Простите "възпитателки" в детските градини

  • 4 353
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 811
Май ще трябва да заключат темата за мен  Laughing

Isa,

всеки родител трябва да си защитава детето, ама говорим за начините.
В предните мнения прочетох за "вдигане на скандал", "взимане на страха" и прочие. Абе хора сме - ядосваме се. Но наистина не бих направила скандал пред детето си. Най-малкото преди да знам подробности. Ако е пред детето - ще се опитам да проведа спокоен разговор.

И с мъжа ми не се карам пред децата - никога! Смятам, че така ги защитавам от отрицателни емоции.

# 46
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Цитат на: dari
Май ще трябва да заключат темата за мен  Laughing

Isa,

всеки родител трябва да си защитава детето, ама говорим за начините.
В предните мнения прочетох за "вдигане на скандал", "взимане на страха" и прочие. Абе хора сме - ядосваме се. Но наистина не бих направила скандал пред детето си. Най-малкото преди да знам подробности. Ако е пред детето - ще се опитам да проведа спокоен разговор.

И с мъжа ми не се карам пред децата - никога! Смятам, че така ги защитавам от отрицателни емоции.


Много добре казано

# 47
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Проблемът е не само етичен, а и правен. В правилника на ДГ, който са ни чели на всички, пише, че нямат право да нанасят наказания на децата от КАКЪВТО И ДА Е ВИД! И ако правилника не е достатъчно важен документ за пред съда, то Закона за защита на детето е такъв!  Imp  
Но никой не иска да се стига дотам. Искаме просто като си оставим децата сутрин, да сме сигурни, че никой не им посяга нито физически, нито психически! 200-та лв. заплата нямат нищо общо с това! Ако един човек си е прост и идиот, и 1000 лв. да му даваш, той пак ще си е такъв! За МАНТАЛИТЕТ говорим, не за социално положение!

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: dari
Май ще трябва да заключат темата за мен  Laughing

Isa,

всеки родител трябва да си защитава детето, ама говорим за начините.
В предните мнения прочетох за "вдигане на скандал", "взимане на страха" и прочие. Абе хора сме - ядосваме се. Но наистина не бих направила скандал пред детето си. Най-малкото преди да знам подробности. Ако е пред детето - ще се опитам да проведа спокоен разговор.

И с мъжа ми не се карам пред децата - никога! Смятам, че така ги защитавам от отрицателни емоции.


Е, да, разбира се:-) Но аз по принцип не съм по скандалите - подхождам изключително любезно и адски студено. Иначе пряка обида към възрастен 'авторитет' пред дете е грозно.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 242
Isa, постингът ти е много хубав, но не разбирам, защо си против разговорите с госпожата насаме?
Според мен когато става въпрос за толкова малки деца 3-5 год. е по-добре учител-родител да не се обясняват и спорят пред детето, тъй като така само го объркват.
На тази възраст децата много слушат и вярват на  госпожите - все пак са с тях почти толкова, колкото и с майките си. Когато детето види, че между тях двете има неразбирателство, това малко или много го притеснява.....По-големите деца вече не са толкова наивни и не възприемат буквално всичко, което каже госпожата и имат много по-голямо доверие в родителите си, така че на тях един разговор не насаме ще им е дори от полза

# 50
Цитат на: dari
Май ще трябва да заключат темата за мен  Laughing

Isa,

всеки родител трябва да си защитава детето, ама говорим за начините.
В предните мнения прочетох за "вдигане на скандал", "взимане на страха" и прочие. Абе хора сме - ядосваме се. Но наистина не бих направила скандал пред детето си. Най-малкото преди да знам подробности. Ако е пред детето - ще се опитам да проведа спокоен разговор.

И с мъжа ми не се карам пред децата - никога! Смятам, че така ги защитавам от отрицателни емоции.


Изобщо не мисля, че трябва да заключат темата за теб Simple Smile С много от нещата, които казваш съм абсолютно съгласна. Ние с таткото също никога не се караме пред детето, защото според мен това е дълбоко погрешно. И държа да уточня, че аз не съм се карала с "учителката" и с директорката пред детето, просто предадох случката в по-сбит вид, за да не ви отегча. Всъщност всичко това се разви в рамките на няколко дни. И през цялото време ние дори не сме коментирали темата пред детето, защото това е проблем, с който трябваше да се справим ние, а не то.

# 51
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Лекси
На тази възраст децата много слушат и вярват на  госпожите - все пак са с тях почти толкова, колкото и с майките си. Когато детето види, че между тях двете има неразбирателство, това малко или много го притеснява.....


Абсолютно съм съгласна с това! Но аз никога не съм я обиждала! Просто й казах да престане да обсъжда този въпрос, е вярно, че с рязък тон й го казах, ама сутрин освен мен и нея, няма други възрастни там. Не можем да заключим децата и да ходим да си говорим насаме, или пък да пием някъде кафе в извънработно време!  Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: Лекси
Isa, постингът ти е много хубав, но не разбирам, защо си против разговорите с госпожата насаме?
Според мен когато става въпрос за толкова малки деца 3-5 год. е по-добре учител-родител да не се обясняват и спорят пред детето, тъй като така само го объркват.
На тази възраст децата много слушат и вярват на  госпожите - все пак са с тях почти толкова, колкото и с майките си. Когато детето види, че между тях двете има неразбирателство, това малко или много го притеснява.....По-големите деца вече не са толкова наивни и не възприемат буквално всичко, което каже госпожата и имат много по-голямо доверие в родителите си, така че на тях един разговор не насаме ще им е дори от полза


Ами, защото детето е стресирано от ситуацията - то мисли, че като е счупило тъпото камионче е направило нещо лошо, че е било справедливо наказано. Майка му не мисли така и трябва да изрази становището си ясно както пред него, така и пред учителката. Ако то не чуе, че е било погрешно наказано ще си помисли следното: 1. Аз съм лош, възпитателката е права или 2. Мама я е страх от учителката /на мен каза, че не съм направил нищо лошо, но на нея не го каза /то незнае какво сте говорили насаме//, аз трябва да правя каквото учителката казва, дори и да не е права. И най-важния извод: 3. Няма смисъл да се оплаквам - нещата остават същите.

По-добре е да види, че съществуват противоречия м/у хората, гледните им точки, начините на възпитание т.н., отколкото да свикне още от сега, че някой може безнаказано да се държи зле с него. Не съм авторитет, но мисля, че децата имат различно отношение към родителите си и възпитателите в детската градина - в смисъл знаят кой им е по-близък и по-важен.

Зъхи, защити си детето. То трябва да се чувства сигурно в детската градина, а ти спокойна че го възпитават правилно.

# 53
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря за думите ви, момичета!  Grinning По принцип всички сте прави!  Wink Различията идват от разликите в характерите на всяка. Иначе всички ние сме най-добрите родители за своите деца!  Grinning

# 54
  • Мнения: 133
Цитат на: AnMary_
да наистина децата са им много, но защо тогава продължават да записват
В нашата група са записани около 30 с тенденция да се увеличават. Вярно, че не идват всеки ден по 30. Леглата им обаче са само 18. И се налага някои деца да спят на матраци на земята. Всяка седмица ги врътят. Но мойта буба по-миналата седмица беше адски стресирана и реве на път за вкъщи "мамооо, не искам да спя на земята. Аз съм лоша"
Нямам особени претенции към възпитателките в градината, слава богу за сега нямам сериозни проблеми.
Но да знаеш, че нямаш база в градината и да записваш деца


А това ХЕИ как го допуска? Подайте жалба. В нашата група също приеха повече деца от капацитета на спалнята и преустроиха една по-малка стая, която преди се е ползвала от госпожите за допълнителна спалня. Самата стая е с две врати. Може да се двезе и от дневната и от коридора. Затвориха вратата откъм коридора и си решиха проблема.
На следващата година поради големия брой на желаещи за детска градина отвориха нова група и така приеха 2 първи групи вместо една както беше практиката.

# 55
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Dezy
Цитат на: AnMary_
да наистина децата са им много, но защо тогава продължават да записват
В нашата група са записани около 30 с тенденция да се увеличават. Вярно, че не идват всеки ден по 30. Леглата им обаче са само 18. И се налага някои деца да спят на матраци на земята. Всяка седмица ги врътят. Но мойта буба по-миналата седмица беше адски стресирана и реве на път за вкъщи "мамооо, не искам да спя на земята. Аз съм лоша"
Нямам особени претенции към възпитателките в градината, слава богу за сега нямам сериозни проблеми.
Но да знаеш, че нямаш база в градината и да записваш деца


А това ХЕИ как го допуска? Подайте жалба. В нашата група също приеха повече деца от капацитета на спалнята и преустроиха една по-малка стая, която преди се е ползвала от госпожите за допълнителна спалня. Самата стая е с две врати. Може да се двезе и от дневната и от коридора. Затвориха вратата откъм коридора и си решиха проблема.
На следващата година поради големия брой на желаещи за детска градина отвориха нова група и така приеха 2 първи групи вместо една както беше практиката.


Да бе, това и мен много ме потресе!  Imp Прати им проверка от ХЕИ и от Мин. на образованието!
Те нали им са ниски таксите, гледат да взимат повече деца, да си връзват бюджета!  После защо учителките били все изнервени и децата - болни!  Rolling Eyes  Imp  Close  #Cussing out

# 56
  • Мнения: 112
Завършила съм средно образование с профил педагогика и в продължение на 4 години всяка седмица съм ходила на практика в детска градина. Учителките при приемането и предаването на децата бяха мили,а после се променяха-караха се за щяло и нещяло на децата,заплашваха ги че ако не си "изпапкат"обяда ще седят на масата докато ги вземат родителите. В началото им беше неудобно от нас и се държаха що годе добре(набутваха им лъжиците с яденето в устата с обяснението че много бавно се хранят),но много бързо им премина срама. Децата бяха истински щастливи когото бяхме сами с тях (не се държахме като истински педагожки,но пък беше толкова забавно и за нас и за тях). Искрено се надявам на все по-малко места да се случват тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт