Киселини в стомаха

  • 5 815
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 868
От 2 седмици някъде ми се появиха страхотни киселини между стомаха и хранопровода. Особено в седнало и легнало положение, понякога и като се изправя е страшно. Почнах с най-безобидното нещо, което имам подръка сода, но след час два отново се появяваха, Спрях всякаква вредна храна, тръгна и мъчителен запек освен киселините, понякога дори имах спазми, когато минаха повече от 3 дни трудно изхождане, Пробвах с ябълки, билки, газирана вода, дори ябълков оцет, но нищо. Преди 2 години имах същия проблем и си спомням, че от пробиотик и от фамотидин бях се оправила, реших да си ги взема и да започна лечение. След всяко пиене на фамотидина изчезват за 6 до 8 часа и на следващия ден, отново същото мъчение. Като след 3 хапче фамотидин почна и яка болка в бъбрека, както и парене и щипене при уриниране. Аз често имам проблеми с киселинност и пясъци в бъбреците, дори може и камъчета вече да имам, но не очаквах, че ще се случи това. Затова днес реших да не го взимам. Трудното е, че почти нищо не понасям от лекарствата и имам занижена имунна фунбкция, с чести проблеми с кожата - петна, драскотини, пъпки и с костите. Когато приемам нещо алкално с по-голямо съдържание на калции, почват болки в костите, а колкото пъти съм ходила при личната тя вдига рамене и си дава лекарствата, които си знае. Знам, че няма да ми даде направление за гастроентеролог, защото след 15 число винаги така казва - нямам , ела след 1 и не знам как да се отърва от тях. В момента похапвам кисело мляко, овесени каши, картофи без пържени, моркови, ориз, препечен хляб, който гледам да не е постоянно, заради запека. Не знам какво мога да си взема, което и да не ми влияе на бъбреците в тази ситуация, но киселините не минават от нищо

# 1
  • София
  • Мнения: 164
Пробвала ли си със сок от суров картоф? Прочети в нета за него, не знам обаче какво влияние би имал при проблем с бъбреците.

# 2
  • Мнения: 40 927
Пий две седмици Нексиум 40 мг и после две седмици Нексиум 20 мг и най-вероятно ще ти мине. Ако не мине, ходи на доктор.

# 3
  • Мнения: 12 790
Оххх, абе бяха ми предписвали срещу киселини един гел за стомах... за вътрешно приложение е, много е приятен. И се казва Нещо си гел.
Защо не питаш в аптеката? И да не го намери този гел, все някакво средство ще даде.
Потърсих в интернет, гел за киселини ми дава на Допелгерц - не е този, ама знам ли, може и този да помага...

# 4
  • Мнения: 4 868
Казаха ми зьа Некисум, ама като прочетох за него, пише , че при проблеми с бъбреците не се препоръчва, а аз щом от фамотидин, който в пъти е по-лек от нексиума получих раздразнение и изглежда пикочната ми киселина се е повишила, явно от нексиум няма да е по-различно. За вода от суров картоф не бях чувала, този гел го видях и аз на допелхерц, но не знам , няма мн коментари за него

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Оххх, абе бяха ми предписвали срещу киселини един гел за стомах... за вътрешно приложение е, много е приятен. И се казва Нещо си гел.
Защо не питаш в аптеката? И да не го намери този гел, все някакво средство ще даде.
Потърсих в интернет, гел за киселини ми дава на Допелгерц - не е този, ама знам ли, може и този да помага...
Алмагел?
Нексиум е скъп и с рецепта.
Личният лекар може да даде рецепта без да дава талон за гастро.
Лансопролол пия аз,от гастроентеролог е изписан.
С тези оплаквания на ендокринолог ходили ли сте?На ревматолог?Да не си вдига раменете личната,а да даде талони.

# 6
  • Мнения: 40 927
Нексиумът наистина е скъп, защото е оригиналът и най-доброто. Това ще рече, че не само действа най-добре, но е и най-чисто и щадящо. И не е вярно, че се дава с рецепта, дава се свободно във всяка аптека (аз ли не знам, дето го купувам от десетилетия).

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не знам,в нашите аптеки не дават нищо,ако се отпуска по лекарско предписание, без рецепта.
Лансопралол е с активно вещество лансопразол,различно е от Нексиум,Нексиум съдържа езомепразол.И на мен в началото ми изписаха Нексиум и не ми помогна.Гастроентеролог ми каза,че различните поколения инхибитори на протонна помпа действат различно.Един има полза от едно,друг от друго.Това,което е без рецепта Сопрал,ми действа по-добре от Нексиум.Не казвам,че Нексиум не помага,майка ми го пие,с рецепта  го купуваме.
Преди години имаше само Пробитор, съдържаше омепразол.Различни генерации са,не знам дали Нексиум е оригинал,първо имаше само лекарства,съдържащи омепразол.

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 19:11 от mariqivanova799

# 8
  • Мнения: 2 352
Знам за Талцид, без лекарско предписание, на билкова основа е. Не е много скъпо, мисля че към 6-7лв. Ако не помогне, поне няма да навреди. Но все пак е на билкова основа, съответно едва ли ще е силно лекарство и не знам колко ще ви помогне във вашия случай

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Талцид,Алмагел,Гавискон са антиациди.Реагират със стомашната киселина и я неутрализират.На мен ми помагаше Алмагел.Другите не много.А действието им е до 4 часа.Аз пия много лекарства,намалява се ефектът на другите лекарства и трябва да се приемат два часа преди или след антиациди и ме посъветваха да ги приемам само при нетърпимо състояние,не постоянно,за да усвоявам пълноценно другите лекарства.
С Ланаопролол ми е уж добре състоянието,докато не пробвам да го спра.Едно от другите лекарства ми дразни и пречи на стомаха,не мога да го спра,няма и с какво да ми го заменят.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пробвай да започваш деня със сок от морков с малко лимон, той заздравява лигавицата, супер полезен е.

# 11
  • Мнения: 4 868
Пробвай да започваш деня със сок от морков с малко лимон, той заздравява лигавицата, супер полезен е.

Лимоните не причиняват ли повече киселини

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Пробвай да започваш деня със сок от морков с малко лимон, той заздравява лигавицата, супер полезен е.

Лимоните не причиняват ли повече киселини
При мен-да.При майка-успокояват.Ако е много зле,пие сода с лимон.Често си прави лимонов сок с вода и захар.
При всякакви стомашни и чревни ужасии,няма универсална диета,всичко е на принципа проба-грешка.
Когато съм в ремисия на колита,ям сладолед (забранени са уж ледени храни),ям и дюнери без сос,пържени картофи не ми пречат.
За сметка на това,ако ми се обостри някое състояние,и варен картоф едва хапвам...

# 13
  • Мнения: 40 927
Сода с лимон веднага отключва химическа реакция, от която се получава сол и вода и остава малко от това, което е в повече. Като цяло не му хващам смисъла - едната съставка (тази в по-малко количество) се елиминира напълно преди изпиването.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не съм химик,не знам.
Възможно е содата да остава в повече и просто да неутрализира временно киселините в стомаха.

И друго не разбирам.Навсякъде пишат,да не се взема сода,защото облекчава временно,но в антиацидни таблетки като Гавискон,се съдържа.
Попитах гастроентеролог,отговорът беше:"На Вас никой в момента не Ви го изписва,ако друг Ви го е изписал,него питайте!"

Общи условия

Активация на акаунт