Проблем с наематели в блока

  • 4 013
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 603
Значи е по-важно да не разбере, че си се обадила ти, отколкото дали невръстното детето е добре и в безопасност? Ти си възрастен човек и не дължиш нищо на съседката си, то е беззащитно и няма механизъм за реакция. Те социалните служби затова се казват "социални" - защото работят С и ЗА обществото. Без участие на обществото, няма как да функционират добре. Помисли си дали едно обаждане всъщност е нещо лошо, може да си единствен шанс на този мъничък живот. Виж какво написа Vicky_P - ако няма проблем (дано!), идват проверяващи и си тръгват. Но съседката ще знае, че в тоя вход/блок не може да прави каквото си иска.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 808
Точно това щях да кажа. И какво като се разбере, че си се обадила ти?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 603
Нали? Баща ми се занимава с деца в риск от поне 20 години, познавам доста от тях - и добри, и лоши случаи. Напоследък започна да се разчува и колко жени биват убивани от партньорите си и аз все си мисля за децата им и родителите им на тези жени... За мен е ужасяващо това безразличие на "обществото" ни, прикрито зад някакъв измислен срам или ненамеса в семейството. Ние всички сме едно семейство, хора! Живеем заедно щем или не щем - в блока, в офиса, децата в детската градина, при лекари и пред съда всички сме взаимозависими. От нас зависи какви хора сме и от какви хора сме обградени. И не е човешко да оставиш живот да бъде обречен или затрит пред очите ти. Никой не може да ме убеди в обратното, дори не бих се замислила дали да се обадя на институция, ако имам съмнения, че нещо подобно се случва край мен.

# 18
  • Мнения: 8 985
Щом съм тръгнала да търся вариант, значи не ми е безразлично.

Но така отстрани е доста лесно да се дава акъл.
Интересно колко от вас биха се конфронтирали с роми, при положение, че детето му е самичко вкъщи по цял ден!

# 19
  • бургас
  • Мнения: 739
Ами, като пиша от телефона и така става. Въпроса е,че ако звънне на 112 и обясни ситуацията мисля,че биха я взели под внимание.

# 20
  • Мнения: 46 609
Цитат
Ако се обадя на социалните или на кварталния полицай, нали ще се разбере, че именно аз съм се обадила?!
Не.

В никакъв случай не говори с нея. Подобни разговори никога нямат успех, напротив, нещата стават по-зле.

# 21
  • Мнения: 2 886
Щом съм тръгнала да търся вариант, значи не ми е безразлично.

Но така отстрани е доста лесно да се дава акъл.
Интересно колко от вас биха се конфронтирали с роми, при положение, че детето му е самичко вкъщи по цял ден!

Защо трябва да се конфронтираш с ромите? Както някой беше написал, може да са работници, хамали или друго. Миналата есен аз самата подарих мебели на млад мъж, ром, инвалид без ръка. Виждала съм го да проси пред голям супермаркет. Помоли да доведе приятели, естествено че се съгласих. Няма как да свали холна гарнитура по стълбите сам. Е, и аз не бях сама, де.
В случая бих поговорила със съседката. По - нататъшните ми постъпки ще зависят именно от този разговор. Може да има насилие над детето, може и да няма. Рев до небето и търкаляне по земята съм виждала от 5 год. дете, на което нещо са му отказали. Системно опитваше така да се наложи.

# 22
  • Мнения: 4 362
Щом съм тръгнала да търся вариант, значи не ми е безразлично.

Но така отстрани е доста лесно да се дава акъл.
Интересно колко от вас биха се конфронтирали с роми, при положение, че детето му е самичко вкъщи по цял ден!

Може да има насилие над детето, може и да няма. Рев до небето и търкаляне по земята съм виждала от 5 год. дете, на което нещо са му отказали. Системно опитваше така да се наложи.
Именно, нали и това аз казвам.
Утро, може да намериш 110 теми за разговор.
Една баба така с памук ми измъкна инфо още в първата седмица на работата ми като детегледачка на момиченцето.
Смятам че трябва внимателно да разбереш какво става.
Преди да звъниш наляво и надясно.
Тук някъде в темата преди години, търсейки инфо покрай малката, съм чела не малко теми за това колко "добра услуга" се прави от услужливи съседи, точно защото решават че детето е бито. А то, само си прави шума....

# 23
  • София
  • Мнения: 8 603
Ама, разбира се! Нека да не създаваме неудобства на хората с буйни деца, те тези битите и тормозените, и без това са извадили късата клечка, по-добре да ги отпишем от рано.

# 24
  • Мнения: 4 362
Оф, аман от хора, които не могат да четат с разбиране...
Утро, ти поне ме разбираш, действай по усет.

# 25
  • Мнения: 1 248
Първо поговори със съседите, евентуално те какво са чули, видяли и какво им е мнението; Може да и направиш едно гости на тази жена просто за да видиш обстановката и да я опознаеш (без да любопитстваш относно шума, мъжете и какъв и е произхода)...
Впрочем дори и на външен вид да не изглежда точно от кой етнос е, нищо не е изключено, виждал съм всякакви - бели, руси и синеоки.
Та едва след тези сондажи, прецени какво би било най-доброто решение

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 808
Виж това. Статията е за съвсем друго, но в единия абзац пише, че сигналите остават анонимни.

https://petel.bg/m/index.php?action=view&id=369004&opinion=

# 27
  • Мнения: 75
Според мен недей да викаш социалните или полицията, преди да се запознаеш по-добре със ситуацията. Можеш някой път да си поговориш с майката и да разбереш малко повече. Колкото до мъжете-може да са някакви роднини, майстори...

# 28
  • Мнения: 565
Извинявай, Утро, но според мен си просто предубедена и отношението ти е дискриминативно. И това създава разни страховити сценарии в главата ти. Така излиза, че ако беше срещнала мъже, които не са роми, то нямаше да ги виждаш като заплаха и нямаше да е проблем, че посещават жената.

Пишеш, че не искаш да се конфронтираш, а има ли за какво? Те агресивни ли са или просто се разминавате и ти вече смяташ, че са опасни, само защото са от ромски произход?

Както вече са писали, може да са хамали, може да работници, а може да са дори близки на жената - има светли роми, които никога не би разпознала, че са такива. Ако жената е от ромски произход, не смяташ ли, че нейните приятели, близки, роднини имат право да я посещават? А и да не е, това също няма значение за нейните лични познанства. Смяташ ли, че една самотна майка няма право да бъде посещавана от мъже? Какъв е личният й живот не те интересува.

Споменаваш, че детето е 2-3-годишно - това е именно доста инатлива възраст, а децата са доста шумни в този период. Напълно възможно е, след като по обяд се повтаря викането, да го карат да спи. Не можеш да измисляш обвинения, без да си видяла лично, че съществува проблем, а само на изградено негативно отношение. Самата ти казваш, че децата ти предават информация и макар и да са достатъчно големи, надали имат поглед върху поведението на толкова малко дете.

Съветът ми е да спреш да следиш жената. Ти как би се чувствала, ако някой те нарочи и започне да те следи и да гледа какви хора влизат в дома ти?

Търсиш под вола теле в общи линии. Проблем няма, има навлизане в личното пространство и клюкарстване по адрес на даден човек и дамгосване на хора поради стереотипно мислене.

# 29
  • Мнения: 25 870
Извинявай, Утро, но според мен си просто предубедена и отношението ти е дискриминативно. И това създава разни страховити сценарии в главата ти. Така излиза, че ако беше срещнала мъже, които не са роми, то нямаше да ги виждаш като заплаха и нямаше да е проблем, че посещават жената.

Пишеш, че не искаш да се конфронтираш, а има ли за какво? Те агресивни ли са или просто се разминавате и ти вече смяташ, че са опасни, само защото са от ромски произход?

Както вече са писали, може да са хамали, може да работници, а може да са дори близки на жената - има светли роми, които никога не би разпознала, че са такива. Ако жената е от ромски произход, не смяташ ли, че нейните приятели, близки, роднини имат право да я посещават? А и да не е, това също няма значение за нейните лични познанства. Смяташ ли, че една самотна майка няма право да бъде посещавана от мъже? Какъв е личният й живот не те интересува.

Споменаваш, че детето е 2-3-годишно - това е именно доста инатлива възраст, а децата са доста шумни в този период. Напълно възможно е, след като по обяд се повтаря викането, да го карат да спи. Не можеш да измисляш обвинения, без да си видяла лично, че съществува проблем, а само на изградено негативно отношение. Самата ти казваш, че децата ти предават информация и макар и да са достатъчно големи, надали имат поглед върху поведението на толкова малко дете.

Съветът ми е да спреш да следиш жената. Ти как би се чувствала, ако някой те нарочи и започне да те следи и да гледа какви хора влизат в дома ти?

Търсиш под вола теле в общи линии. Проблем няма, има навлизане в личното пространство и клюкарстване по адрес на даден човек и дамгосване на хора поради стереотипно мислене.
Това е най точния пост по темата.
Не бих могла да го напиша по добре.

И да допълня, че жена отгледала 2 деца трябва да знае какъв шум вдигат те на 2-3 годиша възраст.
Кой, какви гости си кани не е много работа на съседите, стига да не вдигат шум в определните часове, и да не нарушават някой закон. Няма доказателства господата да нарушават някой закон. Нито пък наемателката.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт