Бареков бил против кърменето...

  • 3 060
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 161
Какво стана, някой пусна ли писмото? Нека не пропускаме тази възможност да изразим позицията си...

# 61
  • Мнения: 2 149
Аз цедях, за да следя колко яде, други не издържат и дават АМ.
Някои имат запушвания, трески, какво да кажем за тях?
Трябва ли да се лишиш от сън, спокойствие, от пълноценно общуване с хора, и най-вече от здраве, заради кърменето?
Ако се запуши гърдата и се наложи операция, язък за голямото постижение, че кърмиш!
Това, че подкрепя жена си, и че намира + в АМ храненето лош ли го прави?!

# 62
  • Мнения: 1 896
Емем, май няма да стане в "24 часа".
Свързах се по телефона, уж с помощта на личен контакт, но отношението никак не беше позитивно и дори ми се накараха задето сме агитирали майките да кърмят по градинките - тези майки нямат ли си къщи? А това че се кърми на поискване превръщало майката в пълен роб на детето, че то можело в три часа през нощта да реши да си поиска и кво - пак ли трябва да ставаш, да даваш и т.н. - знаем го репеортоара. Иначе по принцип те били за кърменето.
Дадохме им малко време да решат дали нещо искат да правят, но засега няма отклик и Валентина ще търси друга медиа, която да прояви интерес.

# 63
  • Мнения: 299
Като бях бременна си виках- ще го кърмя поне 3 месеца.
Като родих си виках- е, поне до 6 месеца, а сега....си мисля, че ако всичко е ОК, ще го кърмя до 1 година!
Защо много млади майки се отказват веднага след като ги позаболят малко повече гърдите???
Да не би раждането да ги боли по-малко?
Или ги притеснява външния вид на гърдите им след кърменето?
Както и да е. Всяка жена си решава сама,...колкото до Бареков- противен ми е с тази негова напоритост да изкара "новината на деня" от гостите си... той явно се има за "компетентен"  дори и в тази област....

# 64
  • Мнения: 3 161
Емем, май няма да стане в "24 часа".
...

И аз мисля, че няма да стане това със статията на Валентина, но мисълта ми беше да пуснем другото писмо - дето го писа ти и Мама Моник до редакцията. Не пречи да имат и тази гледна точка от името на майките от форума (който набира сериозна известност вече  Wink), пък те нека си се възмущават от кърменето навън, и ако искат, да се крият по тоалетните:mrgreen:.

# 65
  • Мнения: 6 243
Предварително се извинявам, че чак сега вземам отношение по темата, но когато тя е била актуална, аз отсъствах от града и нямах интернет.

За опровержението чрез писмо от името на форум "Кърмене".
Защо изобщо трябва да пишем "опровержение" и да оборваме задочно Бареков. И то от името на цял форум. От позициите на майка, която пише във форума, намирам, че нито г-н Бареков си струва опровергаването, нито в-к 24 часа - вниманието. По мое мнение едното е медия, а другото - журналист, отличаващи се с повърхностност, конюнктурност и незадълбоченост. И двете си имат вярна аудитория, която се характеризира със същите тези качества. На много малко хора ще направи впечатление къде е тънката разлика между това, което казва Бареков и това, което ние твърдим, защото за повечето хора край нас животът не се свежда до кърмене и кърменето не е животът им.

Знам, че медиите определят нагласите, но тепърва в тези същите медии се изгражда образът и на нашия форум и ако желанието ни е да изглеждаме като група войнстващи майчици - кърмачици, никак няма да ни е трудно да го постигнем.

Освен това, с отношението на вестника към темата (басилиск го е описала по-горе), не се знае в какъв контекст ще се сложи това писмо - иначе интелигентно написано и фактологически коректно.

Както казва една моя позната - ще вземе да се "шаржира ситуацията"...

Иначе идеята за интервю с Мавриков е блестяща. като имам предвид образът му пред БГ зрителя (който е и читател) и острата мисъл (и перо) на съпругата му, съм убедена, че интервюто ще е интересно и интригуващо. Чред нещо такова може да се отправи позитивна и въздействащо послание, което ще бъде адекватно възприето от широк кръг читатели. Дано се намери добро издание, което да помести такова интервю. Искрено съжалявам, че нямам позиции и не мога лично да съдействам това да стане факт.

# 66
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Подкрепям Хапката Simple Smile
Много по-добро е да се помести интервюто с Мавриков (даже и да не е в '24 часа', големият вестник), отколкото да се създава погрешен образ на форума и кърмещите майки като цяло... Помислете и за това - на фона на чудесно протеклата ССК с толкова много и добро отразени инициативи ако се задълбае в тази посока, дали ще изглежда добре? На мен лично ми се струва, че не особено...

# 67
  • Мнения: 980
Вие виждате нещата по-обхватно... вярвам, че сте прави. Пък и наистина много задълбахме... не беше от такава важност темата...

Basilisk, най-подходящ вариант сега ми се струва да го подпишеш лично и да го пратиш до 24 часа, без да споменаваш bg-mamma...

# 68
  • Мнения: 1 896
Не виждам смисъл да им пращам пак същото нещо, за което вече говорихме по телефона. Така или иначе ми взеха номера за контакт и обещаха да ми звънят като решат да се занимават с нещо по темата, просто не вярвам да ме приемат по-добре, ако продължа да упорствам.
По начало никога не съм имала намерение да искам "опровержение". Не мога да си представя да опровергавам някой, който споделя лично преживяване. Затова и бях наблегнала повече на поднасянето на информация и представянето на алтернативна гледна точка.
Да се надяваме, че Валентина ще успее да намери медия, която да се заинтересува от материала й и че някой ден големите вестници в България ще престанат да експлоатират толкова провинциално-махленския стил - както се казваше в "Улицата" - "Ей това си го въобразявам!" Че е възможно де.

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 19:09 от basilisk

# 69
  • Мнения: 3 161
Подкрепям мнението на mama monik. След като няма единна позиция на майките от форума, нека изпратим писмото от името на група майки (и бащи - Експрес  Laughing), които са се подразнили от статията. Аз лично не съм много засегната, впрочем, но доста други хора явно е издразнила - нека не пренебрегваме виждането им. Не става дума за опровержение, нито за отворено писмо, което ще постнат във вестника - просто малко напомняне към журналистката, пуснала статията, за искането ни в Отвореното писмо да отразяват адеквтано проблемите на кърменето и да не спомагат за разпространението на дезинформация. А олекотеният вариант на писмото така или иначе е с намигване и не е особено милитаристичен - няма какво да се плашим толкова от една ясно заявена позиция. Колкото до 24 часа и самия г-н Бареков - ами това четат (респ. гледат и слушат) масата хора, не в-к Култура, макар че не е лошо и в Култура-та да се разпишем по проблемите на кърменето  Wink.

# 70
  • Мнения: 2 149
Само да отбележа, че мъжете не са толкова незаинтересовани относно кърменето. Моят като слушаше отвсякъде колко е хубава кърмата за Тони и беше готов да ме подложи на всякакви изтезания, за да кърмя. Болките в гърдите, нацепването, умората, недоспиването - всичко за него беше "нещо съвсем нормално, баба ми да не би да е имала избор, пък и помпа нямала" и общо взето първите опитвания на пюре той ги гледаше сърдито.
Наистина, аз казвах преди да родя, че ще кърмя 3 месеца, после казах максимум 6, а сега караме 6 месец и на мен хем ми се разделя с кърменето, хем установявам колко е добре за бебето и майката.

Ако все още е актуално обсъждането, защо не напишат няколко майки по едно писмо с мнение относно кърменето, кърменето навън, вижте, не всички кърмим по пейките, някои така и не преборват стеснителността си, пък и разбиранията им са други. Може и снимки да изпратите и така един свестен журналист може да направи цветна страница на вестника си, едва ли имат купища с материали непрестанно. И главното - положителното отношение е важно. Бареков е споделил тяхното решение, оправдава го, няма нищо лошо в това. Замислям се, Бритни някъде дали се е била в гърдите, че кърми? Или Мадона? Или Белослава? Да, те дават пример, но е тъпо да си мислим, че един отговорен родител ще  слуша Бареков дали жена му кърмела и че ще се съобрази с това.

# 71
  • Мнения: 6 243
Замислям се, Бритни някъде дали се е била в гърдите, че кърми? Или Мадона? Или Белослава? Да, те дават пример...
Воала!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44576.msg828106#msg828106
Бритни е кърмачка.

Сори за офф-а.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 901
Момичета, здравейте! Пак се е възродила темата, докато съм се развявала другаде.

Някакво недоразумение е станало обаче. Аз мога да давам разни предложение за медии, ама просто предложения. Не мога да говоря с тях. В крайна сметка - представете си - съпругата прави PR на съпруга си, ей това ще излезе. И това е най-малкото - могат и такива глупости да тръгнат още, че бедна ви е фантазията. Та това за надеждите, че мога да намеря медия.

Второ, взех интервюто - който го е чел, мисля, че ще каже, че добре върви - леко и естествено. Но следвах едно течение, за да стане така. Пък и вие не ми изпратихте въпроси. Идеята на този ми абзац е, че то вече малко или много е поостаряло, не е много адекватно. А да го преправям тепърва - за коя медия. Пак на халос.

Освен това, говорих с мъжа си. Той е много потресен от тази журналистка, дето хем подкрепя кърменето, пък такива бисери ръси. И е така потресен, че ми даде да разбера, че това е било неговия принос. Нито желае да се занимава с нея, нито има вече такова желание да продължава да се предлага ей така от гола амбиция.

Та това е. Съжалявам.

Ако има нещо все пак, ще помагам...

# 73
  • София
  • Мнения: 5 079
Имало било защо да ми е толкова антипатичен...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт