Кога ще дойде ЯНУАРИ да гушкаме дечица здрави!?

  • 14 207
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Ох, Нимче, успокои ме, че не е от ЕГНто Grinning
Не че се чувствам на 100 години, ама...

Отивам на разходка, топлите дни се върнаха Grinning Grinning Grinning

# 31
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Здравейте мам4ета Hug
аз съм си пуснала една пералня,4акам си я и си пия кафето Mr. Greenсъщо така 4акам майка ми да се надигне от леглото и да и отидем на гости,4е само в неделя се виждаме.понеже работи ве4ер и после по спи през деня и не ни остава време да се видим ooooh!
моя термин ми е на 11-12.01 но и аз ще съм секцио така 4е сигурно ще е по рано от датата.ве4е нямам търпение да ви кажа да дойде срещата с нашето малко създание Grinning
в4ера си купих бебешко гел олио на Jonson за стриите да се мажа.прави ми кожата много мека и влажна.направо като на беешко дупенце Mr. Greenдано да ми свърши работа,4е от другите кремове не съм доволна.аз съм 4ак на 11 на фетална.немога да трая много като знам 4е ме о4аква среща с детенцето ми ама ще си 4акам няма как.
желая ви приятна по4ивка днес  се наслаждавайте на всеки един момент от бременноста си   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 317
Здравейте и от мен  Simple Smile
На нашият бъдещ татко снощи му правиха ергенска вечер, сега го чакам да се събуди и да разказва, че ми е скучно  Simple Smile

Мен ме боли по-скоро гърбът, особено като се залежа повече, после едвам ставам, а като тръгна да се разхождам - краката ме убиват просто! Мускулите започват да ме болят, ама аз стискам  Simple Smile

Приятна разходка и весел неделен ден на всички  Hug

# 33
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Оказа се, че вчера с _Ним_ за малко сме се разминали по магазините - и аз пазарувах от Пиротска, под колоните - взех си спортен панталон и гащиризон. И моя мъж ме убеди, че е по-добре да имам възможност да сменям дрешките. Панталона е черен и струва48лв., а гащиризона - зеленичък и струва 46лв., имаше и други неща, но някак не ми се пробваха - прекалено бременни и безформени ми изглеждаха. А аз гледам да го давам по-спортно Wink.
От 4Ме си взех 3 блузки с дълъг ръкав и много жизнерадостни цветове - купих от най-големия размер, че да не заголвам шкембето Wink. Ще кача снимки, като ме нащрака мъжо Simple Smile
И аз видях тоя бебешки магазин, но не влязох вътре, че имаше много хора и ме хвана клаустрофобия Simple Smile

За болките в кокалите - и аз ги имам. Ниско в кръста и тазобедрената става, където съм имала луксация. Аз затова гледам да не наддавам много, че ще си скапя бързичко костите.

Иначе за еднократната сума за дете - получава се от социалните служби, на ръка или в посочена банкова сметка. Подаването на документите става лично, като трябва предварително  да се извади от служба ГРАО удостоверение за родствени връзки (независимо, че в акта за раждане пише кои са родителите на детето  #Crazy).
Всичко останало - детски добавки, майчинство и болнични минават през работодателя, превеждат се на негова сметка, а той на майката. Това ни го обясняваха на училището за бременни. Трябва да си погледна записките за други подробности, но това е в общи линии.

# 34
  • Мнения: 3 405
Всичко останало - детски добавки, майчинство и болнични минават през работодателя, превеждат се на негова сметка, а той на майката. Това ни го обясняваха на училището за бременни. Трябва да си погледна записките за други подробности, но това е в общи линии.

За детските не знаех, взимаха се от Соц. грижи, но може да има промяна, а да не съм я разбрала Simple Smile
От година не взимаме детски.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 248
 Здравейте и от мен!!!
 Включвам се по въпроса за получаване на детски надбавки, те със сигурност също се получават от социални грижи. Има възможност от догодина болничните, в т.ч. и майчинските да не се теглят от работодателя, а директно да се изплащат от НОИ. Но тъй като в България всяка заповед (закон) е предпоследна, не се знае със 100% сигурност.
 По отношение на болежките, аз имах такива болчици около опашката и кръста, след като се метнах вчера с едно сериозно чистене вкъщи, или след доста продължително вървене, за сега добре че са на рядко.

 Вчера гледах, че в магазина за бременни до нас (до сладкарница Сандор) са заредили вече зимни дрешки, но смятам да поизчакам малко с пазаренето, тъй като за в момента имам един по-плътен панталон, който все още ми става  hahahaи се надявам да изкарам и септември.

 Преди малко се върнахме от голяма разходка- до Камчия, Шкорпиловци и Обзор... така че ще кача и някоя снимчица, както бях обещала... Анджи е права днес времето беше само за разходки... Laughing

# 36
  • Мнения: 3 405
Ние ходихме до Николаевка. Хубав язовир, има риба, но е толкова мръсно наоколо, никой не е почиствал боклуците след себе си, ужас.
За получаването на майчинството от социалните и аз го чух, но чакам да го видя черно на бяло.
Дани, къде беше Сандор, някъде около Дупката ли newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 248
 Точно до дупката една мъничка уличка покрай подлеза на Шипка, която води към Пенсионното, или бившата сграда на НОИ. След сладкарницата има магазинче за обувки и след него е това магазинче. Белият панталон, с който бях на училището онзи ден е оттам (със същия съм и на снимките). Успех с пазаруването.

 В лятната им колекция имаше доста интересни неща, имаше и големи номера. Сега като минавах едни готина дънки видях...

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Добро утро Hug Аз вчера цял ден бях на риболов Mr. Green Сега съм като маскирана, имам си очила на лицето  и червенея от далече Crazy Утре ще ме видят тези, които ще дойдат на училището Party
Намерих си бременни дънки в един магазин втора употреба Grinning всичко друго, което мерех, ме правеше да изглеждам ужасно. Ним, тези дънки за които говориш ти, на мен ми седяха много странно, а пък туниките ми бяха като роклички, направо ужас hahaha Та ще си карам зимата с тези дънки, стига да не ми порасне още мноооого шкембето. Айде отивам на работа, от там пак Mr. Green

# 39
  • Мнения: 385
здравейте майчета,
аз 2 седмици оставих мъжот да учи пред комп-а и чак сега се включвам. Пишете като за световно  не смогвам да ви прочета Simple Smile
Нимче много пък ти се радвам че си изчерпателна по въпроса за пазара и други работи - много ме улесняваш. Аз си мисля все повече за туники и трябва да посетя Пиротска въпреки че парите поприключиха, сега чакам татито да си избере подарък за рождения ден за да видя с какво ще разполагам после Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 3 249
Цвета, ми те малко или много всички дрехи за бременни седят странно.  smile3533 На мен самата ми е трудно да се възприема в огледалото - хем дебела, хем бременна, ама според дрехите повече едното или другото.  smile3506 А и ми направи впечатление, че всички туники и панталони са пуснати с максимална дължина - те на мен са ми дълги, пък какво остава за теб. И със спортния панталон и маратонки го докарвам на дърта рапърка. Само трябва да изровя суичър, който да ми става и "йо мен, ръцете горе"  omm   Hands Clap

То понеже се засилихме да купуваме зимни дрехи и за това тия дни ще е топло!  smile3532 Айде бягам да почета малко, пък ако не ми спре токът, пак ще намина. Ако се затрия, утре ме бройте на даскало!  Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 3 099
Здравейте, момичета!

Аз, уви, съм в Кърджали командировка и утре - ТОЧНО УТРЕ - няма да мога да дойда на даскалооооо  newsm45 За сведение темата е ''За и против секциотоооооооооо''  newsm45

Моля Ви, пишете, помнете и ни кажете после най-ключовите неща от лекцията... Смятам, че за всички ни е важно. Хайде, чакам да обещаете...  newsm12

# 42
  • Мнения: 388
Добро утро и от мен.
Ха, това с рапъра и аз го докарвам, въпреки, че не съм дебела. С новия гащеризон, с тези широки крачоли и набрано дупе съм досущ. А пък и очаквам към края да поналея доста кила, защото зверския апетит май ме подгони вече, та е време...За два дни качих 2 кила #Crazy. Преди това за 2 месеца бях качила толкова.
За болките в кръста и в опашката - и аз ги усещам, рядко слава Богу, но аз гледам да не се натоварвам по предписание на лекарите. А по принцип проблеми в тази област си имам открай време, аз съм и със скулиоза така че, нищо не може да ме уплаши.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами аз имам ток и съм склонна да обещая всичко, само и само да продължа да имам ток!  Joy

Ивонска, не се тревожи - ще докладвам. Аз по природа съм си многословна и стига да имам нет, ще докладвам подробно.  Flutter

Нинище, чакам с нетърпение да докладваш прегледа при Марков. И да питаш за болките във влагалището, че май и при мен се явяват.  Confused

Момичета, аз реших с чистенето и миенето на прозорците сама да се справя.  newsm75 newsm79 newsm28 И майка ми, и свекърва ми не биха отказали, обаче ще си вкарам такъв таралеж в гащите, че не знам после колко време ще се отърсвам от нервната криза.  smile3516 Полека-лека всеки ден по прозорец. Никой не е казал, че трябва всичките да ги измия на куп, я!  Crossing Arms

# 44
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
утре мисля и аз да идвам на училището, че ще ми е интересно, въпреки че май няма да имам избор за начина за раждане - да съм подготвена Wink.

Ама защо са ви широки гащиризоните - моя е от еластична материя и ми обира дупето и бутчетата така че да изглеждам по-стройна.

Нимче, да не се преуморяваш много, ей...

Общи условия

Активация на акаунт