Пиша тук, само защото искам да споделя горчивия си опит с Доц. Магунска от болница Щерев. Препоръча ни лапароскопска операция на ендометриозни кисти, но заедно с това и операция за резекция на правото черво, защото на ехографа виждала 50 % стеноза от ендометриозен възел. Двете операции стрували около 5000 лв. Забележете, без да се предложи колоноскопия, консултация с коремен хирург, или нещо друго. Бяхме изумени и страшно притеснени, защото това е много тежка операция. Направихме ЯМР, което не показа възел в червото. Тя категорично продължаваше да настоява, че има такъв, но другите доктори не го виждат. Доста висока самооценка....Загубихме три седмици с др. Магунска, ЯМР, отново консултации с нея и една седмица за да преглежда диска от ЯМР. Същата не видя или не каза, че десния яйчник е усукан четири пъти и трябва да се бърза с операцията на кистите, а не да ни фокусира върху операция на червото. Три седмици след първата консултация с доц. Магунска дъщеря ме се озовава с адски болки в Пирогов. Там я оперираха по спешност лапароскопски и се оказва, че десния яйчник е некротизирал. Наложи се отстраняването му заедно с ендометриозните кисти. Болките спряха и сега се възстановява слава Богу. Благодаря от сърце на др. Царибашев от Пирогов, който направи всичко възможно за да помогне в критичната ситуация. Така след консултациите с др. Магунска, 21 годишната ми дъщеря е вече с един яйчник!!! Това е моя горчив опит. За мен тя е финансов мениджър на ендометриозния център в болница Щерев. Вие ако прецените се доверете на тази докторка.