Телесна температура

  • 1 179
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте! Искам да попитам дали е нормално температурата ми да достига стойности до 37.2? Не винаги е толкова, варира между 36.5,но често през деня е около 36.9-37. Не се усещам да имам температура или неразположение. Повод да я измеря, беше синът ми при който също температурата варира до 37.1-2. Това счита ли се за субфебрилна температура или при нея стойностите са постоянно над 37?

# 1
  • Мнения: X
С електронен термометър ли мериш? Има разлика с живачния, има и значение къде се мери - под мишница или под езика. Тази под езика е с 0,5 градуса по-висока от премерената под мишницата при електронните термометри.

# 2
  • Мнения: 285
Меря под мишницата. Пробвах с електронен и живачен

# 3
  • Мнения: 177
И при мен и децата се е случвало. Не намерих обяснение.
При жените май имало нещо свързано с месечния цикъл, но и при децата съм забелязвала такава температура, така че просто спрях да я меря без причина.

# 4
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Температурата варира през различните части на деня. Сутрин е най-ниска, следобед и вечер се вдига. Температура над 37 се води фебрилна, въпреки че според новите изследвания до 37. 5 се счита за нормална. Има една жена, приятелка на майка ми, която цял живот е с Т37. 2,правили са и изследвания и нищо, добре си е. Има и такива хора просто. Но пък познавам и друг човек, който беше и с раково заболяване и неговата температура беше 37.2-ПОСТОЯННО!!Ако няма медицински диагностицирани заболявания, просто си от единия тип хора.
Ако температурата се вдига и пада, най-често се дължи на :
-вирусно заболяване-обикновено се вдига Най-често следобед и се задържа до вечерта или цялата вечер, но има и други симптоми ;
-стрес или паник - атаки - в епизод се вдига от половин до 1 градус;
-преди цикъл/овулация-може да се задържи до 37.5 в продължение на 24ч;
-претопляне или излагане на силно слънце-бързо се вдига и спада,заради зонално нагряване ;
-анемия-може да е всеки ден, през ден, при цикъл.... желязото регулира температурата на тялото и когато е в недостиг има проблем. Освен висока, до 37. 3,може да е ниска-под 36.
Задължително се мери 30 мин след хранене или физическо натоварване и в покой. Лягаш, почиваш 30мин и мериш, иначе не е вярно.
Пускаш изследвания и консултация с лекар, ако продължи повече от седмица.

# 5
  • Мнения: 285
Благодаря за изчерпателни отговор! Очаквам тези д и да ми дойде цикъла. Надявам се да е от това. Ще я следя, за да видя. Никога досега не съм я мерила без причина и не знам дали и през останалото време е било така. Попринцип ако вдигам температура усещам и не се чувствам добре. Тази по никакъв начин не я усещам, но все пак ме притеснява

# 6
  • Мнения: 13 809
Зависи и от човека. Моята фъщеря по принцип е горещокръвна и следобед варира в тези граници. Но пак така го открихме по случайност.

Общи условия

Активация на акаунт