лв, а употреба 2 седмици  Confused Обиколих спортните магазини във Варна, но без успех. Някой да е мяркал (и в София) хубави спортни екипи номер 122-128?

eta, аз купих на моята дъщеря от City Center -a , там има само един детски магазин, на 1-вия етаж, ама му забравих името. Комплекта беше 40 лв. имаше и в розово, и в синьо. Иначе пак там по спортните магазини имаше хубави екипи, ама не знам дали е останало нещо.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 272
Iko, може би тази междинна ваканция между 9 и 12 ноември я дават, за да не се налага децата да чакат Коледната. Все пак са малки и имат нужда от почивка, за да свестят малко след първоначалния шок, знам ли...Тази ваканция е само за първолаците. Друг неучебен ден е естествено, 1 ноември. Почива се и между сроковете - от 8 до 11 февруари, и пролетната ваканция - от 1 до 10 април.

# 44
Е, непременно ще попитам тогава на нашата род. среща. Просто не бях чувала, та затова. Иначе за ваканциите между сроковете и празниците е ясно.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт