Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

  • 74 707
  • 885
  •   1
Отговори
# 840
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
Може да се мине с кола, но не виждам смисъл, ако можеш да ходиш,  да се буташ в тази теснотия,  особено ако има много хора. Аз си го спестих.

Вчера направихме Сливодолското падало - Бачковски манастир - Асенова крепост - Червената църква . Стигнахме до началото на пътеката към Устинския водопад, но заваля. Аз исках да изчакаме да в колата да спре дъжда, ама някои хора ги е страх от две капки вода..Rolling Eyes. Та тръгнахме обратно към София. Естествено след 30 минути изгря слънце и понеже се бях вкиснала, ме заведоха на рудника Иван Асен. Smile За там следвайте гугъл мапса, защото ние отбихме при кабинката на охраната и едно куче щеше да ни изяде, въпреки че го подкупихме с два сандвичи.Grinning

# 841
  • Мнения: 1 999
Ние пък ходихме до Марков камък с.Горно Ябълково...такъв дъжд ни валя, не е истина...Иначе е приятна, лека разходка.


Не помня казах ли за Палеокастро до град Тополовград. Ако минавате наблизо, може да се качите, но специално да отидете за това не си заслужава.


За тези почивни дни нищо не сме измислили - евентуално Каменната гора и връх Вейката. Мнения за там?

# 842
  • София
  • Мнения: 3 124
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.

Невероятна красота, много хубави снимки! Hands ClapHands ClapHands Clap

Би ли споделила къде спахте?

# 843
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Десито, Вейката планирам за уикенда на 28 май. Та, ще съм ти благодарна за прясно инфо, ако отидеш.

# 844
  • Мнения: 2 823
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.

Невероятна красота, много хубави снимки! Hands ClapHands ClapHands Clap

Би ли споделила къде спахте?

Благодаря Simple Smile Спахме в хотел Даффи, в Смолян. Препоръчвам с 2 ръце Simple Smile

# 845
  • Мнения: 1 446
Ееее,ЕваНиколова,100% бях сигурна,че сте спали там. Това ни е любим,любим хотел от години! Такива невероятни са Дафи и Минчо. А кухнята е веднъж. Винаги като сме в Родопите се храним там!

# 846
  • софия
  • Мнения: 757
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.

Невероятна красота, много хубави снимки! Hands ClapHands ClapHands Clap

Би ли споделила къде спахте?

Благодаря Simple Smile Спахме в хотел Даффи, в Смолян. Препоръчвам с 2 ръце Simple Smile
Здравейте, в страницата на хотела липсват цени. Ако не е проблем, каква цена е двойната стая на вечер?

# 847
  • Мнения: 2 823

Здравейте, в страницата на хотела липсват цени. Ако не е проблем, каква цена е двойната стая на вечер?
[/quote]

50 лв. за двамата е двойна стая със закуска - правят домашни кифли, мекички.

# 848
  • Мнения: 1 638
Планувам екопътека " Под камико", гара Бов.Има ли нещо по- специално, което трябва да знам ? Колко време е прехода в посока ?

# 849
  • Мнения: 209
Ами, когато аз ходих по пътеката Под камико беше много кално. Но водопадите бяха, вероятно все още са изключително пълноводни.
Много хубаво място, добре маркирана е. Има само 1 място където може да се объркате.
В един момент пътеката се изкачва на хълм по стръмн пътечка над реката. Там е важно да хването на дясно и да скочите над 1 поточе. Излиза се на поляна. Единствената такава е по пътя. Ако я видите значи сте преминали правилно. Пресичате я и продължавате пак в дясно. Трябва да се деижите все в посока срещу течението. Там няма съвсем ясна пътрчка, но след 200м пак се появява. Там тя ще завие сякаш се връща назад, няма страшно вървете си спокойно. След няма и 10тина минути ще видите водопадите. Като стигнете водопада, може да се върнете, или да се изкачите над него, да заобиколитр селото и да се върнете по черен коларски път.
Всичко общо онтнема около 3 часа, не бърз ход, но и без много почивки.

# 850
  • Мнения: 27
Някой минавал ли е по екопътеката от Цигов Чарк до Ракитово? http://www.hotelmap.bg/%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B … %D1%80%D0%BA.html

Ще се радвам да споделите повече информация за нея, както и ако знаете за други маршрути от Цигов Чарк.

# 851
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
Планувам екопътека " Под камико", гара Бов.Има ли нещо по- специално, което трябва да знам ? Колко време е прехода в посока ?
Добре е да сте с дълги панталони и да си гледате в краката за змии. То не че е специално,  отнася се за целия район там...

# 852
  • Мнения: 6 018
Здравейте! Искам да попитам относно района на х. Пършевица и по-конкретно от нея към Кобилини стени - никога не сме ходили нататък, много ли е стръмно? Принципно не ни плаши и стръмно да е, децата се справят, но едното с-во е с раница с малък господин на годинка вътре и ми се ще много да не се тормозят носачите, въпреки, че са доста тренирани Simple Smile
Друга идея за разходка в района? Ще сме 3 дни в село до Враца, моето село - Лютиброд Purple Heart, може и нещо в Искърското дефиле да се измисли, но там повече сме ходили.

# 853
  • Мнения: 7 856
Здравейте! Искам да попитам относно района на х. Пършевица и по-конкретно от нея към Кобилини стени - никога не сме ходили нататък, много ли е стръмно? Принципно не ни плаши и стръмно да е, децата се справят, но едното с-во е с раница с малък господин на годинка вътре и ми се ще много да не се тормозят носачите, въпреки, че са доста тренирани Simple Smile
Друга идея за разходка в района? Ще сме 3 дни в село до Враца, моето село - Лютиброд Purple Heart, може и нещо в Искърското дефиле да се измисли, но там повече сме ходили.
Изобщо не е стръмно, ако се тръгне от хижата. Денивалацията е под 200 метра. Ние минахме по пътеката, която на картата е означена с жълта маркировка - тръгва над мандрата. Разгледайте подборностите в този сайт:
kade.si

# 854
  • Мнения: 6 018
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт