Реклама и нарушаване на Кодекса за заместители на кърма в лекарски кабинети

  • 2 458
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 550
При нашата педиатърка няма.

# 46
  • Мнения: 730
Не намирам смисъл въобще  да се убеждаваме в неща,които всеки знае.Естествено,че кърмата си е най-доброто,но разбира се,че трябва да има алтернативи,когато тя липсва.Реклама винаги ще си има.Дали ще са рекламирани,или не,АМ ще се използват.Вярно е,че рекламата въздейства,ама това не значи,че не трябва да се рекламира,нито пък ще се спре.Не вярвам някоя майка,имаща кърма и в състояние да кърми заради реклама на АМ да спре кърменето,или ако има,то те са изключения.За разлика от праховете за пране,в тези реклами не съм видяла да пише,че има нещо по-добро от кърмата.

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Реклама винаги ще си има. Вярно е,че рекламата въздейства,ама това не значи,че не трябва да се рекламира,нито пък ще се спре.

Въпросът е: дали тази реклама трябва да я има точно в лекарски кабинети?

Едно е да се рекламира в бебешки списания, които се издържат от реклами и които принципно никой не може да задължи дали да подкрепят кърменето или да пишат статии за АМ.
Съвсем друго е, ако медицинският работник пряко (чрез директен съвет) или непряко (чрез разлепени реклами и сувенири) насърчава употребата на АМ, вместо да насърчава кърменето (в случай, че майката иска да кърми).

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен адаптираните млека трябва да се изписват от педиатър, само при доказана липса на кърма........за да се спаси живота на бебето...............Защото  от там започват алергиите- атопичен дерматит, който в 80 % ( за тоз процент не съм сигурна, но е висок ) от случаите продължава с астма.......и др.......

# 49
  • Мнения: 730
Реклама винаги ще си има. Вярно е,че рекламата въздейства,ама това не значи,че не трябва да се рекламира,нито пък ще се спре.

Въпросът е: дали тази реклама трябва да я има точно в лекарски кабинети?

Едно е да се рекламира в бебешки списания, които се издържат от реклами и които принципно никой не може да задължи дали да подкрепят кърменето или да пишат статии за АМ.
Съвсем друго е, ако медицинският работник пряко (чрез директен съвет) или непряко (чрез разлепени реклами и сувенири) насърчава употребата на АМ, вместо да насърчава кърменето (в случай, че майката иска да кърми).


Дали лекарските кабинети са най-удачното място едва ли ще има различни мнения.Толкова много нередни неща има,че.............Когато имаш добра мотивация ще вземеш правилното решение как да храниш детето си,пък те нека си рекламират.

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 12:17 от Dayli

# 50
  • Мнения: 11 316
Съвсем друго е, ако медицинският работник пряко (чрез директен съвет) или непряко (чрез разлепени реклами и сувенири) насърчава употребата на АМ, вместо да насърчава кърменето (в случай, че майката иска да кърми).
Това определено зависи от мед. работник. Значи пак да ям краката на нашия педиатър. Той си има в чакалнята безплатните проби, обаче познай колко насърчава употребата на АМ. Само ако споменеш думата отбиване, дохранване или изцяло на АМ да минеш бебето и такъв поглед ти хвърля, че ти иде да потънеш в земята от срам, че си посмял дори да стигнеш до подобни мисли. А като го попиташ какво и откога, отговорът му е винаги - Кърма до края на 6 месец  Peace
Така че давайте пример, пък може и да мръднат на милиметър. Пак ще е много. Wink

# 51
  • Мнения: 4 195
Момичета може ли в тази тема да се оплача. ако ви се струва спам ще го изтрия.
моя приятелка роди на 25-ти август. Аз като майка имала глупостта лесно да се откаже от кърменето ( само 2 месеца), в момента съм  неговия най-голям поддръжник, за съжаление всичко живо около мен прави моите грешки но не ме слушат - ръгат АМ на 2-та минута рев от страна на детето ( говорим за 5-6 дневни бебоци). много ме е яд. та моята приятелка има мома(да и е жива и здрава), но нощес и е дала адапте защото много ревала - а има кърма, на струя излиза, аз и показвам че има кърма, казвам и какво знам че може да направи - да видим дали ще ме слуша. но днес я водих до личната и лекарка за смяна на превръзка от секциото и онази какво заяви - това е дипломиран педиатър - абе бабите били кърмили по година две бееее, тя да кърмела до 4 месеца - после не била хранителна бееееееееее, тая кърма проклета нехранителна бе. подивях, побеснях, излязох от кабинета. е наддаде и въпросните брошурки - това не го пропусна - все с адаптета, особено на Нестле.
баси задръстения народ - такова животно като българина - НЕМА. възмутена съм, не знам как не ви се скъсват нервите от такива, мене още ме държи влага. Въпреки че не ми влиза в работата - моя син е на 2 години почти, но много ме е яд, много искам дружката да кърми. два дни вися у тях като дойка, мъжа ми ще ме бие че не си гледам моето дете, дано не е загубена клауза това моето висене на цицата и, стискайте палци
сори че се намесих ама ми тежеше на душата Hug

# 52
  • Мнения: 3 161
Това определено зависи от мед. работник. Значи пак да ям краката на нашия педиатър. Той си има в чакалнята безплатните проби, обаче познай колко насърчава употребата на АМ. Само ако споменеш думата отбиване, дохранване или изцяло на АМ да минеш бебето и такъв поглед ти хвърля, че ти иде да потънеш в земята от срам, че си посмял дори да стигнеш до подобни мисли. А като го попиташ какво и откога, отговорът му е винаги - Кърма до края на 6 месец  Peace
Така че давайте пример, пък може и да мръднат на милиметър. Пак ще е много. Wink

Само да кажа за неразбралите, че тази утопия, за която говориш ти, се развива в Германия. И между другото да ядеш краката на някого май е немски идиом, аз поне не го вдявам  Wink.

Moon Walk, съвсем на място се намесваш, много е тъжно това, което пишеш.

# 53
  • Мнения: 4 428
Въпреки че не ми влиза в работата - моя син е на 2 години почти, но много ме е яд, много искам дружката да кърми.

Продължавай да упорстваш с твоята приятелка newsm10 Аз имах нужда точно от приятелка, като теб в началото и може би щях да се справя доста по-успешно с кърменето. Въпросът е, че тя, ако не иска да кърми, а иска по лесния начин - с шишето, много трудно ще и обърнеш възгледите, но не пречи да упорстваш Grinning
А това за нейната педи просто ме разби #Cussing out По-голяма глупост от това, че кърмата не била хранителна след 4 мес не съм чувала. На мен много са ми странни такива ситуации, защото аз никога не съм изпадала в подобна и панраво не ми се вярваше, че има такива "лекари". Вчера бях на консултация и специално погледнах за някакви реклами, но нищо не видях  Grinning

# 54
  • Мнения: 3 595
Аз днес огледах на едното място, където преглежда нашата и нямаше рекламни материали на АМ или други храни. Но пък имаше нашите плакати от ССК и много са ги харесали и в болницата, където педито ни работи. Искат да се свържат с нас и искат да се кандидатират за болница приятел на бебето  Joy Разтопих се от кеф като ми казаха  Hug

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Но пък имаше нашите плакати от ССК и много са ги харесали и в болницата, където педито ни работи.

Мехлем за ушите ми  Grinning

# 56
  • Мнения: 3 595
Толкова хубаво ми стана като влязох и видях  Hug

Общи условия

Активация на акаунт