Помощ за шампоан!!!

  • 3 753
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте, търся си шампоан, имам себорея, която не е постоянна, но за това ми трябва шампоан за чувствителен скалп. Пробвала съм какви ли не специални шампоани за себорея, само че косата ми става твърда, (дори с балсам) ужасна...изглежда мръсна... все едно не съм я мила.... и искам да ви попитам дали сте доволни от някой шампоан за чувствителен скалп, който да оставя косата мека и блестяща... много ще съм ви благодарна.... 😊😊

# 1
  • Мнения: 46 535
Аз съм със сух и чувствителен скалп.
Най-доволна съм от Nachtkerzen на Д-р Тайс.

От Eucerin Dermo Capilliare, но при продължителна употреба не ми стои добре косата.

# 2
  • Мнения: 4 210
Eucerin Dermo Capilliare, но варианта за мазен скалп.

# 3
  • Мнения: 106
Eucerin Dermo Capilliare, но варианта за мазен скалп.
Ще го проверя, благодаря ти, но скалпа не ми е мазен, точно обратното е, страшно сух е и като се появи и себореята и започва едно сърбене, зачервяване, лющене ... ужас....😔

# 4
  • София
  • Мнения: 38 583
Пробвай бебешко измивно олио.

# 5
  • Мнения: 4 598
Няколко пъти съм имала подобен проблем. Оправих се с мазане с лосион Еудермол. Той е за тяло, но в безизходица веднъж реших и това да пробвам. И взе, че подейства много добре. Мажа, то попива и малко цапа косата, след час-два измивам с шампоан за деликатно измиване.

Не знам дали ще помогне в този случай, но със сигурност няма да се влоши.

# 6
  • Мнения: 106
Благодаря ти, определено ще го потърся! 😊😊
По принцип ползвам дипросалик лосион ако се появи и ми помага,  но искам и подходящ шампоан, за да не раздразнявам скалпа ми с обикновени шампоани....
Дали някой е ползвал този?

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 00:07 от Melinda123

# 7
  • Мнения: 4 210
Eucerin Dermo Capilliare, но варианта за мазен скалп.
Ще го проверя, благодаря ти, но скалпа не ми е мазен, точно обратното е, страшно сух е и като се появи и себореята и започва едно сърбене, зачервяване, лющене ... ужас....😔
Себореята на моя син е мазна. Люспите са жълти, също много го сърбеше и се чешеше до кръв.
От аптеката ни препоръчаха този за мазен скалп и овладяхме положението.
Щом вашата себорея е суха, пробвайте показания по-горе вариант за сух скалп.

# 8
  • Мнения: 601
Използвай тази маска поне един път седмично
Съставки

1 яйце
2 супени лъжици зехтин (30 г)
Хладка вода (30 мг)
Начин на приготвяне и употреба 

Първо, счупете и разбийте добре яйцето, заедно с жълтъка и белтъка.
След това добавете зехтина и разбъркайте добре.
Нанесете маската на косата и оставете да подейства 5 минути.
След това, измийте косата с шампоана, който обикновено използвате.,Аз използвам зелената серия на Шаума,ползвам и балсама със същия проблем съм като твоя.
От маската съм много доволна..!!:hugs:

# 9
  • Мнения: 106
Използвай тази маска поне един път седмично
Съставки

1 яйце
2 супени лъжици зехтин (30 г)
Хладка вода (30 мг)
Начин на приготвяне и употреба 

Първо, счупете и разбийте добре яйцето, заедно с жълтъка и белтъка.
След това добавете зехтина и разбъркайте добре.
Нанесете маската на косата и оставете да подейства 5 минути.
След това, измийте косата с шампоана, който обикновено използвате.,Аз използвам зелената серия на Шаума,ползвам и балсама със същия проблем съм като твоя.
От маската съм много доволна..!!:hugs:

Сърдечно ти благодаря. Ще я направя задължително. 😊😊🤗🤗

# 10
  • София
  • Мнения: 38 583
Можеш да пробваш и различни масла на скалпа преди измиване. Зехтин, бадемово, гроздови семки, жожоба - това са базовите.
За СД се препоръчва в тях да сложиш масло от чаено дърво, гераниум, лавандула.

# 11
  • Мнения: 19 019
Rene Furterer Melaleuca
Скъп е, но качествен.

# 12
  • Мнения: 4 734
Никакви домашни маски на раздразнен скалп! Освен някои масла и то без етерични... Ако не искате да останете и без коса...
Мога да препоръчам използване на чист гел алое вера за успокояване. Иначе трябва да се ползват само медицински шампоани или такива купени от аптека, всички други задълбочават проблема. Много лек и приятен шампоан е Ducray Elution, също La roche-posay имат много шампоани за случая...

# 13
  • Мнения: 13 556
Използвай подходящ шампоан и после това:
След всяко измиване обливаш косата без да я подсушаваш с една таблетка "Нистатин"  стрит на прах, разтворен в около 600 мл. хладка вода .
Прави го по- дълго време и ще усетиш подобрение .

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 21:34 от Пролетно цвете

# 14
  • Мнения: 106
Никакви домашни маски на раздразнен скалп! Освен някои масла и то без етерични... Ако не искате да останете и без коса...
Мога да препоръчам използване на чист гел алое вера за успокояване. Иначе трябва да се ползват само медицински шампоани или такива купени от аптека, всички други задълбочават проблема. Много лек и приятен шампоан е Ducray Elution, също La roche-posay имат много шампоани за случая...
Много ти благодаря!!! 😊😊😊😊 ще ги проверя тези шампоани и ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт