Къпането всяка вечер-до кога?

  • 1 991
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 942
не мога да разбера какво му е толкова сложното да си изкъпеш детето преди да си легне? С таткото къпем бебо точно за  5 минути, а когато го няма аз само го изплаквам, защото все пак 9 килограма са си множко Simple Smile Grinning
 Брат ми все ме кара да проверя докога се къпели децата всеки ден. Неговия разбойник е на 9 месеца, броди из целия апартамент с проходилката и  ги мързи нещо май да го къпят Mr. Green....горкото дете Twisted Evil. Моят бебок пропуска баня само когата сме били навън и закъснеем Simple Smile Peace

# 46
  • Мнения: 3 042
Злати е роден септември и само в началото го къпех всеки ден. Като стана студено го къпех през ден, понякога през два. Като дойде лятото го къпех всеки ден. Grinning

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Всяка вечер докато започне да го прави сам Peace!

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Всяка вечер си се къпем,а в големите жеги и през деня.

# 49
  • софия
  • Мнения: 555
големия още се къпе всяка вечер и не е преставал от как се е родил (като изключим когато е болен и му е много лошо). за мен е въпрос на хигиена. може да не се къпе главата всеки ден, но тялото задължително. още повече, че колкото по-големи стават толкова повече неща опознават и ръцете им са .....

# 50
  • София
  • Мнения: 4 966
Все още го къпем всеки ден.Ех,понякога съм пропускала Embarassed.

# 51
  • Мнения: 46 518
Всекидневното къпане на новородено е вредно.
Като поотрасне, мине 7-8 месец, тогава става задължително.

# 52
  • Мнения: 122
Къпах го всеки ден докато стана на годинка. После стана студено и от няколко дни го къпя през вечер.

# 53
  • софия
  • Мнения: 555
Всекидневното къпане на новородено е вредно.
Като поотрасне, мине 7-8 месец, тогава става задължително.

и защо е вредно?

# 54
  • Мнения: 46 518

Защото кожата на новороденото не е като нашата и всекидевното премахване на естествения защитен слой я излага на влиянието на околната среда, а тя се нуждае от него, за да бъде защитена.
С разреждането на къпанията по съвет на педиатърката ни, изчезнаха сухите участъци по крачетата й, които се бях шашнала, че са от някаква алергия.
Всъщност не съм чула в друга държава да къпят всеки ден, има ли  newsm78

П.П. Това не означава лоша хигиена- лице, дупе и ръчички- те си се мият  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 6 390
Привет на всички мами от мен.Искам да ви питам до кога къпахте бебчетата си всяка вечер.Тъй като наближава есента и започне да става студено мисля да започнем тогава да презкачаме през вечер къпането.Как мислите,понеже майка ми държи че бебета до една годинка се къпели всяка вечер. Thinking
Къпя всеки ден от както се е родила  Peace и скоро няма да разреждам къпането, защото тя е като риба Wink Grinning общо взето трудно я вадя от водата  ooooh! Crazy Grinning

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Докато навърши 1 годинка къпех Коси всяка вечер, като косичката миех през вечер. Изключения - когато беше болен.
Мислех след годинка да поразредя баните, ама мъника почна така да се цапоти /и поти/, че пак се къпем почти ежедневно. Grinning

# 57
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Пропускам къпане само когато е болен или е мнооооого студено, иначе всяка вечер , а косата мия през вечер Peace

Общи условия

Активация на акаунт