Част от своето сърце, ще държим през Август в нашите ръце! Тема 7

  • 116 173
  • 784
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 152
Има ли някои с разширени вени🤔
Преди малко забелязах,че имам малко под коляното- приличат на спукани капиляри...
Качила съм 10 кг, просто ужас....
Не ме боли, обаче как да ги третирам , има ли някой по-запознат?
От около 2 месеца ежедневно след душ обливам краката си с ледена вода, после малко с топла и накрая пак с ледена. В началото е трудно да се свикне, но пък при мен в момента си е направо нужда. Не виждам кой знае какъв резултат, но пък се чувствам по-добре.
Днес записах час за лимфен дренаж за другата седмица и се надявам на облекчение.. Neutral Face

# 46
  • Мнения: 733
Daisy, знам че познати са ползвали компресивни чорапи по този повод, можеш да проучиш. И това със студената вода мисля е подходящо. Но личен опит нямам.

# 47
  • Мнения: 782
А има ли опция след раждането да се оправят нещата 🤔?

# 48
  • София
  • Мнения: 65
"По време на бременност кръвния обем се увеличава с 50%, за да се подпомогне поддържането на матката. Този допълнителен обем е необходим, за да се предостави  кръв към матката и плацентата, казват от всички АГ болници. До края на бременността, матката на жената ще получи една пета от нея."
Копирах цитат от статия в интернет . Не съм много компетентна по въпроса,но мисля ,че е нормално при това положение,и че нещата ще се нормализират след раждането.

# 49
  • Мнения: 15
Има ли някои с разширени вени🤔
Преди малко забелязах,че имам малко под коляното- приличат на спукани капиляри...
Качила съм 10 кг, просто ужас....
Не ме боли, обаче как да ги третирам , има ли някой по-запознат?

За съжаление спуканите капиляри си остават и след бременността.. Аз съм с такива екстри от първата бременност. Живот и здраве след втората обмислям да отида да ги премахнат с лазер, друг вариант няма Sad

# 50
  • Мнения: 202
Страхотна нова темичка, веднага си отворих няколко линка да почета Blush .
Като стана дума за корита и ванички, някой дали е ползвал тези, които се сгъват https://visvitalisbg.com/product/ok-baby-vana-onda-slim-svetlo-s … 55-art-895  ,  ние към тях сме се насочили, но не съм убедена колко са удобни за ползване от родителите и за бебо също Thinking
И ние се насочихме към сгъваема ваничка, поради липсата на място. Тази я гледах на живо и ми се стори малко плитка. В дундьо има един друг модел, който е по-дълбок, но няма такова хълмче на дъното. Ето я на линк:
https://dundio.com/cangaroo-%D1%81%D0%B3%D1%8A%D0%B2%D0%B0%D0%B5 … ue-744457672.html

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 09:40 от Iva_nna

# 51
  • Мнения: 190
Страхотна нова темичка, веднага си отворих няколко линка да почета Blush .
Като стана дума за корита и ванички, някой дали е ползвал тези, които се сгъват https://visvitalisbg.com/product/ok-baby-vana-onda-slim-svetlo-s … 55-art-895  ,  ние към тях сме се насочили, но не съм убедена колко са удобни за ползване от родителите и за бебо също Thinking
И ние се насочихме към сгъваема ваничка, поради липсата на място. Тази я гледах на живо и ми се стори малко плитка. В дундьо има един друг модел, който е по-дълбок, но няма такова хълмче на дъното. Ето я на линк:
https://dundio.com/cangaroo-%D1%81%D0%B3%D1%8A%D0%B2%D0%B0%D0%B5 … ue-744457672.html
А къде ще слагата ваничката, на пода в банята няма ли да е неудобно- клекнал или на колена?
И аз много се чудя на какъв модел да се спрем Rolling Eyes

# 52
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Тъкмо се върнах от лекар, всичко е нормално, леко май кръвното беше по-високо, но едно, че аз хич не обичам клиники и болници, второ, че снощи след малко интимности с МП (😄) имах тъмно розово зацапване и преди да вляза в кабинета, минах да пишкам и пак го видях, та се стреснах. Може и от тези неща кръвното да е 124/86,но лекарката нищо не каза. На вас как ви се струва?
За зацапването ми каза да си почивам днес и ако нямам болки или контракции да не се тревожа. Ако се появят да звънна в болницата, но засега всичко е наред.
Иначе съм качила 10тина +/-, което си е окей, предвид седенето вкъщи.
Бебчо е с главата надолу, изрита доплера или каквото е там, с което слушат, та се посмяхме. Но иначе звучи много добре каза. И такам. Нямам повече лекарски прегледи, само с акушерката ще се видя 3 пъти до август иии хайдеее, идва бебчо.

За ваничка и аз се чудя, ще ми е еднакво неудобно клекнала и изправена да седя. 😂 По-скоро си го представям да съм седнала на земята и да си го къпя/ем,но не мога да убедя МП да се откаже от стойката. Ще купим със стойка пък ще видим как ще го ползваме.

Реших да помоля майка ми да ми изпрати козметика на Бочко от БГ и крем Здраве. Нещо друго да се сещате, което би могло да се намери само в България? 🙄 Тук сме доста ограничени не само откъм марки, но и почти нищо от аптека не може да си купиш без да е предписано...

# 53
  • Мнения: 35 153
Първите седмици няма да ти е оферта клекнала да го къпеш мисля аз. Пък и къпането е максимум 15 Мин , аха да ти се схване кръста и свършило Wink.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 179
Вчера се видях с една приятелка с детенце и тя ме разпита най-подробно какво съм купила и какво не.
Препоръча ми много козметиката на Себа Мед и по-конкретно мокри кърпички с олио, които били много удобни за навън, защото няма нужда да се маже с кремче след тях дупето на бебето.

# 55
  • Мнения: 152

За ваничка и аз се чудя, ще ми е еднакво неудобно клекнала и изправена да седя. 😂 По-скоро си го представям да съм седнала на земята и да си го къпя/ем,но не мога да убедя МП да се откаже от стойката. Ще купим със стойка пък ще видим как ще го ползваме.


Не че имам опит, но смятам, че в началото може да се измие само на мивката.
Докато нямат още потни и мастни жлези (до 40-я ден), бебетата се нуждаят предимно от хидратация и омазняване, а не от често къпане - хаха, ще кажете, че по цял ден лекции за отглеждане на бебета гледам...Yum
Аз лично съм съм си избрала вачничка, но дори не мисля да я вземаме предварително.

# 56
  • Мнения: 788
Тъкмо се върнах от лекар, всичко е нормално, леко май кръвното беше по-високо, но едно, че аз хич не обичам клиники и болници, второ, че снощи след малко интимности с МП (😄) имах тъмно розово зацапване и преди да вляза в кабинета, минах да пишкам и пак го видях, та се стреснах. Може и от тези неща кръвното да е 124/86,но лекарката нищо не каза. На вас как ви се струва?
За зацапването ми каза да си почивам днес и ако нямам болки или контракции да не се тревожа. Ако се появят да звънна в болницата, но засега всичко е наред.
Иначе съм качила 10тина +/-, което си е окей, предвид седенето вкъщи.
Бебчо е с главата надолу, изрита доплера или каквото е там, с което слушат, та се посмяхме. Но иначе звучи много добре каза. И такам. Нямам повече лекарски прегледи, само с акушерката ще се видя 3 пъти до август иии хайдеее, идва бебчо.

За ваничка и аз се чудя, ще ми е еднакво неудобно клекнала и изправена да седя. 😂 По-скоро си го представям да съм седнала на земята и да си го къпя/ем,но не мога да убедя МП да се откаже от стойката. Ще купим със стойка пък ще видим как ще го ползваме.

Реших да помоля майка ми да ми изпрати козметика на Бочко от БГ и крем Здраве. Нещо друго да се сещате, което би могло да се намери само в България? 🙄 Тук сме доста ограничени не само откъм марки, но и почти нищо от аптека не може да си купиш без да е предписано...
Павловича мас Simple Smile С широко предназначение е.

# 57
  • Мнения: 35 153
И от мен глас за нея

# 58
  • Мнения: 591
Marayah, не те ли прегледаха вагинално?
Интимностите вече гледай да ги избягвате, защото си е рисковано вече. Даже предписват секс за предизвикване на раждане. Стискам палци всичко да се успокой и да е просто инцидент.

# 59
  • Мнения: 788
Пийк, ползвала ли си я с първотот ти детенце?

Общи условия

Активация на акаунт