Моля за съвет

  • 984
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
И аз мисля, че не трябва да се притесняваш за хемоглобина. И както си имаш кърма - просто си го кърми. Повече се движи бебока и затова по-малко е наддал. Но 300 гр. не са малко. Не започвай с биберона, защото ще се отбие. Аз минах на смесено хранене през втория месец(по съвет на педиатъра) и то само вечер с лъжичка, но след като четох из форума сега гледам само да кърмя, колкото и да е малко млякото ми. Важното е на бебчо да стига. Ако не плаче и е спокоен, значи не е гладен.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Спред мен е наддал толкова, защото има 2 заместени хранения и защото на 6 мес вече н аддават по кило като новородените.
Но хемоглобина не е толкова нисък, че да те притеснява, при бебоците е толкова. На листа обикновено отпечатват референтни стойности за възрастен мъж, и всички мами пускат тема "На 6 мес - нисък хемоглобин", чак ми иде да изкрещя, ама че глупост, не е нисък, ще се вдигне!
Нормата е различна, за бебета, за жени, за мъже, за кръводаряване...
Повече от половината лекари са за бой, само плашат мамите!

# 17
  • Мнения: 535
На 6 месеца не беше наддал и един грам, а хемоглобинът му беше 92. НО аз не съм се притеснявала. Захраних с месо, не съм замествала хранене. И все още не съм! И живот и здраве, и след като тръгна на работа НЯМА да заместя! Ще му давам да си суче на поискване Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт