Екстрасистоли и бременност

  • 477
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,

Надявам се някой, който е минал по моя път или подобен на него, да сподели как се е справил или какви усилия полага за да се справи.

След стрес/ завършване на първа бременност със спонтанен аборт/ ми се получиха екстрасистоли, които в началото бяха редки и малко. Ходих в рамките на 6 месеца на 4-рима кардиолози, поставиха ми холтер, но нищо не засече. Преглеждаха ми сърцето на ехограф, изследвания правих/ кръв,щитовидна жлеза/ и казват че е здраво, и нещо друго ги предизвиква.
Започнах активно да пия магнезий и поспряха. Пак се върнаха след стресово състояние и си останаха вече 5 месец, на моменти по чести, друг път редки. По време на карантината, изолацията също не ми се отрази добре и станах по изнервена и на моменти ми се учестява пулса. Ходих през май , пак на кардиолог, прегледаха ме и пак казаха че няма нищо на сърцето. Предложиха холтер, но аз вече не исках да си го причинявам, защото само от мисълта,че ще е на мен и бих си ускорила пулса.
Проблема е сега, че отново съм бременна, така чакана и желана бременност, но те не спират. Споделих с моя гинеколог, той каза, да изчакаме първия голям преглед в 12 г.с./ което се пада др седмица/ за да видим дали влияе на бебетото. Аз отново обмислям да се консултирам с кардиолог, но бих искала да знам дали някоя от вас е имала такъв проблем по време на бременност и какво е правила?
Да спомена , че нямам проблеми с кръвното налягане, в момента е дори ниско, но по принцип е 110/70.
Други проблеми нямам, освен тази нервност на моменти, но екстрасистолите се появяват и при пълен покой.

Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 380
Препоръчвам ви доц. Красимира Христова.
Преглеждала съм с при нея в Надежда.
Занимава се точно с такива случаи.

# 2
  • Мнения: 41
Препоръчвам ви доц. Красимира Христова.
Преглеждала съм с при нея в Надежда.
Занимава се точно с такива случаи.


Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт