Цени на имоти в България

  • 8 162
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 113
Не живея в идеалния център на Варна, но сме в сравнително нова и прилична кооперация. От 18 апартамента във входа, само 8 сме българи, целогодишно живеещи. Останалите жилища са купени само от англичани, които идват за 2-3 месеца в годината, не плащат нито лев за консумативи в блока и дори не си отварят вратите, когато им звъниш. Жилищата са средно по 100 кв.м. и цените миналата година бяха 650-700 евро за кв.м., това лято бяха по 1000 евро за кв.м. Това е статистиката за нашия вход Laughing

Ами да би било интересно да видя статистиката на закупени имоти от чужденци в големи градове и малки села Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7 128
monda, моля те да ми отвориш очите за поне един коректен строител.   bouquet

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Markrit, не че заставам на страната на monda... но има наеми и по 120 евро, нали? А също има търсене за луксозни апартаменти и къщи. Нормално е един скъп апартамент да е с висок наем.

# 33
  • Мнения: 2 768
Учудва те, защото гледаш на нещата от твоята си камбанария!
Ами като си купи този някой имота, трябва да даде около 2-3 пъти повече пари, от тези, които е дал за жилището, за да го обзаведе луксозно. А ако пребивава временно в града това съвсем не е нужно.

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не виждам логиката човек който може да си позволи да дава такава сума за наем да не си купи направо един също толкова луксозен апартамент !Ето това ме учудва ?????????
За това може да има точно хиляда причини - ето ти няколко: наемът за офис на фирма се признава за разход, примерно - докато собствеността гълта средства за данъци и поддръжка, това първо; второ - на доста мениджъри, чужденци най-често, компанията им поема тези разходи, понякога вкл. и консумативите... и още има доста, ама хайде стига толкова засега.

Гледам, Ета е дала и друга обяснение, също логично.

# 35
  • Мнения: 5 370
Teмата съвсем се отнесе, но винаги ми е било интересно злобното отношение към хората, занимаващи се със рентиерство в БГ.
Работила съм в тази сфера и по наблюдения, смея да твърдя, че точно хората, които взимат големи наеми, плащат данъците си. Обикновено такива имоти се наемат от чужди компании, които няма да шикалкавят и си искат отчетност за наемите.
Стига вече с това ганьовско отношение и класификации...
Кейси, разясни ми, моля те, за моргидж компаниите?
Защо ще е по-згодно с тях?
И какво точно значи моргидж? newsm78

# 36
  • Мнения: 7 837
Кейси, разясни ми, моля те, за моргидж компаниите?
Защо ще е по-згодно с тях?
И какво точно значи моргидж? newsm78

О, не твърдя че автоматично ще е по-изгодно, но ще настъпи раздвижване и конкуренция.
Това е кредита, който се отпуска с ипотека на имота за период 20-30 г. Въртеше ми се в главата англ. дума, написах я по навик  Blush

# 37
  • Мнения: 13 512
За  момента нямм представа от лихвите по ипотечните кредити, но преди 4-5  години моя позната от Варна изтегли ипотечен кредит,купи място в Банкя и построи къща.Обзаведе я луксозно и я даде под наем на посолство-на някой от служителите. И с наема не само ,че изплащаше кредита, ами и оставаха. Предполагам ,че и сега може да е същото положение.

# 38
  • Мнения: 13 512
Цените в България са високи.ОК. Но те все пак се определят от търсенето. Защото ако един инвеститор построи 1 сграда и няма кой да му даде исканите пари на квадрат, то той ще свали цената ,нали? А шом не го прави,значи тези жилища се продават. И хората не отиват да си купуват жилища в Ню Йорк или Пекин или Лондон,,защото са по-евтини. Не приемам и твърдението, че новите сгради са кокошкарници.Да,сигурно има и лощо изпълнени, но тези от по 1200 евро нагоре със сигурност не са. И темата се превърна в едно махленско драчене - включиха се хора,които са чули,мислят и са убедени,но НЕ ЗНАЯТ.

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цените в България са високи.ОК. Но те все пак се определят от търсенето. Защото ако един инвеститор построи 1 сграда и няма кой да му даде исканите пари на квадрат, то той ще свали цената ,нали? А шом не го прави,значи тези жилища се продават. И хората не отиват да си купуват жилища в Ню Йорк или Пекин или Лондон,,защото са по-евтини. Не приемам и твърдението, че новите сгради са кокошкарници.Да,сигурно има и лощо изпълнени, но тези от по 1200 евро нагоре със сигурност не са. И темата се превърна в едно махленско драчене - включиха се хора,които са чули,мислят и са убедени,но НЕ ЗНАЯТ.
Peace
Знам го аз това, във въртележката съм от 10 години.
Лошото е, че по-страничен наблюдател, който не се е сблъсквал със строителни проблеми няма как да прецени обективно и вярва на всякаквите слухове, които се носят.
Оттам тръгва всичко.

# 40
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Цените са меко казано безобразно високи.Добре че приключих отдавна с купуването на имоти, сега си чакам наследствата.Ако купувам занапред,няма да е в БГ. От тоя лукс на жил. сграда Жаклин оба4е никакъв уют не ми лъха, не бих си инвестирала там парите! Нали има чужденци - да купуват те!

# 41
  • Мнения: 6 167

Цените в големите градове няма как да започнат да падат,по-вероятно е лихвите да паднат.

допълвам, 4е според мен цените Ще паднат леко с влизането в ЕС.
следя пазара напоследък, заради мераци в Мондиния регион.
искаме като пенсионери да ходим на 4ерно море. ха ха.
мъжът ми италианец мисли, 4е за 5 000 можем да вземем апартамент в центъра на Варна и мисли 4е в бг доматите с колците ги ядем Mr. Green
каква заблуда.
Сега се блеЩи ей така  Shocked от цените.
затова наШата покупка Ще остане малко в бъдеЩето, но един ден... идваме, Монда  Wink

# 42
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

Цените в големите градове няма как да започнат да падат,по-вероятно е лихвите да паднат.

допълвам, 4е според мен цените Ще паднат леко с влизането в ЕС.
следя пазара напоследък, заради мераци в Мондиния регион.
искаме като пенсионери да ходим на 4ерно море. ха ха.
мъжът ми италианец мисли, 4е за 5 000 можем да вземем апартамент в центъра на Варна и мисли 4е в бг доматите с колците ги ядем Mr. Green
каква заблуда.
Сега се блеЩи ей така  Shocked от цените.
затова наШата покупка Ще остане малко в бъдеЩето, но един ден... идваме, Монда  Wink

същото стана и с моя тази година Laughing
за това побързахме да вземем последното евтино място в хубав район в планината и за сега ще инвестираме в наща си къща в Емирствата. цените са същите.
за България мога да кажа, че все още цените на новите жилища не са толкова високи( в световен мащаб). стандарта на живот на българина като болшинство е нисък и не може да си ги позволи.

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Някой знае ли европейски сайт за имоти, където свободно мога да си предложа апартамента във Варна?

# 44
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз имам конкретен въпрос:

Има ли статистика за продадени имоти по месец и по град, мисля, че тази информация е обществено достояние, но не знам дали някъде е организирана така, както на мен ми трябва?

Става въпрос за реално минали сделки, не за колко ги предлагат/търсят.

Нещо от рода:
София, за месец август 2006
Продадени 250 апартамента
Средна цена 100,000 евро
Средна квадратура 80 кв.м.

Интересувам се специално за Пловдив, ще съм благодарна, ако някой даде мнение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт