Всичко за забременяването и бременността след конизация

  • 1 262
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте. В днешно време доста жени претърпяват конизация още преди да са родили. В тази тема предлагам да задаваме своите въпроси във връзка с конизацията и раждането. Който има подобен опит, моля да сподели. Смятам, че абсолютно всяка информация в това отношение ще бъде полезна. Благодаря предварително Heart
Аз имам следните въпроси:
1. При скалпелна конизация серклажа по време на бременност задължителен ли е? (Рязано е максимално щадящо, 1см. преди 2 години. Бях с ЦИН3. Сега съм на 24г. ако има значение. На последния профилактичен преглед май месец, гинекологът каза, че шийката е зараснала чудесно)
2. Истина ли е и на някой случвало ли се е след конизация канала да се стесни и да има проблем с естественото забременяване?
3. При раждане задължително ли е секцио след конизация при условие, че ДНК типизцията на HPV е негативна 3 последователни теста в рамките на година и половина?

# 1
  • Мнения: 4 204
Конизирана съм на 27г възраст. Имам две раждания след това. Проблем при забременяване и износване не съм имала, серклаж не е правен нито първия, нито втория път. При мен и двата пъти беше секцио, но основно заради друг здравословен проблем. Иначе ме показваха на специализанти като човек с поне 4 независими една от друга принчини за раждане със секцио. Възможно е конизацията да е била една от тях, но не съм се интересувала.

# 2
  • Мнения: 102
Конизирана съм на 27г възраст. Имам две раждания след това. Проблем при забременяване и износване не съм имала, серклаж не е правен нито първия, нито втория път. При мен и двата пъти беше секцио, но основно заради друг здравословен проблем. Иначе ме показваха на специализанти като човек с поне 4 независими една от друга принчини за раждане със секцио. Възможно е конизацията да е била една от тях, но не съм се интересувала.
А скалпелна ли е била конизацията?

# 3
  • Мнения: 4 204
Така мисля, беше много отдавна.

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте, на мен ми направиха конизация в края на 2017-та година. В момента съм бременна в 34-та седмица. Конизациото беше извършено със скалпел, за щастие в моя случай засегнатият участък не беше голям и не са скъсили шийката,така че не се наложи серклаж (зашиване). Ако не се лъжа, минималният размер на шийката не трябва да е 2,5 см, при мен е 3,1 см. След тази манипулация се забременява лесно, твърдят лекарите. Раждането с Цезерово сечение не е задължително, освен ако нямаш активен папилом. Често, заради ниския имунитет на организма на бременната, по цялото тяло, а и в зоната на слабините възможно е да излезнат папиломи, ако това се случи  около нежната зона, следва наблюдаващият бременността специалист да прецени, според случая, какво да бъде раждането,за да не се предаде на детето по времето на нормалното раждане ЧПВ щамът. Надявам се информацията от моя опит да бъде полезна!

# 5
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте, благодаря за темата, ще ми е много полезна, тъй като наскоро минах такава процедура, но чрез lletz. Бихте ли споделили колко време след конизацията ви разрешиха опити и колко бързо забременяхте след това? При мен е желателно да мине поне 1 година от процедурата. Благодаря предварително! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 102
Здравейте, благодаря за темата, ще ми е много полезна, тъй като наскоро минах такава процедура, но чрез lletz. Бихте ли споделили колко време след конизацията ви разрешиха опити и колко бързо забременяхте след това? При мен е желателно да мине поне 1 година от процедурата. Благодаря предварително! Simple Smile
На мен ми бяха казали, че 3 месеца след операцията се прави контрола и 1 месец след контролата могат да се започнат опити, но аз бях със скалпелна конизация.

Общи условия

Активация на акаунт