Цени на имоти в България

  • 8 164
  • 151
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 039
Малена, сградите които си показала на първите си снимки са страхотни, наистина. Но не са жилищни.
Това исках да кажа със сегментацията - не бива да се прави такъв тюрлюгювеч ( както казва баба ми Joy), складове  до жилищни сгради, или примерно жилищен блок между задния двор с разбрицаните линейки на АГ болница, хлебозавод и паркинг за ТИР- ове. Последният пример е реален- за Княжево в София. Е този блок наистина е луксозен, но какъв смисъл има да живееш там, когато всяка сутрин в 4 ще те будят промишлени шумове? Според мен луксозно може да се нарече жилище, което има не само добър интериор, а и обкръжаваща среда. То е ясно че навсякъде по света има недоразумения, както и хубави неща. Да ги питаш във Венеция как живеят всред смрад и мръсотия, но ето.....фактът си е факт.
Между другото спорът тук се пренесе на лична почва и не е особено приятен Naughty

И като завършек- едно голямо благодаря на българските архитекти и дизайнери, наистина правят невероятни неща!


права си, но за всисква време
едната сграда е нещо като аналог на нашите Читалища или културни домове, а втората е 100%жилищна

Практика е на запад и никого не смущава това, че се се строят луксозни сгради от известни Архитекти в бедни квартали, без никаква индраструктура, с висока престъпност - гета!
Това веднага привлича и други крупни инвеститори и района за 2-4 години променя облика си и съответно себестойносста си.
Разбира се говоря за страни,  в които се работи с голям размах и в които Общината може да плати не само на  HERZOG & de MEURON, но и на мног други да проектират.

# 61
  • Мнения: 928
Мили мами,
тези, които сте в София и живеете в ново строителство. Моля помогнете ми да направя своя избор. Който има какво да каже по въпроса, да заповяда тук -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124914.0   bouquet

# 62
  • Мнения: 5 370
Мисля,че тази тема вълнува много от нас и най-вече тези от нас които все още не са се сдобили с такива.Какво мислите за цените на имотите?
Мисля, че са изкуствено завишени. Ако приемем, че стойността на 1 кв.м. застроена площ е 200-250 евро макс. в повечето случаи, цени от 800 и нагоре евро са нелогични. Каква е тази печалба от 400%? #Crazy
Но, казват, пазарът диктува и мисля, че скоро нещата ще се нормализират.
На Слънчев бряг например се наводни с луксозни апартаменти, обаче купувачите нещо взеха да липсват.
Да не говорим, че това, което отвън може да изглежда луксозно, погледнато отвътре може да включва "екстри" като наводнени мазета, избиване на влага по стените и т.н. Много строителни фирми строят некачествено, за да им е по-евтино и по-бързо. А после човек си мисли, че купува нещо качествено, което си струва парите и разбира грешката си твърде късно.
ХА!!!.
Евалата, Лилита, ето я истината.
Отдавна се канех да го напиша, ама що ли не посмях..............
Айде, нека даже да приемем, че себестойността-реалната-е 300 даже евро.
как така ми образуват изведнъж по 800-900-1000 евро на квадрат, че и се опитват да ме убедят колко ми е изгодно??? Тинтири-минтири на квадрат.
И всички са В ИГРАТА-и банки, и брокери, ецетера.
П.С. Това, последното, е не само мое мнение, ами и на уважавания от мене вестник КАПИТАЛ.

# 63
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Айде, нека даже да приемем, че себестойността-реалната-е 300 даже евро.
как така ми образуват изведнъж по 800-900-1000 евро на квадрат, че и се опитват да ме убедят колко ми е изгодно??? Тинтири-минтири на квадрат.
Че има и такъв момент - има, обаче 300 евро ми се види нисичка цена.
Всъщност доста зависи от това какви точно материали се използват, подготвен ли е добре теренът, за да не прави проблеми по-нататък, въобще много такива наглед дребни неща, които се пропускат. Една сграда не е само тухли, бетон и замазка, доста други неща предхождат строителството, а и след като се завърши за да влезе в експлоатация бая документчета трябват. Някой да е пробвал да ги вади сам и на собствен джоб? Защото съм го правила преди 10-ина години на ниво виза за проектиране и идеен проект и имам 'лека' представа, строителят си влезе в ролята след като бяхме изгазили сами всичко. А в най-скоро време за друго място втората фаза ме чака, въвеждане в експлоатация - пак със собствени сили и средства, защото инвеститорът огелпи работата и отсега ми се плаши окото Crazy. Всичко това гълта пари, и то много. Тук има архитекти доста, нека да чуем цената примерно на един трафопост - не е малко, мисля. Ами ток, води, парно, външни връзки, асансьор и всякакви такива? Само механизацията на гаражната врата на блока, в който в момента живея, ни излезе около 500 евра, по най-тънкия възможен и не особено естетичен вариант. Сградата ни е камерен тип, с общо 10 апартамента, правете сметка. И т.н., и т.н. - може да се продължи списъкът до безкрай. Отстрани понякога изглеждат много прости нещата, обаче далеч не е така.

# 64
  • Мнения: 6 039
Не забравяйте обаче към себестойността да добавите и цената на земята, която също се покачи през последните години.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 09:56 от Reza

# 65
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Добре де, стига с тия сметки, кой колко правел на кв. м.... Комунизмът си отиде.
Ако ще и 5000 евро да правят, ПАЗАРЪТ определя цената, щом има кой да ги даде, значи това е.
Айде вече да научим, че търсенето определя предлагането.
Аз нямам против колко са се дигнали цените, това е естествения ход на нещата, само че за тия пари имам изисквания:
Самото жилище да е хубаво, това ясно, но да има инфраструктура, както са казали другите момичета, не една хубава (луксозна или не) кооперация, шибната на път без тротоар, без градинка, и прозорците й да гледат в прозорците на комшията. Сто коли паркирани наоколо без ред, къде да си изведеш детето.
Е това не е наред в България. Но май почнаха да строят цели комплекси, това ще е по-добре.

# 66
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бубка, ето още един сайт http://realestates.bg/stat.php. Няма логика да правят статистика по занижени цени, а да продават по други, според мен  Thinking

Диорелла, бръмчи си, не ми пречиш.... Whistling

Мисълта ми беше, че тези сайтове правят статистика на цените, на които имотите се ПРЕДЛАГАТ, не на които реално се ПРОДАВАТ. Истинска реална статистика трябва да има на цената на покупко-продажбата, която обаче в 90% от случаите при нотариуса е занижена, за да й се платят по-малко данъци, нали?

А предлаганата цена е по-малко показателна от цената на продажбата, защото на теория може на един имот продавачът да му иска 200,000, да седи на тези цена една година, и като няма кой да го купи, да го смъкне на 170,000 (съвсем примерно). Искаме в статистиката да влезне цифрата от 170,000, не от 200,000.

Аз, понеже нямам 200,000 евро в брой (ето, ще бъда първата, която ще си признае  Mr. Green) и ще искам да взема заем срещу ипотека. Едно от първите неща, които моята банка ще иска, е, на какви цени са били продадени имоти, близки по размер и качество на този, от който аз се интересувам. 

Благодаря, Ета, все пак, полезно е!

# 67
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Наистина инфраструктурата е много важна. Поне за мен. Не може със затворени очи да си мина по улицата и да си вляза в къщата. Но всеки има различна естетика, пък и някой хора може и успешно да се изолират от грозните гледки, стига вътре в дома им да им е добре. newsm78

Заради инфраструктурата и като цяло нивото на услугите според мен цените на имотите в България са вече прекалено високи.

Все пак давам си сметка, че аз сравнявам със Североизточна Америка, където като цяло имотите са на по-ниски цени, от колкото в Европа, така че за западноевропейците може и да е все още на сметка да купуват в България.  newsm78

За мен вече не е.

# 68
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Почистих...
Моля ви, да дискутирате по същество по-натам.

Благодаря.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 09:58 от Reza

# 69
  • Мнения: 2 292
По въпроса zа липсващата инфраструктура. Аz посетих прословутия биzнесцентър в Младост ... Колко души работят там??? И как идват ? С коли? С автобус? Аz като видях по каква мижава уличка се минава до там ... построен биzнес център zа хиляди раб. места , но уличката си стои същата, както преди години ... Метро няма  ooooh! Трамвай няма   ooooh!  ... голямо планиране е паднало. Сега ако някой пусне и няколко снимки как са построени биzнес центровете в поъраzвитиоте държави и как е регулирано движението и транспорта там няма да е иzлишно.

# 70
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Споко.
Инфраструктора за Бизнес парка е предвидена.
Строи се...

# 71
  • Мнения: 2 292
това е добра новина  Wink
а кога ли ще се предвиди шумоиzолация покрай булевардите, които минават преz жилищни квартали? като например Ситняково или Цариградското и мн. други? Както и ограничения на скоростта (zаради шума) и кога ли ще се ограичи движеието а тежкотоварми МПС преz София? Кога ли щ? построят подлеz или адлеz zа магистралата при Младост 4 и Камбаните  ....  newsm78

# 72
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Питай кмета:)

# 73
  • Мнения: 2 292
 Wink хич няма да се zанимавам да питам кмета ... просто се чудя как може на фона на цялата нераzбория в БГ (стари пътища, тротоари, водопровод , каналиzация , транспортна мрежа, шумоиzолация, паркинг ... какво ли не непредвидено zа раzрастването на града  (а и никой не работи по въпроса общо вzето)) да се говори zа европейски цени на жилищата. Май това беше въпроса и на авторката на темата.

# 74
  • Мнения: 23 232
Wink хич няма да се zанимавам да питам кмета ... просто се чудя как може на фона на цялата нераzбория в БГ (стари пътища, тротоари, водопровод , каналиzация , транспортна мрежа, шумоиzолация, паркинг ... какво ли не непредвидено zа раzрастването на града  (а и никой не работи по въпроса общо вzето)) да се говори zа европейски цени на жилищата. Май това беше въпроса и на авторката на темата.
Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт