Къде имате или искате да имате татуировка?

  • 19 411
  • 190
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 629
Нямам и не искам да имам .

# 136
  • Варна
  • Мнения: 443
Само че се чудя прилепа къде да го лепна. newsm78

На челото  Laughing

Много ще ги стряскам в тъмното newsm62

На светло ще ги стряскаш повече hahaha  Wink


Темата е "Къде имате или искате да имате татуировка", а не "Искате ли да имате..." В случая поста Ви е само мърдане на въздуха и не дава никаква информация.

А тези татуировки около корема, равалят ли се след раждането?

Аз нямам наблюдения, но ако се появят стрии, няма как, ще се деформира. Много е неприятно и там няма да рискувам. Иначе на корема ми харесват  Peace

# 137
  • Мнения: 2 978
и аз имам въпрос за там-боли ли?
защото моята като я правеше точно върху гръбнака ми идеше незнам какво да направя от болка.. Embarassed

Боли там където има кокал- кост. Peace

# 138
  • Мнения: 5 622
Болката е индивидуално усещане все пак. За едни ще боли повече, за други по-малко, на едно и също място. Аз знам, че боли от вътрешната страна на ръката под мишницата, където си правят "гривни".

На дупето не боли особено, на корема много ми харесва, там също няма да боли, но точно поради опасения, че може да се деформира след време поради една или друга причина, няма да си направя.

На кръста е яко, аз писах и по-напред в темата, че искам там да си направя   Thinking

# 139
  • Мнения: 1 273
Аз имам на плешката (май така се казваше, нещо яко съм затъпяла напоследък newsm78 #Crazy). Спомням си, че не болеше особенно(само около костта), ама кръв имаше малко.



следващата ще е на плешката-дракон Mr. Green
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 22:10 от apv

# 140
Аз имам на кръста,беше модерно незнам дали сега е,но...няма вращтане назад Rolling Eyes

# 141
мен  не меболеше толокова колкото са ми описвали Peaceбях се навила и настроила психически за болката Shockedболя ме,но не чактолокова кактоми бяхаказвали newsm78повече меболя катоправиха самото очертание,после като запълваха претръпна и по не болеше Peace

# 142
  • Мнения: 803
Имам 5 татуировки по себе си - в момента виждате 3 от тях.
Много е бил прав този, който е казал,че с една не може да се спре. Аз си направих звездата преди 4 години, след един месец си направих татуировка на глезена (представлява тънка гривна с флорални мотиви и закодирана фраза), на следващия месец лотусът ми беше подарък за Цветница ( Crazy )...и се кротнах...За около година. За един РД получих феите.
И последната ми придобивка е на дясната любовна дръжка (не знам по какъв начин друг да се изразя, нямам предвид паласка в никакъв случай) и слиза надолу..Представлява кръстоска м/у Жар птица и феникс.

Да обобщя, че абсолютно всяка една татуировка носи своето значение за мен и абсолютно всяка е мислена бая време.
Вярвала съм и продължавам да вярвам в нещата, които татуировките ми символизират. Така че за мен са нещо много повече от модна прищявка и притеснения от сорта "ама дали няма да ми омръзне след време", никога не съм имала.

За болката: това е много индивидуално. Според мен зависи много от психичната нагласа, с която човек подхожда към такова нещо. Аз бях много ентусиазирана, адреналинът ми беше на макс и честно казано, болка почти не изпитах. Усещането е интересно, различно, не бих казала, че е неприятно. (но може аз да съм си сбъркана нещо). Много хора казват, че на кокал боли. Е, значи аз съм наобратно - татуировката на глезена въобще не я усетих. На кръста (звездата) също не ме болеше ( а беше първа среща с нещо непознато като усещане) - даже по едно време се унесох. Crazy Лотосът и него почти не усетих.
Болеше, докато ми правиха крилата на феите - както виждате, те са големички и кожата вече си беше раздразнена, та е нормално. А и там си имам месце, все пак Wink Също така,последната придобивка - феникса. И той болеше на определени моменти, особено опашката му (която си слиза бая надолу, макар и отсрани на интимната зона). Там кожата е изключително нежна. Но се търпи - за мен не беше болка за умиране, а принципно не съм човек с висок праг на търпимост.

За грижата: срещам противоречиви мнения. Общо взето, колкото татуисти, толкова мнения. Аз лично след всяка татуировка бивах намазана с Пантогел (води се за по-бързо зарастване на рани след изгаряне, има охлаждащ ефект, което си е балсам за кожата след татуиране), превързана с прозрачно фолио. Не съм махала превръзката в рамките на 5-6 часа, след това внимателно миех татуировката, и после намазвах с тънък слой Пантогел - около 2-3 пъти дневно. Моят татуист не препоръчва вазелин, защото вазелинът не оставял кожата да диша - а това от своя страна забавя процеса на заздравяване и така държи раната отворена.
За къпането: не съм стояла мръсна (то ако чакам да зарастне татуировката, това значи да не се къпя поне десетина дена), но много внимавах как се къпя. В никакъв случай не съм търкала с гюдерия прясното произведение на изкуството, все пак Crazy Първите дни превързвах мястото и с душ-слушалка внимавах да не го намокря много.
Колкото до кървенето - няма да кървите като прасе, не се тревожете за това. Иглата прониква на дълбочина от 1 до 5 мм (забравих колко "бода"/секунда прави) - т.е. в най-горния слой на кожата ви.
А, след около 3 до 5,6 дена (все пак зависи от големината на татуировката) започва да се образува коричка. МНОГО ВАЖНО Е ДА ЗАПОМНИТЕ - в никакъв случай не я чоплете! Докато ми зарастваше татуировката на глезена, без да исках го ударих и отлюспих една коричка - резултатът - получи се нещо като дупка в самата татуировка. М/у другото,корички ще имате само на по-плътните места. На контурите ще са като финни люспички (представете си пърхот, само че оцветен Crazy )
Друго.....Ааа, да - не излагайте пресни татуировки (няколко месечни) на продължителна слънчева светлина или солариум. Не че нещо ще ви стане, но има риск цветовете на татуировката да избледнеят - това е все едно да оставите някоя цветна тениска дълго време на слънце...Това ме подсеща, че подходящи сезони за правене на подобно нещо са зимата и есента.
Преди да седнете на стола, трябва да сте проучили много внимателно студиото и човека. Разберете от колко време се занимава с това, разгледайте снимки на работата му; обстановката трябва да е чиста и да ви вдъхва доверие; татуистът трябва да работи с ръкавици (които разбира се, разопакова пред вас), както и с игли за еднократна употреба (които също трябва да се разопаковат пред вас). Огледайте се дали има стерилизатор. Въобще, преди да предприемете нещо такова разучете. И, моля ви - не се доверявайте на брата на един познат, който за 15лв ще ви направи страшна "трибъл" плетеница в гарсониерата си в Люлин 1.

Пфу, стана дълго, но се надявам да съм ви била полезна  bouquet

# 143
  • Мнения: 1 952
СЪВЕТ- за искащите, не правете тази грешка, татуировка омръзва за максимум половин година, и после??? Аз имам татуировка, не се вижда, освен ако не съм гола, хубава е и то много, но все пак по-добре да я нямаше!!!

# 144
Аз имам в долната част на врата, на седмия прешлен точно. Когато си вдигна косата само се вижда. Там много болеше. Имам и на плешката, там не ме е боляло кой знае колко, сега обаче мисля да я махам и съм чувала, че това вече е неприятно  Confused.

# 145
  • Мнения: 1 952
Пчеличката Мая, за махането, аз когато я правих още тогава питах как се маха, та човека беше учуден, още не ме нашаркал, аз вече ще я махам.... та неговият отговор беше "махането, като правенето"....боли, а ако  е цветна още повече, даже ме предупреди, че от червения цвят задължително оствава белег, бяло петно. Аз затова си я направих едноцветна.

# 146
  • Мнения: 4 068
Имам татуировка на дясното рамо. Малък келтски йероглиф. Много е готина, но вече е за повтаряне и не знам кога ще успея да отида да я оправят. Имам я от 10 години вече и изобщо не ми е омръзнала. Виж обецата на носа ми омразна и я махнах преди известно време. Сега се чудя за пъпа, но......първо трябва да си прибера корема.

# 147
  • Мнения: 494
Аз имам на плешката (май така се казваше, нещо яко съм затъпяла напоследък newsm78 #Crazy). Спомням си, че не болеше особенно(само около костта), ама кръв имаше малко.



следващата ще е на плешката-дракон Mr. Green
Mr. Green Mr. Green Mr. Green


И аз имам Скорпион на плешката .Все още не съм решила къде да си направя Прилепа. Мене не ме болеше ,само усещах леко пощипване.

# 148
  • Мнения: 2 229
KissTheRain, a колко време ти правиха феите? Защото изглеждат доста големи. Embarassed

# 149
  • Мнения: 803
KissTheRain, a колко време ти правиха феите? Защото изглеждат доста големи. Embarassed
[/quote

Хммм, сега ме хвърли в размисъл.. Thinking
Със сигурност е имало час и половина, но не е толкова страшно,колкото звучи. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт