Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравеите!
Аз съм нова в този форум, казвам се Мария, от Бургас съм и съм бременна в седмия месец.Не съм сигурна колко често трябва да ме преглеждат с видеозон.Всеки ми казва различно.Наистина ли облъчва толкова много?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Трябва да ти кажа, че за 9 м. поне по 2 пъти на месец ме гледаха,  накрая и по-често. Моето мнение е , че няма нищо страшно.

# 2
  • Мнения: 594
И мен ме гледаха всеки месец по два пъти - по веднъж на ЖК и след това при частния лекар . Не мисля че е проблем.

# 3
  • Мнения: 115
 И аз мисля, че не е вредно. Преглеждаха ме при всяка консултация.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Мен ме преглеждаха общо 4 пъти,но според мен се довери на лекаря си.Той ще прецени дали има нужда или не.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Не  е вредно ама хич.Има статии по въпроса.
Мен ме гледаха всеки месец... Wink

# 6
  • Мнения: 135
мЕН мЕ ГлЕДАХА 2 ПЪТИ ДО 7-мИ мЕС А ДО 9-ТИ ВСЯКА СЕДмИцА мОЖЕ бИ ЗАВИСИ ОТ брЕмЕННОСТА Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 019
не е вреден,аз ходех 2 пъти на мес.,накрая по 2 пъти на седмица

# 8
Досега съм гледана по веднъж на месец, а към 19г.с. и два пъти защото ходих на фетална морфология.
Доколкото знам няма нищо опасно

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ехографът НЕ ОБЛЪЧВА И НЕ Е ВРЕДЕН! А колко често ще те гледат зависи от бременността. Ако всичо е наред, може и по-рядко. Мен ме гледаха на 2 месеца веднъж, всичко си беше наред. За твое успокоение може колкото си искаш, толкова пъти да ходиш. Hug

# 10
  • Мнения: 2 000
На всяка консултация ме преглеждаха, т.е. всеки месец, а накрая и всяка седмица. Не мисля, че е вредно.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
И мен ме преглеждаха всеки месец. А 9-я три пъти. Не мисле, че ми е навредил.

# 12
  • Мнения: 992
ами мене ме гледаха всеки месец от бременноста

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Изследването с ехограф е безопасно! Повече информация можеш да прочетеш тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/674/37/ , както и да се поровиш в интернет.  newsm10

Колкото до това колко често трябва да бъдеш преглеждана с ехограф - според здравната каса 2 пъти за цялата бременност, ако тя протича нормално. Според мен (като немедицинско лице обаче) - доста повече.  Peace

# 14
  • Мнения: 216
ами мене ме гледаха всеки месец от бременноста
newsm10

# 15
  • Мнения: 5 026
 Мисля, че няма ограничения в броя на ехографските прегледи. Мен лично са ме гледали към 6-7 пъти.

# 16
  • Мнения: 3 760
Няма никакво ограничение, зависи от бременността. Ехографът не облъчва.

# 17
  • Мнения: 2 171
И мен ме гледаха по 2 пъти месечно. Както са ти казали и другите майки, ехографът не облъчва.

# 18
  • Мнения: 7 803
със сигурност не облъ4ва. единствения минус, zа който про4етох наскоро, е 4е съzдавал zвукова вълна, която не е никак приятна zа бебо, но не  и опасна zа него

# 19
  • Мнения: 959
Не знам,колко често трябва,но мен ме гледаха всеки месец.

# 20
  • Мнения: 2 672
незнам колко трябва , но аз исках постоянно  Laughing всеки път. Даже се интересувах колко струва апарата, да си купя и да си гледам бебчето денонощно Laughing

# 21
  • Мнения: 8 917
Трябва да ти кажа, че за 9 м. поне по 2 пъти на месец ме гледаха,  накрая и по-често. Моето мнение е , че няма нищо страшно.
Подкрепям  Peace Иначе сме гледали Гери 5-6 пъти и всеки път с голям трепет Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 354
Нормалното е поне три пъти,поне тук в Испания е така.Ако си рискова бременност 5-6 пъти. newsm53

# 23
  • София
  • Мнения: 2 227
Колкото радиото облъчва, толкова и ехографът. Споко, не е вредно иначе нямаше да гледат на ехо толкова често.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 150
 http://www.ob-ultrasound.net/joewoo3y.html

Има много нови иzследвания,които докаzват вредата от 4естата му употреба.В много ЕС страни не се полzва рутинно,а само при проблемна бременност.
 

# 25
  • Мнения: 2 804
Тук в Италия , при нормално протичаща бременност 3 пъти .
Мен с първата ми дъщеря са ме гледали около осем , а с втората четири .

# 26
  • Мнения: 1 544
И мен ме гледаха много често защото имах проблеми .В началото всяка седмица а после всеки месец по веднъж - не мисля ,че вреди.

# 27
  • Мнения: 3 405
По преценка на лекаря, ако се налага и всеки месец. Иначе се правят 3 прегледа за цялата бременност.

# 28
  • Мнения: 817
По два пъти в месеца ме преглеждаха, не е вреден!

# 29
  • Мнения: 256
Моята гинеколожка каза, че ехографът е абсолютно безвреден . Могат да те гледат и всеки ден щом се налага, но това не би навредило на бебето и на теб. Така че - спокойно  Peace

# 30
  • Мнения: 2 952
Мен ме гледат всеки месец.Харесва ми да виждам сърчицето....и бебето как се движи...лекарите знаят по-добре, щом такава е практиката (тук- всеки месец..или на всяко ходене)......нека е така Simple SmileМоже би тук като цяло се правят  много проверки ,много изследвания на кръв, постоянно за нещо изследват.....няма почивка бъдещата мама ...нека е така , добре е да се следи отблизо здравето на мама и на бебето...аз съм за....

# 31
  • София
  • Мнения: 220
Аз също мисля че не облъчва.мен до сега са ме гледали само 4 пъти, но те са само рутинни прегледи защото всичко е наред.все пак зависи от бременноста - колкото се налага толкова!

# 32
  • Мнения: 596
Всеки месец.  Simple Smile Не е вредно нито за плода , нито за майката.

# 33
  • Мнения: 409
Здравей. Мен също всеки месец ме гледаха поне по1 път. Joy

# 34
  • Мнения: 27 524
Ако всичко с плода и бременноста е наред - 3 пъти са достатъчни. Иначе не, не облъчва.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Колкото е нужно. Мен ме гледаха всеки месец до 6-я, после на 10 дни, бях рискова.

# 36
  • Мнения: 194
Не знам,колко често трябва,но мен ме гледаха всеки месец.
И мен така,а в самото начало на бременността,понеже беше рискова,са ме преглеждали 2 пъти в два последователни дни.Доколкото знам,не е опасно.

# 37
Първо няма облъчване, не е лошо малко да прочетеш и да се ограмотиш. Втори аз ходех всеки мецес и с двете ми деца.

# 38
  • Мнения: 180
Досега на всеки преглед са ме гледали на ехограф.Незнам да е вредно

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
аз имаше един период, през който ходих всяка седмица за да ми кажат какво е бебето! Не мислям, че е вредно! По-скоро е безсмислено, ако имаш една нормална бременност!

# 40
Всеки път ме гледат с ехограф,
не се притеснявай от това - вълните от gsm-a са много по-опасни Wink

# 41
# 42
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Според мен и според един много добър гинеколог бебето трбява да се наблюдава всеки месец чрез УЗ.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 405
Не  е вредно ама хич.Има статии по въпроса.
Мен ме гледаха всеки месец... Wink
[/quote/

Определено не е вредно. Не се притеснявай  Hug

# 44
  • Мнения: 1 104
Добре дошла! Аз ходя на преглед горе долу през 2 седмици и съм на ехограф 1 път месечно,т.е. един път отивам за изследвания, а след това се мерим, теглим и минавам на видеозон. Не мисля, че е вредно.

Общи условия

Активация на акаунт