Ученически пособия за първи клас

  • 25 469
  • 83
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте
Ще имам първокласничка тази година и доста се вълнувам и колебая какво точно да купя.
Бихте ли споделили опит. Не знам дали да купя голям несесер с моливи, флумастери и т.н. или
отделно  /гледам някакви несесери с по 38 и 50 части в Метро поща, но ми се столуват много евтини 7- 8 лв .../ От кои марки сте доволни и изобщо струва ли си да се купува нещо по-скъпо като половината неща ще ги изгубят или съсипят

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят съвет е да не избързваш с крупните покупки. Вземи нещо да има на първо време, а после ще се ориентираш какво точно и колко &#769и е необходимо и какво се изисква.
 Ти си познаваш детето, но повечето деца в първи клас все още нямат изградени навици да си прибират всички вещи след използване, да не ги забравят и т.н. и много се губят. Спомням си навремето баща ми донесе 500 химикалки в къщи и каза "Дано не ме занимавате с тези работи поне няколко години" - Да, ама само за една година тези химикалки свършиха.

# 2
Предлагам ти да вземеш 50 частовото, вземи тетрадки. Избери дали ще вземаш блок или скицник, за малките блока е по-удобен. Не се навивай да взимаш скъпи неща. Другия вариант е да се опиташ да ги приучиш за около 20 дни, но трудно...

# 3
От опит мога да препоръчам несесер от магазин Бонжур - съвсем не е скъп, разтваря се като книга, с цип, има размери около 20/30см, в едната половина подреждаме 3 химикалки и флумастери от 7-8 цвята, в другата половина 2 черно-бели и  цветните моливи, линия - къса, триъгълник, гума, малка ножичка, острилка, малко флаконче със сухо лепило. Много е практичен за ежедневно носене в раницата - не прави обем. За рисуване трябват водни бои с четки, пастели, скицници. От Метро можете да вземете по един стек тетрадки с тесни и широки редове, с големи  квадратчета, скицници, пластелин с дъска, нож и фигурки, гланцови блокчета. Което от тези неща ви остане неупотребено, ще употребите във втори клас. В същия магазин са и химикалките, цветните моливи, флумастерите.
Пожелавам ви успешна учебна година и отлични оценки!

# 4
Мда. Единственото за което не съм съгласна е стека тетрадки - взех на дъщеря ми два стека тетрадки със Мечо Пух за втори (или май трети беше) клас. Почти нямаше ден в който да не обърка тетрадките си и накрая взехме нови.  Naughty

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, да и аз съм за Метро  Peace. Има всичко и отдавна пуснаха стоките за ученици. Отивай сега, че после става пълен хаос, особено около 15.09.

Аз съм за обикновен несесер, отварящ се като книга. От едната страна за моливи и химикалки (макар, че в 80% от уч. време в 1-ви клас се пише само с молив), а от другата - флумастри (съвсем ненужни, според мен). Аааа, има ластичета за захващане на гума и острилка. На Лейнц (ако правилно го пиша) е и преди 2ч. го изпрах. Щерката започва 3-та уч. година с него.

П.П: Чери - етикети не ползвате ли?  newsm78

# 6
Мда. Единственото за което не съм съгласна е стека тетрадки - взех на дъщеря ми два стека тетрадки със Мечо Пух за втори (или май трети беше) клас. Почти нямаше ден в който да не обърка тетрадките си и накрая взехме нови.  Naughty
В първи клас тетрадките не могат да се объркат, защото тези по писане и по математика са с различни илюстрации, после в един стек има 10 тетдрадки,  по-голяма част се употребяват по предназначение, част за упражнения, може и някоя да остане, но съвсем не се изхвърля - в началото на втори клас повечето деца все още пишат в тесни и широки редове и в широки квадратчета.

# 7
  • София
  • Мнения: 454
Много благодаря за отговорите
 Искам да попитам и дали въобще са нужни флумастри, използват ли ги някъде изобщо и всеки ден ли?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...дали въобще са нужни флумастри, използват ли ги някъде изобщо и всеки ден ли?

Не - не се ползват. Цветни моливи и/или пастели - да. Но флумастри, категорично не. Освен за да си оцветяват децата в своб. им време.

# 9
  • Мнения: 1 492
Аз купих несесера от 10 лв. дето сега е в брошурите на Метро. Доста тежичък ми изглежда, но пък всичко се събира в него. Взех 2 стека тетрадки - с тесни и широки редове и с квадратчета. Малкия си избра на спайдермен. Купих пак от там комплект моделин, дъска, ножче, също и стек подварзий.
Бях купила преди това отделно моливите и флумастрите, но не ме притеснява.Като се изхабят тези от несесера ще ги подменя, пък и в къщи може да си рисува.
Купи и хубави моливи за писане.

# 10
Хм, не мисля, че фулмастрите не се позват - повечето хартии на учебници са матови, иди пиши на тях с моливи Wink
И какъв е тоя несесер от 10 лв., че каката ме навива за нов за 5ти клас.
И ползваме етикети, но общо взето се бъркаше... Money

# 11
  • Мнения: 1 492
Чери, ето ти несесера от 10 лв.
и другия по-евтиния, но ми се струва по-нестабилен,не знам.
 

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И аз ще имам първокласничка и много ме вълнува темата.
На нас ни дадоха списък за нещата които ще са необходими
значи: тетрадки по писане и математика, блок за рисуване, гланцов блок, ножица, моливи цветни и обикновени, гума, водни бои и четки за рисуване. Решила съм повечето неща да ги купя от Метро или друга борса. Тетрадки ще купя по 10 броя от вид мисля,че ще стигнат поне за първия срок , 2-3 блокчета и един несесер от тези с един или два ципа.

# 13
  • Мнения: 1 492
И аз ще имам първокласничка и много ме вълнува темата.
Нас ни вълнува повече и от децата май Grinning. Поне при нас е така.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 654
Тази година ще сме 2 клас Hug От опит бих ти препоръчала да вземеш на първо време тетрадки с тесни и широки редове, с големи квадратчета, блокчета №4. Ние купихме несесер на Габол и съм доволна/от Бонжур/. Има прекрасни несесери, но голяма част от тях са много тежки. Раниците им са все пълни и е добре да слагаш само нужното. В началото пишат с черен молив-най-доволни сме от Фабер Кастел, по-мек напр.2В. Цветните моливи на Фабер Кастел също са много добри. Засега това се сещам...

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
При нас на първата родителска среща госпожата ни каза, какво точно ще трябва .Имаше в списъка неща, като номерата на четките за рисуване, с каква химикалка ще пишат и т.н. Някъде децата пишат само с молив. Може би трябва да изчакате родителската ,не знам.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И аз ще имам първокласничка и много ме вълнува темата.
Нас ни вълнува повече и от децата май Grinning. Поне при нас е така.
наистина е така

# 17
  • Мнения: 168
  Пък мен най-много ме вълнува въпроса каква раница да му избера на моя първокласник newsm78-да е здрава,да побира повечко неща и най-важното-ортопедична.Колкото до другите неща,мисля да изчакам началото на септември-обикновено тогава правят родителски срещи и конкретния учител си казва изискванията Stop

# 18
  • Мнения: 667
Изчакай с някои от покупките до първата родителска среща. Моята дъщеря в първи клас например писа в тетрадки с малки квадратчета. Тези с големи ни трябваха за звуковите модели 1-2бр.само за цялата година.
За сега може да купите чантата - има огромно разнообразие, несесер /както са казали преди мен по-лекичък, тези с многото части са неподходящи за първокласници, аз съм много  доволна от едни от Метро Lerliz с дебели моливи, линийка, острилка. ..Т.к. моливите са дебели, по-бавно се затъпяват./, боички, четки, гланцово блокче, блок №4, ножичка, тетрадки с тесни и широки редове.

Добре си спомням колко се вълнувах от първия учебен ден на дъщеря ми.  Моят съвет е да изберете раничката с детето, даже и  другите неща. За децата това също е много вълнуващо. Успех

# 19
  • Мнения: 2 274
   Ако не сте купили още раница гледай да е с твърд ортопедичен гръб!
   Моливникът да е малък, колкото за 2 химикала, молив, гума и острилка! Учебниците им са толкова огромни, че ще се чудиш от кое да спестиш няколко грама и обем, за да му е по леко на детето!
   Ние юни преди септември да започнем 1 кл. имахме родителска среща на която ни казаха какво ще е необходимо на първо време! Цветни моливи-2 кутии / 12 и 24 цвята /, боички, пластелин с дъска и ножчета, ножичка, взехме един стек -10 бр. блок 4, един стек-12бр тетрадки с тесни и широки редове и един стек-12бр. тетрадки с големи квадратчета, четки за рисуване -- 2 плоски и 2 кръгли, но вече не помня кои номера! Вземи и един пакет с повече моливи НВ и един с химикали, защото от личен опит - децата много ги губят  Mr. Green! А, да - трябваха ни и цветни химикали за звуковите модели и една тетрадка с бели листа по роден край, за да си рисуват разни задачки в нея!
   Дано съм ти помогнала с нашия опит! Само да знаеш по Домашен бит колко още работи ще ви трябват, но това ще разбереш през годината  Wink!
   Лека и успешна учебна година и на двете ви / щото и мама ще е първи клас  Mr. Green /!

# 20
  • Мнения: 3 405
Несесера ни го подариха. Не беше оборудван, но и аз не съм доволна от пълните несесери. Допълнително му купихме флумастри, моливи, химикалки, линийка, ножичка, острилка, гумичка.
Боички купувах на няколко пъти през годината.
Не се презапасявай, в книжарниците има всичко през цялата година. Ние започнахме с 3 тетрадки по писане и 3 по математика и една с чисто бели листи, малка, после набавяхме.
Подариха  ни също много от пособията.
Четките са номер 2 и 4.

# 21
  • Мнения: 253
Купихме раница на Gabol,защото ни я препоръчаха мами с опит.Те са с ортопедичен гръб и били много здрави.Има различни размири и модели.А за останалите неща ще изчакам родителската среща,която ще е в началото на месеца.

# 22
  • Мнения: 2 768
Като начало купих раница, тетрадки, моливи за писане, блок 4, скицник, гланцови блокчета и това е май  newsm78
Останалите пособия за рисуване смятам да купя след родителската среща, защото ми казсаха, че всеки учител си имал изисквания за тях.

Виж за несесер съм в чуденка, има един малък, като кутийка, може би него ще ползва на първо време. Но учителката от занималнята ми каза, че в учебните тетрадки ще пишат и с цветни моливи и флумастри, така че ще трябва да харесам (което е по-трудното) и купя от големите.

За да не си бърка тетрадките по математика и български, ми дадоха идея да взема прозрачни цветни пликова за документи и предвариелно да ги подреждам в тях. Така ще е по-прегледно в раницата, няма да се мачкат и късат.

# 23
  • Мнения: 2 768
Един друг въпрос ме вълнува, с какво играят сега децата физическо?
Анджи, помагай!  Flutter

# 24
  • Мнения: 3 405
Да, това с папките за документи е чудесно хрумване. Ники имаше различни по цвят за всеки предмет.
ето такива … 80;те

Физическо играят с анцунг и бяла тениска + маратонки. За салона също, там може с гуменки. Шорти не са ни искали. Горнището на анцунга го свалят, когато е топло.

# 25
  • Мнения: 2 274
Един друг въпрос ме вълнува, с какво играят сега децата физическо?
Анджи, помагай!  Flutter
   Не съм Анджи, но да кажа  Mr. Green! Моят син като беше топло играеше с тениска, къси панталони и кецове, а в зимните дни - с анцунг, тениска и кецове  Peace!

# 26
  • Мнения: 356
Здравейте момичета,
и аз ще имам първокласничка септември и много се вълнувам. Още не съм правила покупки, защото искам да го направим двете с първокласничката. По написаното от вас оставам с впечатление, че на всички ви децата ще бъдат на полудневно обучение ( тогава наистина големината на раницата и тежестта на несесера са от голямо значение). Моята дъщеря ще е на целодневно обучение, защото и двамата със съпруга ми работим. Когато са по цял ден раниците и пособията им не остават ли в училище?

# 27
  • Мнения: 2 274
Здравейте момичета,
и аз ще имам първокласничка септември и много се вълнувам. Още не съм правила покупки, защото искам да го направим двете с първокласничката. По написаното от вас оставам с впечатление, че на всички ви децата ще бъдат на полудневно обучение ( тогава наистина големината на раницата и тежестта на несесера са от голямо значение). Моята дъщеря ще е на целодневно обучение, защото и двамата със съпруга ми работим. Когато са по цял ден раниците и пособията им не остават ли в училище?
  Какво ще рече целодневно  newsm78? Моят син след обяд беше на занималня, но тя е до 17:00! Детегледачката го прибираше към 15-15:30! Носеше си всичко в къщи! Единствените неща които му стояха в училище бяха нещата по рисуване и един конструктор с който работеха от време на време по Домашен бит!
   Според мен по-добре попитай в училището! Peace

# 28
  • Мнения: 1 492
Мамчета, докато обикаляхте по книжарниците, случайно да сте виждали раница с Костенурките нинджи, че 15 си дойде, а моят син много иска такава раница.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес,купих      несесерите за първият учебен денОказаха се  с  флумастери,моливи,гумичка,линийка,дори имаше   транспортир.От около месец ги бях харесала,но ги нямаха в магазина.Снощи ми се обади позната ,че са ги получили.Цената беше 4.00лв.Купила съм и тетрадки,гланцово блокче,и блок 4.Имаме и раници.Новата родителска среща е на 12.09.Дотогава.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 272
Вчера ни беше родителската среща. Казаха ни да купим по 8 тетрадки с тесни и широки редове и с големи квадратчета. И тетрадките, и учебниците трябва да са подвързани / по наша преценка с какво/. Казаха ни да купим черни моливи /меки/, цветни моливи, сметало, букви, цифри, пръчици, темперни бои, четки - обли и плоски, гуменки или маратонки за физическото и анцунг, гланцово блокче, ножичка, блок №4. Важното е на децата да им се купи здравна карта или да се вземе тази от градината, за да са отбелязани в нея ваксинациите и алергии на детето, ако има такива.
В нашето училище - 23-то - часовете на първокласниците започват в 8,30 ч. и през цялата година ще са първа смяна. Другото интересно е, че само за първокласниците ще има ваканция от 9 до 12 ноември включително Simple Smile Часовете са с продължителност 35 мин. Споделете и вие впечатления и изисквания от родителските срещи.

# 31
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте и от мен!Ние също сме първокласници,вчера имахме родителска среща,за да уточним подробностите около първият учебен ден!На нас ни дадоха списък със задължителните неща,които трябва да купим,трябват ни и пластмасови букви и цифри!Никои не е споменал за тях,дали ги има и в Метро или да ги търся по книжарниците newsm78.Еми, ако някои знае моля да ми каже!Успех на всички!

# 32
  • Мнения: 2 274
Здравейте и от мен!Ние също сме първокласници,вчера имахме родителска среща,за да уточним подробностите около първият учебен ден!На нас ни дадоха списък със задължителните неща,които трябва да купим,трябват ни и пластмасови букви и цифри!Никои не е споменал за тях,дали ги има и в Метро или да ги търся по книжарниците newsm78.Еми, ако някои знае моля да ми каже!Успех на всички!
   Миналата година в Метро имаше комплекти: дъска за пластелин с ножчета, букви и цифри и 2 пакетчета с пръчици! Комплекта беше към 3,50лв. би трябвало и тази година да ги има, но на нас нали не ни трябват, та не съм гледала за тях като пазарувахме за 2 клас!
   Lea, на нас по 12 тетрадки не ни стигнаха! Много съм взискателна явно, но доста често се налагаше да късам листа  Crazy, а и като си оставиш по една за упражнения в къщи...! Иначе и при нас миналата година в 39-то беше така  Peace!
     Лека учебна година на първолаците и на техните майки   bouquet!

# 33
  • Мнения: 1 492
irka7 видях буквите в Метро, но бяха в комплект /букви,цифри,пръчици по математика,дъска с ножче и пластелин/.  Но питай по книжарниците, почти във всяка ги има по отделно. Успех на първолака.

# 34
  • Мнения: 1 492
benighted ех, ама си бърза Hug

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И ние сме с първокласник тази година, но родителската ни среща ще е на 13.09. Купила съм доста от нещата, които като гледам навсякъде са стандартни, но се причудвам още за темперните бои. Докато обикалях за някои дребни покупки/тетрадките, блокчетата и другите основни неща купих от метро/ разглеждох и темперните бои, но видях, че са 2 вида - едните са течни в бурканчета, а другите са като тези, които бяха по мое време - в тубички. Какви точно купувате вие, защото аз много се чудя. От една страна тези в бурканчетата са по-удобни за рисуване, но са със шест цвята, от друга тези в тубичките са с по 12 цвята, но пада едно мацане докато ги извадиш от тубичката. Незнам.

# 36
  • Мнения: 1 492
Ооо, задължително бурканчета, иначе рискуваш всеки път да сте с нови тубички/изстискват ги на веднъж/ а и  дрехите....

# 37
  • Мнения: 525
Съветвам ви неща като темперни бои,флумастери и пластелин да купувате тогава,когато го поискат в училище,зощото те изсъхват,а може и въобще да не потрябват.

# 38
  • Мнения: 2 768
Аз пък съм затруднена с избора на екип за физическо  Sad Искам да е спортен, готова съм да дам и повече пари, но да е качествен, не от 20лв, а употреба 2 седмици  Confused Обиколих спортните магазини във Варна, но без успех. Някой да е мяркал (и в София) хубави спортни екипи номер 122-128?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
По въпроса за пръчиците - продават се в книжарниците. На нас учителката изрично ни каза, че преминават направо към темперни бои, т.е. да не купуваме водни. Задължително е да си носят найлон, когато имат рисуване. Аз лично съм купила бои в тубички. Общо взето, учителката каза да не се тревожим, защото винаги всичко може да се намери по книжарниците и когато потрябва нещо, тя ще ни казва.

# 40
  • София
  • Мнения: 223
Благодаря ви за бързите отговори  bouquet

# 41
Вчера ни беше родителската среща. Казаха ни да купим по 8 тетрадки с тесни и широки редове и с големи квадратчета. И тетрадките, и учебниците трябва да са подвързани / по наша преценка с какво/. Казаха ни да купим черни моливи /меки/, цветни моливи, сметало, букви, цифри, пръчици, темперни бои, четки - обли и плоски, гуменки или маратонки за физическото и анцунг, гланцово блокче, ножичка, блок №4. Важното е на децата да им се купи здравна карта или да се вземе тази от градината, за да са отбелязани в нея ваксинациите и алергии на детето, ако има такива.
В нашето училище - 23-то - часовете на първокласниците започват в 8,30 ч. и през цялата година ще са първа смяна. Другото интересно е, че само за първокласниците ще има ваканция от 9 до 12 ноември включително Simple Smile Часовете са с продължителност 35 мин. Споделете и вие впечатления и изисквания от родителските срещи.

lea, а защо ще почиват от 9 до 12 ноември ?
Нашата род. среща ще е чак във вторник.

# 42
Аз пък съм затруднена с избора на екип за физическо  Sad Искам да е спортен, готова съм да дам и повече пари, но да е качествен, не от 20лв, а употреба 2 седмици  Confused Обиколих спортните магазини във Варна, но без успех. Някой да е мяркал (и в София) хубави спортни екипи номер 122-128?

eta, аз купих на моята дъщеря от City Center -a , там има само един детски магазин, на 1-вия етаж, ама му забравих името. Комплекта беше 40 лв. имаше и в розово, и в синьо. Иначе пак там по спортните магазини имаше хубави екипи, ама не знам дали е останало нещо.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 272
Iko, може би тази междинна ваканция между 9 и 12 ноември я дават, за да не се налага децата да чакат Коледната. Все пак са малки и имат нужда от почивка, за да свестят малко след първоначалния шок, знам ли...Тази ваканция е само за първолаците. Друг неучебен ден е естествено, 1 ноември. Почива се и между сроковете - от 8 до 11 февруари, и пролетната ваканция - от 1 до 10 април.

# 44
Е, непременно ще попитам тогава на нашата род. среща. Просто не бях чувала, та затова. Иначе за ваканциите между сроковете и празниците е ясно.  Simple Smile

# 45
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И ние сме с първокласник тази година, но родителската ни среща ще е на 13.09. Купила съм доста от нещата, които като гледам навсякъде са стандартни, но се причудвам още за темперните бои. Докато обикалях за някои дребни покупки/тетрадките, блокчетата и другите основни неща купих от метро/ разглеждох и темперните бои, но видях, че са 2 вида - едните са течни в бурканчета, а другите са като тези, които бяха по мое време - в тубички. Какви точно купувате вие, защото аз много се чудя. От една страна тези в бурканчетата са по-удобни за рисуване, но са със шест цвята, от друга тези в тубичките са с по 12 цвята, но пада едно мацане докато ги извадиш от тубичката. Незнам.
на нас ни искат водни бои. Изчакай да ти кажат точно какви трябват и след това купувай.

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Направи ми впечатление, че на нас не ни искат темперни бои

# 47
  • София
  • Мнения: 223
А пък на на ни искат и акварелни и темперни,и по възможност да не са китайски Laughing

# 48
  • Мнения: 3 164
И ние тази година сме 1-ви кл. Grinning на 7-ми ни беше род.среща.аз още нищо не съм подготвила Wink миналата година  беше предучилищна в уч-ще и му останаха някои неща-мисля да ги ползва Mr. Green
На нас също ни искат водни и акварелни newsm78 бои-какви са точно тези ooooh! и всичко от изброеното от вас Grinning
В Метро колко лв. излизат ученическите пособия newsm78-грубо казано Crazy

# 49
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141






На нас също ни искат водни и акварелни newsm78 бои-какви са точно тези ooooh! и всичко от изброеното от вас Grinning
 
Водни и акварелни е едно и също

# 50
  • Мнения: 3 271
На нас също ни искат водни и акварелни newsm78 бои-какви са точно тези ooooh! и всичко от изброеното от вас Grinning
 
Водни и акварелни е едно и също

Всъщност аз лично се дразня, когато наричат акварелните бои "водни", защото и темперните се разтварят с вода, така че биха могли да са водни  Wink

# 51
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На нас също ни искат водни и акварелни newsm78 бои-какви са точно тези ooooh! и всичко от изброеното от вас Grinning
 
Водни и акварелни е едно и също

Всъщност аз лично се дразня, когато наричат акварелните бои "водни", защото и темперните се разтварят с вода, така че биха могли да са водни  Wink


Аз да си призная ли, че сега се замислих - тези в тубичка /китайските / вярно разтварят се във вода - ама тези на бурканчета ги пресякох. Дайте идея с какво се разтварят, че имам още - не са съвсем изсъхнали.

# 52
  • Мнения: 3 271
Аз да си призная ли, че сега се замислих - тези в тубичка /китайските / вярно разтварят се във вода - ама тези на бурканчета ги пресякох. Дайте идея с какво се разтварят, че имам още - не са съвсем изсъхнали.

Странно. Не знаех, че има и друг вид темперни бои освен водоразтворими.
Не пише ли нещо на тях  Thinking

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не не пише

# 54
  • Мнения: 249
Аз пък съм затруднена с избора на екип за физическо  Sad Искам да е спортен, готова съм да дам и повече пари, но да е качествен, не от 20лв, а употреба 2 седмици  Confused Обиколих спортните магазини във Варна, но без успех. Някой да е мяркал (и в София) хубави спортни екипи номер 122-128?
Ета, и моята дъщеря ще бъде в първи клас и понеже сме от Варна ще ти кажа от къде аз купих екип за физическо. Магазинът се казва "Estel". Намира се като тръгнеш от "Валентина" надолу по ул."Вапцаров", преди да стигнеш месария "Жар" от лявата страна на улицата се намира. Те са последователно наредени дървени бараки. Марката на екипа е "Кенгуру", страхотен е , а и цената му е 30 лв.Трикото е много стегнато ,останах очарована.

# 55
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Само да кажа, че специално за физическото се случва да си загубят екипите - по-евтинички си е по-добре.

# 56
  • Мнения: 2 768
Искаше ми се да е материя като спортните екипи, за да съхне бързо при пране, че ще имат 3 пъти седмично физическо. Но ще видя този магазин, който казваш vilikos , благодаря!

# 57
  • Мнения: 3 164






На нас също ни искат водни и акварелни newsm78 бои-какви са точно тези ooooh! и всичко от изброеното от вас Grinning
 
Водни и акварелни е едно и също

 doh вЕрно бе, аква=Вода Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 223
И ние тази година сме 1-ви кл. Grinning на 7-ми ни беше род.среща.аз още нищо не съм подготвила Wink миналата година  беше предучилищна в уч-ще и му останаха някои неща-мисля да ги ползва Mr. Green
На нас също ни искат водни и акварелни newsm78 бои-какви са точно тези ooooh! и всичко от изброеното от вас Grinning
В Метро колко лв. излизат ученическите пособия newsm78-грубо казано Crazy

Аз лично купи всички пособия в Събота,не от Метро и от кварталната книжарнижа и похарчих педесет и няколко лева,като изпълних целият списък и някои неща извън него! WinkТака че , вече сме напълно готови за учебната година,дано само ентусиазма да продължи такъв какъвто е сега Laughing

# 59
  • Мнения: 1 937
За боичките - горещо ви препоръчвам меден акварел.
Цената му не е много по-различна от другите видове.

# 60
Вадя темата от преди няколко дни само за да споделя за нашата род. среща. Оказа се че екипите за физическо ще стоят в училище, т.е. няма да се налага да се носят всеки ден когато имат час. Друг е въпроса дали екипа ще е чист след часа по физическо, ама поне маратонките могат да не се мъкнат постоянно. Чашките които ще използват за рисуване също ще стоят там. Мен лично това ме изненада приятно, защото поне малко ще се олекотят раниците. Оказа се още че освен госпожата ще имат отделни учители по рисуване, английски, физическо (това е логично) и по информатика ( което не си спомням как го бяха формулирали като предмет). Та заедно с госпожата от занималнята стават 6 различни учители, което може би не е лошо.
Та така....
Ами айде успех на всички които утре ще стъпят за първи път в класната стая.  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 492
Ей мамчета, как се чувствате? Утре е денят.
Аз хем съм щастлива, хем ми текът сълзите от време на време.
Порасна на мама детето.

# 62
  • София
  • Мнения: 223
ММда!И аз съм със смесени чувства за утрешния ден!Хем се радвам и вълнувам,хем ми е мъчно и притеснено!Да са ни живи и здрави децата и много успехи!Късмет на първият учебен ден и занапред  bouquet

# 63
  • Мнения: 356
Успех утре на всички първокласници!
Моята първокласничка днес е и рожденничка и май емоциите и дойдоха в повече.

# 64
  • Мнения: 151
Успех на всички първокласници! Да им върви по вода! И само шестици!  Peace

# 65
  • Мнения: 3 271
Успех на всички дечица. Много здраве да имат, много успехи и много усмивки   bouquet

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И аз май повече се вълнувам от дечко - изключвам факта, че той изобщо не е очарован, че ще ходи на училище. Пожелавам на него и на всички първокласници успешен да е пътят, който поемат сега.
И да попитам нещо - искат ли ви четало в училище, за всичко друго се бях подготвила, но това ме изненада, а и не мога да го намеря в книжарниците, в които проверих - или беше свършило, или не го зареждат. В чудо съм се видяла.

# 67
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Е с това четало ме убихте. Аз не мислих, че още ги произвеждат. Намерихме на мъжът ми четалото запазено от свекър ми /отпреди 40 г/ Та сега за първокласника добре ще ми дойде - не иска да ходи на училище и не иска да чете. Ех с първия ми беше лесно - ни четало нищо не ми е трябвало.

# 68
А какво е това четало ? Embarassed
Аз помислих че е искала да каже сметало и  че е грешка просто  Joy

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не, не съм се объркала. И аз се упуих като ни каза госпожата, но после си стана ясно, че е точно четало. Сегашните били направени като папка, ималоняколко оформени реда от фолио, в които да се пъхат буквите и отделно към него имало и букви, които май трябвало да се изрязват. Незнам дали станя много ясно от обясненията ми, но не съм го виждала.

# 70
Аааааа, сещам се за какво говориш, но не съм виждала да се продават.

# 71
  • ново
  • Мнения: 5 978
И аз съм мама на първокласничка, и аз се вълнувам повече от нея. Тя е много ентусиазирана, очаква с нетърпение утрешния ден.
Днес я заведох в училището, за да си види класната стая и да се запознае с учителката, беше много развълнувана Simple Smile.
Успех на всички дечица и родители, да са ни здрави децата и да ни радват много Hug
Очаквам ви утре да се включите със снимки от първия учебен ден  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 171
Освен цветята за госпожата друго ще носите ли?

# 73
  • Мнения: 3 164
За боичките - горещо ви препоръчвам меден акварел.
Цената му не е много по-различна от другите видове.


Какво ще рече това, марка , фирма или  newsm78

:
В Метро колко лв. излизат ученическите пособия newsm78-грубо казано Crazy

Аз лично купи всички пособия в Събота,не от Метро и от кварталната книжарнижа и похарчих педесет и няколко лева,като изпълних целият списък и някои неща извън него! WinkТака че , вече сме напълно готови за учебната година,дано само ентусиазма да продължи такъв какъвто е сега Laughing

Аз вече реших да отида в събота или неделя до Метро, защото като сметнах и ще ми е около 25-30лв.(без раницата ), дано само не са разграбили всичко вече Praynig

# 74
  • Мнения: 3 164
Освен цветята за госпожата друго ще носите ли?

 ами аз освен 2 букета(за госпожа-класната и за тази от занималнята), ще нося 22бр.  Crazy малки букетчета здравец за всяко детенце по китка Laughing, една друга майка ще купи питка и мед - така ще посрещаме първолаците си bowuu

# 75
  • Мнения: 3 342
Момичета, и аз утре имам първокласник. Който обаче никак не е развълнуван от факта Joy

В момента си мисля дали в букета за учителката да поставя малка картичка с някакво мило пожелание... Само че самото пожелание нещо ми се губи като идея... Какво да напиша? И от чие име? Би трябвало да я напиша аз, защото Дани ще успее да събере не повече от една дума на картичката... Въобще разни такива въпроси ми се въртят в главата...

И успех на всички вече пораснали малчовци утре! Гушнете ги и им пожелайте прекрасни години в училище! И нека им върви по вода Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 4 272
И аз се вълнувам повече за моя първолак, отколкото той Wink Засега си мисли само за празненството за рождения му ден, което ще е утре след обяд. Повече се притеснявам не за първия учебен ден, а за първата учебна седмица Rolling Eyes Ще ходи и на занималня след обяд и да не вземе да му писне рано-рано училището newsm78

# 77
  • Мнения: 888
Лелеее..момичета..ама много ми е такова едно и на мен бе ...имам една такава буца в гърлото...  Confused
Айде успех утре на всички и от мен   bouquet и утре-да се нагледаме на хубави снимки с вече порастналите ни дечица..  smile3518

Лелееее..аз отсега рева,пък кат тръгне да се жени един ден...  Crazy

# 78
  • Мнения: 1 492
Лелееее..аз отсега рева,пък кат тръгне да се жени един ден...  Crazy
Ох, разсмя ме. За женене не бях мислила, ама как пусто ще го пусна в казармата Confused. Добре, че я махат вече.
И хайде, още веднъж успех на вече порастналите ни деца Cry Heart Eyes

# 79
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

 Ох, разсмя ме. За женене не бях мислила, ама как пусто ще го пусна в казармата Confused. Добре, че я махат вече.
И хайде, още веднъж успех на вече порастналите ни деца Cry Heart Eyes

И аз моите не ги пускам в казарма, ама и на снаха как ще ги дам, да ги тормозят някои.

# 80
  • Мнения: 1 492
И аз моите не ги пускам в казарма, ама и на снаха как ще ги дам, да ги тормозят някои.
Ще мине на оглед пред нашето зорко око Laughing Ако ни пита някой де Confused

# 81
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз моите не ги пускам в казарма, ама и на снаха как ще ги дам, да ги тормозят някои.
Ще мине на оглед пред нашето зорко око Laughing Ако ни пита някой де Confused

Само да смеят да не ни питат. Че какви лоши свекърви бяха едно време, а сега нещо снахите ми се струва, че стават лоши

# 82
Здравейте!моето дете е в първи клас и в един ден от седмицата има нулев час от 7,45ч.Интересува ме дали това е законно и коя наредба урежда този въпрос?

# 83
  • ново
  • Мнения: 5 978
Здравейте!моето дете е в първи клас и в един ден от седмицата има нулев час от 7,45ч.Интересува ме дали това е законно и коя наредба урежда този въпрос?

По какъв предмет е този час? Може би е СИП, който се провежда преди, или след часовете? Най-добре попитайте лично учителката Simple Smile
Нашият модулен час се провежда от 13 ч.

Общи условия

Активация на акаунт