Помощ! Отвсякъде ме натискат за захранване.

  • 1 091
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 272
Ако си достатъчно убедена в това което правиш, не виждам какво те притеснява. В крайна сметка бебето си е твое и ти си тази, която може да направи най-доброто за него, а именно да го захрани късно  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 9 861
Никой не е в състояние да ме накара да дам на децата си нещо,което съм решила че няма да им дам.Буквално най-близките ми роднини са ме обиждали,че лишавам децата от детските неща-бонбони,шоколади и подобни.В такъв случай отговарям,че както аз не им казвам как да си гледат децата,бих предпочела и те да бъдат така добри да не го правят.В най-лошия случай казвам,че се обриват от шоколад. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз се въздържам от лъжи, особено от тези - ддох и повърна, дадох и се изприщи, не й понесе, ала-бала. Суеверна ли съм или не... Не искам утре да излезе истина.

Казвах нещо съвсем просто - малката имаше много силни колики и съм решила да отложа захранването с еди-кое си до еди-кога си.

Вярно, захраних на 4,5 месеца, но съм имала други съображения и не бих се нарекла "глупава". Но питам, ще спазиш ли точно въвеждането на първата храна да е на деня на навършване на 6 месеца или някой от следващите дни. Защо отдаваш тоооолкова голямо значение на това - има ли основание твоето дете да се гледа по този абсолютичен метод (имало ли е реакции от перилни препарати, тип дрешки, слънце и пр. тъй като обикновено децата които правят реакция от едно такова нещо, правят от повече от едно). И ако на детето ти му стане любопитно до навършването на 6 месеца и прояви някакъв и някак си интерес към някоя храна, която ядеш, няма ли да му дадеш да опита, ако например е грозде, ябълка, диня, пъпеш (да му направиш сокче), морковче - дори просто да му го дадеш да си чеше венците...

# 18
  • Мнения: 1 503
Ами аз съм на принципа Всеки сам решава за себе си и за децата си!
Те като искат да ядат и да дават пюрета,но аз мисля ,че ако изчакате още месец няма да стане нещо кой знае какво Naughty
Прави каквото решиш сама,защото само това е правилното Hug

# 19
  • Мнения: 2 019
то не остана много все някак 6те издържи6 до септември

# 20
# 21
  • Мнения: 1 353
 Ние сме почти на шест месеца и преди три дни започнах да захранвам с пюрета/плодови/, които тя за сега твърдо отказва. Та сигурно ще се откажа за сега. Ще поизчакам още седмица-две и ще пробвам отново. Та в този дух те подкрепям напълно, а и все пак всяка майка знае кое е най-добро за детето й. Не слушай другите, а себе си и най-вече детето  и мисля, че няма да сгрешиш.

Общи условия

Активация на акаунт