пасирана храна до кога?

  • 2 070
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 465
Детето само ще се откаже от пасираната храна хубаво е това да стане постепенно и успеха е сигурен Peace

# 16
Здравейте майчета и аз имам същия проблем с пасирането като ELI-ST. Пробвала съм да и давам ненапълно пасирана храна но само да усети нещо по-едро се прави че се дави и почва да и се повдига ако продължа да й давам повръща. До година и половина /сега е на почти две/изобщо не искаше да яде и колкото да гълта докато я заблявам правих храната на каша и така стигнахме до тук. Мисля че сама съм си виновна, но сега незнам как ще я науча да дъвчи. Майчета давайте съвети, немога да я оставя гладна, жал ме е като не яде. Cry

# 17
  • Мнения: 65
Привет!
Малко по-големи от вас сме, но аз продължавам да пасирам супите и основните ястия от кухнята,защото не ги яде на парченца. Това не ме притеснява ни най-малко тъй като тя хапва всичко останало непасирано. От време на време я пробвам без да съм пасирала, но като не става - не става! Все някога ще се научи да дъвчи и течните храни. До тогава - да живеят пасаторите!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 366
Ние ядохме един ден едропасирана храна и когато се обнадеждих престана да яде абсолютно всичко. Вече втори ден е само на ябълков сок. Днес имаше и някоя солета - явно нещо я мъчи, но какво не знам. Та се чудя дали не е коремчето, но пък всичко друго освен обяда си го дъвчеше преди. Ако все пак успея да я накарам да яде непасирано ще ви споделя през какви етапи съм минала.

# 19
  • Мнения: 928
Ely-st, в същото положение съм. Взехме го вчера от баба му. Ве4е ден и половина сме на чайчета. Когато дойде време за ядене, опитва манджата, яде максимум 3 лъжички и почва да плюе. После давам разни други неща, но той нищо не иска. Не яде даже и любимите си кренвирши, нито плодово пюре, нито Данет  Cry . Направо не знам какво му става. Никакво насилие не прилагам, за да не направя проблема още по-голям. Ох, ужасно е, ако някой знае как да излезем от това състояние или е минал през това, моля да сподели, поне за да ни успокои, че един ден ще прояде  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 425
Аз бих Ви посъветвала да не притеснявате чак толкова и Не се борете с децата ,защото те винаги побеждават.Щом не иска да дъвче основното ядене ,ами пасирвайте.Пък другите неща които си ги ядат без пасирване, пак им ги давайте.Защо се мъчите излишно и вие и дечицата.Какво значение има дали сега ще се научат да ядат непасирана храна или след година или две.Децата усещат когато сме напрегнати или нещо ни притеснява и затова може да стане и по- лошо,да спрат да ядат вообще.Така че когото искат не пасирано давайте,когато видите че се затрудняват пасирвайте,няма да ядът пасирано докато се оженят я....... LaughingВажното е да са щастливи и здрави.Успех!  bouquet

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 366
bejbi моето момиче прояде. Преди 2 дена с писъци и сложих в устата малко храна /на върха на лъжичката - по-скоро да усети вкуса и аромата в устата си/ и не и дадох да я изплюе. Едвам я преглътна. След това още веднъж същата операция и като отвори уста да яде си изяде обяда и вечеря поиска. Сега си похапва, но пасирам на едри парчета. Тук една от мамите ме посъветва да и пускам пасатора заради психиката и и ако е била навън и не го е чула че бръмчи не яде така че го пускам само да го чуе и го спирам и яде и дъвчи.
Благодаря ви за съветите!!!

# 22
  • Мнения: 3 042
Дъщеря ми ядеше пасирана храна и с биберон до 2г8м  ooooh!докато тръгна на ясла и там я отучиха. Лъжица не искаше да види. Та с нея опит нямам.

Малкият още от раждането си повръщаше и дълго време беше на Фризовом. До 1г 9 м ядеше всичко пасирано. Става дума за манджите, иначе солети и други подобни си дъвчеше без проблем, но в манджата усетеше ли парченце се задавяше и повръщаше.Единствено пюретата на Хип на пърченцата ядеше не пасирани, откакто стана на 1г7-8м, преди това и тях пасирах.
Когато беше на 1г9м отидохме на море и там ядеше основно пюрета на Хип на парченца, който не пасирах. Вечер пък си хапваше от нашата храна пържоли, кюфтета и др. неща. След като се прибрахме в къщи реших да дам храната от кухнята не пасирана. Той си я яде . В началото се случваше понякога да се задави, но много рядко. Постепенно започна да си яде всичко не пасирано, но все пак ако е манджа да не е на много големи пърчета. Започна да яде и сандвичи и тях си яде без проблем.

Нещата лека по-лека си дойдоха по местата и сега вече, на почти 2г, яде всичко не пасирано и без проблеми.

Търпение и всичко ще се нареди! Wink

# 23
  • Мнения: 1 058
Ние сме на 1г. и 7м. , но не иска да дъвче,  когато е по-голямо парче го изплюва. Дори като яде нещо, което му е вкусно не дъвче, а гълта парченцата.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 326
Ely-st, в същото положение съм. Взехме го вчера от баба му. Ве4е ден и половина сме на чайчета. Когато дойде време за ядене, опитва манджата, яде максимум 3 лъжички и почва да плюе. После давам разни други неща, но той нищо не иска. Не яде даже и любимите си кренвирши, нито плодово пюре, нито Данет  Cry . Направо не знам какво му става. Никакво насилие не прилагам, за да не направя проблема още по-голям. Ох, ужасно е, ако някой знае как да излезем от това състояние или е минал през това, моля да сподели, поне за да ни успокои, че един ден ще прояде  Praynig
И ние сме така от 10 дена ( не че преди е ял нормално)-хапва малко и плюе...

# 25
  • Мнения: 928
bejbi моето момиче прояде. Преди 2 дена с писъци и сложих в устата малко храна /на върха на лъжичката - по-скоро да усети вкуса и аромата в устата си/ и не и дадох да я изплюе. Едвам я преглътна. След това още веднъж същата операция и като отвори уста да яде си изяде обяда и вечеря поиска. Сега си похапва, но пасирам на едри парчета. Тук една от мамите ме посъветва да и пускам пасатора заради психиката и и ако е била навън и не го е чула че бръмчи не яде така че го пускам само да го чуе и го спирам и яде и дъвчи.
Благодаря ви за съветите!!!

smile3501
Браво на вас  Simple Smile
И ние имаме напредък - яде по половин кренвирш, половин Данет или половин плодово пюре  Hug Всичко наполовина. Как точно го нацелва не знам  Hug
Но след продължителното гладуване това е огромен напредък  Laughing Чакам да прояде и манджа, а не само тези неполезни храни (да не кажа вредни).
Има светлина в тунела. Успех на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт